Wideo
VolkerWessels Telecom

VolkerWessels Telecom kładzie fundamenty pod inteligentne budynki

VolkerWessels Telecom projektuje, buduje i zarządza infrastrukturą telekomunikacyjną, która umożliwia wieloraki i złożony przepływ informacji. VolkerWessels Telecom jest częścią VolkerWessels, wiodącej międzynarodowej firmy, która odgrywa kluczową rolę w projektach i usługach przyczyniających się do tworzenia zrównoważonego środowiska życia. Obecnie VolkerWessels Telecom oferuje także usługi w zakresie łączności wewnętrznej. Firma nawiązała bowiem współpracę z Nomios, aby móc zapewniać innowacyjne zarządzane usługi sieciowe dostosowane do potrzeb swoich klientów.

„Łączność jest nam potrzebna jak woda”, mówi Arjen Bakker, Kierownik ds. Rozwoju Biznesu w VolkerWessels Telecom. „Całkowita łączność jest niezbędna dla jakości życia i osobistego bezpieczeństwa. Możemy ją jednak stworzyć tylko we współpracy z innymi”, dodaje.

Współpraca zapewnia całkowitą łączność

„Świat nieustannie się zmienia”, mówi Bakker. „Firmy telekomunikacyjne i operatorzy sieci chcą świadczyć więcej usług, a nie tylko zajmować się infrastrukturą sieci”. W ramach innowacyjnego partnerstwa, VolkerWessels Telecom współpracuje z Nomios i Juniper Networks, aby dostarczać zarządzane usługi sieciowe, które upraszczają łączność w firmie i pobudzają inteligentne budynki do życia.

Nomios, wiodący dostawca usług w zakresie cyberbezpieczeństwa, sieci w chmurze i usług zarządzanych, oferuje VolkerWessels Telecom planowanie i projektowanie sieci „pod klucz” oraz bieżące wsparcie operacyjne. Podstawę stanowi sieć i bezpieczeństwo Juniper.

„Nasza współpraca z Nomios całkowicie zmienia status quo”, mówi Bakker. „Razem możemy zrealizować cel VolkerWessels Telecom, którym jest całkowita łączność”.
„Dzisiaj cały świat mówi o Internecie Rzeczy. To idealny moment, aby współpracować z Nomios w zakresie inteligentnych budynków, które realizują naszą misję całkowitej łączności” - Arjen Bakker, Kierownik ds. Rozwoju Biznesu, VolkerWessels Telecom
Placeholder for Marina Kemp VWT Kruisdonk Maastricht 045Marina Kemp VWT Kruisdonk Maastricht 045

Pokaz VolkerWessels Telecom

Na przykładzie VolkerWessels pokazano kilka aspektów możliwości platformy Juniper Mist. Ze strony Nomios w ten duży projekt zaangażowany był Jurgen Koeiman, Inżynier Sieci.

Wykorzystanie możliwości inteligentnego budynku

VolkerWessels Telecom dostrzega duże możliwości dotyczące budynków mieszkalnych i komercyjnych, centrów handlowych, domów opieki i nie tylko.

„Dzisiaj cały świat mówi o Internecie Rzeczy”, twierdzi Bakker. „To idealny moment, aby współpracować z Juniper i Nomios w zakresie inteligentnych budynków, które realizują naszą misję całkowitej łączności”.

Czujniki Internetu Rzeczy i zautomatyzowane systemy sprawiają, że budynki są bardziej zrównoważone, wydajne i komfortowe. Kiedy zaczyna padać, przeciwsłoneczna osłona budynku automatycznie się zamyka. Kiedy świeci słońce, włącza się klimatyzacja. Kiedy w sali konferencyjnej nikogo nie ma, wyłączają się światła. Komfort i bezpieczeństwo są zautomatyzowane dzięki inteligentnemu sterowaniu budynkiem.

Aby zrealizować wizję firmy dotyczącą inteligentnego budynku, Bakker współpracuje nie tylko z Nomios, ale także z Hyrde, firmą zajmującą się Internetem Rzeczy, jedną ze 120 w portfolio VolkerWessels. „Jako firma budowlana możemy zaoferować naszym klientom kompleksowe rozwiązanie w zakresie całkowitej łączności, które pomaga tworzyć lepszy i bezpieczniejszy świat”, mówi.

„Synergia z firmą Nomios dodaje mi i naszemu zespołowi technicznemu mnóstwo energii. Wspólnie tworzymy nowe możliwości i wdrażamy usługi dla naszych klientów”. - Arjen Bakker, Kierownik ds. Rozwoju Biznesu, VolkerWessels Telecom

Inteligentne budynki będą miały kluczowe znaczenie przy tworzeniu zdrowych i bezpiecznych domów, miejsc pracy oraz społeczności. Czujniki lokalizacji i niezawodna sieć mogą pomóc w monitorowaniu liczby osób na określonej przestrzeni i powiadamianiu ich, jeśli stanie się zbyt tłoczno. W przypadku wybuchