Infradata to teraz Nomios. Odkryj naszą nową europejską tożsamość marki. Czytaj dalej

Security engineer

Zarządzaj lepiej potrzebami swojej organizacji w zakresie bezpieczeństwa.

Placeholder for Engineer focused on taskEngineer focused on task

Każdego dnia na świecie ogłaszane są nowe podatności i luki bezpieczeństwa, które wymagają natychmiastowej reakcji i pełnej uwagi – od drobnych błędów w aplikacjach, których łatanie zajmuje twój cenny czas, aż po publikowane w serwisie GitHub przykłady złośliwego oprogramowania, które jest w stanie obejść zabezpieczenia zapory sieciowej chroniącej sieć twojej organizacji. Czasem możesz nawet dojść do wniosku, że w swojej pracy nieustannie skupiasz się na obronie przed kolejnymi zagrożeniami i nie będzie to szczególnie odbiegało od prawdy.

Czasy się zmieniają

W ciągu ostatnich dziesięciu lat wszyscy byliśmy świadkami transformacji, w ramach której przedsiębiorstwa odchodziły od lokalnych serwerów i kilku aplikacji na rzecz rozwiązań rozproszonych w wielu chmurach obliczeniowych. Ze względu na to, że kluczowe dane są przechowywane bezpośrednio w aplikacjach, znajdują się poza zasięgiem zabezpieczeń sieci twojego przedsiębiorstwa.

Sytuacji nie poprawiła pandemia COVID-19, w wyniku której pracownicy przeszli masowo na tryb pracy zdalnej, a firmy musiały wprowadzić rozwiązania umożliwiające im pracę z domów i utrzymanie ciągłości działalności. Co więcej, w ramach tego procesu kwestie bezpieczeństwa były często spychane na drugi plan – dbanie o to, by przedsiębiorstwo mogło funkcjonować pomimo trudności, stało wówczas na pierwszym miejscu.

Placeholder for Suburban streets and housesSuburban streets and houses

Bezpieczeństwo jest kluczowe

Pracownicy zespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo zawsze starają się podnosić poprzeczkę w tym obszarze i pozostawać o krok przed przestępcami. W tym celu konieczne jest zapewnienie stabilnych i silnych fundamentów sieci, wglądu w procesy i aplikacje, a także zebranie skutecznego zestawu narzędzi pozwalającego na szybkie reagowanie na każde zagrożenie. Możesz wykonywać część tej pracy, a firma Nomios może pomóc ci w uzupełnieniu wszystkich luk, począwszy od monitorowania i wsparcia, kończąc na usługach wykrywania i reagowania na zagrożenia. Uważamy, że bezpieczeństwo wymaga współpracy i partnerstwa, w ramach których wspólnie uczymy się, budujemy bezpieczne aplikacje i infrastrukturę, a także zapewniamy ich działanie. Nomios nieustannie przesuwa granice innowacyjności w dziedzinach bezpieczeństwa, chmur obliczeniowych i sieci.

Placeholder for Meeting hallway glass wallsMeeting hallway glass walls

O firmie Nomios

Zaangażowanie i talent naszych pracowników to nasze najważniejsze zalety – to właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie osiągać wybitne rezultaty. Oferujemy dynamiczne, motywujące i interesujące środowisko pracy, a także kulturę opartą na otwartości i innowacyjności, w ramach której stawiamy na osiągnięcia. Skala naszej działalności, zaangażowanie i wysokie standardy rzetelności sprawiają, że Nomios to doskonały partner do współpracy.

Eksperci ds. bezpieczeństwaPotrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo

Aktualności i blog