Studium przypadku
eBay Classified Group

Grupa eBay Classifieds łączy chmurę i SDN, aby przyspieszyć tworzenie nowych usług

Grupa eBay Classfieds jest światowym liderem innowacji w zakresie drobnych ogłoszeń internetowych, w skład której wchodzi dziesięć marek.

Platformy z Grupy eBay Classifieds pomagają użytkownikom znaleźć to, czego szukają w obrębie lokalnych społeczności – pracę, mieszkanie, sofę, samochód, bilety na koncert, usługi finansowe, a nawet nowych znajomych. Każdy nawiązany kontakt lub znaleziony przedmiot przyczynia się do budowania lepszego świata, w którym ludzie dzielą się ze sobą, oszczędzając przy tym więcej własnych zasobów.

Użytkownicy zainteresowani tworzeniem sieci kontaktów i sprzedażą chętnie odwiedzają te strony, ponieważ są atrakcyjne, proste w użyciu i oparte na zaufaniu. Za pośrednictwem dziesięciu wyjątkowych marek – 2dehands.be/2ememain.be, alaMaula, Bilbasen, DBA, eBay Kleinanzeigen, Gumtree, Kijiji, Marktplaats.nl, mobile.de i Vivanuncios – użytkownicy mogą przeglądać ogłoszenia z przeszło 1 000 lokalizacji na całym świecie.

Obsługa wielu klientów wewnętrznych i wszystkich ich wymagań w zakresie sieci testowych i produkcyjnych w ponad 1000 miast na całym świecie - oto niekończące się wyzwania dla 12 marek wchodzących w skład grupy eBay Classifieds. Aktywacja nowych platform i funkcji może zająć dużo czasu; dzięki rozwiązaniu Nomios czas realizacji został skrócony do kilku godzin - czasami mniej - co pomaga eBay Classifieds przekształcać innowacje w prawdziwą przewagę konkurencyjną każdego dnia.

Wyzwanie biznesowe

Prowadząc wszystkie platformy ogłoszeń drobnych dla swoich firm w Argentynie, Australii, Belgii, Kanadzie, Danii, Niemczech, Włoszech, Meksyku, Holandii, Singapurze, RPA, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, grupa eBay Classifieds musi sprostać ogromnej liczbie wymagań charakterystycznych dla każdego rynku, które rzadko się powielają. "Tempo wprowadzania platform naszych marek na naszą centralną platformę nie było tak szybkie, jak byśmy sobie tego życzyli" - mówi Maarten Moerman, kierownik ds. inżynierii sieci w eBay Classifieds, który pracuje w Holandii. Jak mówi, dla każdej nowej witryny firma zazwyczaj planuje wiele serwerów WWW i serwerów graficznych oraz kilka serwerów baz danych. Jednak wymagania nieuchronnie zmieniały się w miarę postępu projektu od planowania, przez zakup, po dostawę całego sprzętu.

W rezultacie, witryna obsługująca krajową stronę z ogłoszeniami może wymagać wielu miesięcy na zbudowanie, od planowania do obsługi ruchu produkcyjnego na żywo. "Głównym powodem przejścia do chmury jest chęć przyspieszenia tego procesu" - mówi Moerman. "Kiedy programiści w naszych jednostkach biznesowych mają nową kampanię marketingową lub potrzebują nowych funkcji, potrzebowaliśmy większej przepustowości dla tych kampanii marketingowych".

Placeholder for EbayEbay

Grupa eBay Classifieds poszukiwała otwartego i zwinnego rozwiązania Software-Defined Networking (SDN) do automatyzacji tworzenia wysoce skalowalnych sieci wirtualnych, które z kolei mogłyby wykorzystać możliwości chmury do aktywacji nowych usług, poprawy czasu reakcji firmy i zwiększenia przychodów. eBay Classifieds potrzebowała również fizycznej infrastruktury - przełączników dla swojej sieci typu "spine-leaf" - do obsługi tych procesów oraz zapewnienia niezawodności i niezrównanego czasu reakcji.

Wysokowydajni klienci, tacy jak eBay Classifieds, wymagają również otwartego rozwiązania SDN dla chmury, które wykorzystuje Network Functions Virtualization (NFV), co dodatkowo zwiększa sprawność biznesową poprzez tworzenie wysoce skalowalnych sieci wirtualnych, które są łatwe w zarządzaniu i orkiestracji.

Dzięki zastosowaniu platformy chmurowej Contrail firmy Juniper Networks oraz usług profesjonalnych Nomios, eBay Classifieds był w stanie wykorzystać funkcje OpenStack, jak również zautomatyzowaną konfigurację i obsługę zasobów obliczeniowych, pamięci masowej i sieciowych potrzebnych dla aplikacji chmurowych różnych marek. Contrail ułatwił również rozszerzenie sieci wirtualnej na wiele centrów danych i chmur, umożliwiając mobilność i elastyczność rozmieszczenia obciążeń. "Podoba nam się bardzo eleganckie podejście firmy Contrail i jej vRouter w hypervisorze, który wszystko zamyka" - mówi Moerman. Contrail łatwo zintegrował się z istniejącą siecią eBay Classifieds, a także pozwala organizacji na łatwe tworzenie chmur hybrydowych w zależności od potrzeb. "Używamy infrastruktury jako usługi do rozszerzenia istniejących platform, które nie są jeszcze dostępne w chmurze" - dodaje. "A ponieważ nasza sieć była już oparta na MP-BGP L3VPN, była ona już 'zwirtualizowana'. Contrail umożliwił nam łatwą integrację".

"Otwarta architektura Juniper pomaga klientom uniknąć kosztownej blokady dostawcy i współdziała z wieloma hypervisorami, systemami orkiestracji oraz sieciami fizycznymi" - mówi Michael Henkel, starszy konsultant ds. rozwiązań w Juniper, który ściśle współpracował z eBay Classifieds Group nad modernizacją sieci. Ponadto, eBay Classifieds zdecydował się na przełącznik QFX5100 firmy Juniper Networks, wysoce elastyczną platformę przełączającą dla centrów danych, która stanowi uniwersalny budulec dla wielu architektur typu fabric, a także architektur otwartych, takich jak kręgosłup i liście, Layer 3 oraz Open Clos IP. Przełączniki QFX5100 obsługują ujednolicone aktualizacje oprogramowania w trakcie eksploatacji, zapewniając bezawaryjną pracę centrum danych i wysoką dostępność.

Rozwiązanie Contrail pomaga eBay Classifieds osiągnąć elastyczny, zautomatyzowany projekt sieci, który dostosowuje się do potrzeb użytkowników. Rozwiązanie podkładowe oparte na QFX5100 w dużym stopniu wykorzystuje automatyzację Juniper w celu skonfigurowania rozbudowy środowiska (zero touch provisioning). To daje Moermanowi to, czego szukał w zakresie infrastruktury. "Mamy oddzielną sieć pozapasmową, która zajmuje się faktycznym zarządzaniem. Zasadniczo jest to dostarczanie bezdotykowe i pełna automatyzacja" - mówi.

eBay Classifieds brało pod uwagę innych dostawców, ale Juniper przewyższył ich wszystkich pod każdym względem w zakresie SDN i przełączania. "Kolejnym powodem, dla którego wybraliśmy Juniper, było to, że stwierdziliśmy, iż sprzęt i zestaw funkcji są bardziej dojrzałe niż w przypadku innych dostawców" - mówi Moerman. A dzięki współpracy z jednym dostawcą w zakresie cloud-SDN i sprzętu sieciowego wiedział, że uzyska doskonałe wsparcie oraz że wszelkie problemy zostaną rozwiązane szybciej niż w przypadku rozwiązań wielu producentów.

Placeholder for 1612773917 1612460722 1612460404 maxresdefault1612773917 1612460722 1612460404 maxresdefault

Wyniki biznesowe

Od czasu modernizacji części starszego sprzętu do Contrail Networking i przełączników QFX5100 firma eBay Classifieds nie musi już fizycznie wchodzić do swoich centrów danych, aby ciągle poprawiać lub usuwać serwery; nowe środowisko wirtualne firmy ogranicza te czynności. "Po prostu logujemy się, uruchamiamy kilka serwerów i mówimy: 'Myślimy, że to może zadziałać'" - wyjaśnia Moerman. "Po kilku tygodniach, jeśli okaże się, że wdrożenie nie działa tak, jak myśleliśmy, wszystkie nasze przepisy nadal tam są. Po prostu usuwamy maszyny wirtualne i uruchamiamy je ponownie, ale z innymi specyfikacjami procesora, pamięci i pamięci masowej."

Moerman mówi, że jednym z obszarów, w którym eBay Classifieds zaobserwował szczególne przyspieszenie, jest zdolność do dostarczania środowisk QA. Dzięki temu wewnętrzni programiści mogą pracować z odizolowaną, niepubliczną wersją strony eBay Classifieds w ramach własnej, prywatnej sieci programistycznej. Kiedy skończą, mogą ją usunąć, udostępnić ponownie lub utworzyć indywidualne kopie na przykład dla 40 innych programistów. "Contrail dał nam tak wiele w zakresie wirtualizacji sieci, że możemy łatwo tworzyć prywatne sieci, które są wystawione tylko na działanie pojedynczego adresu IP" - wyjaśnia.

Następne kroki

Moerman twierdzi, że firma eBay Classifieds będzie nadal rozbudowywać i rozszerzać swoją chmurę za pomocą sprzętu, usług i nowych możliwości. Jednym z obszarów szczególnego zainteresowania grupy eBay Classifieds jest łańcuchowanie usług, czyli zestaw usług sieciowych - na przykład zapór ogniowych, serwerów internetowych i kontrolerów dostarczania aplikacji - połączonych w sieci w celu obsługi aplikacji. Wcześniej ten ręczny proces był najeżony pułapkami i błędami, które mogły zakłócić działanie aplikacji. Jednak funkcje SDN i NFV Contrail automatyzują ten proces i sprawiają, że łączenie usług jest szybsze i łatwiejsze.

Skontaktuj się z naszymi ekspertamiCzy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away

Aktualności i blog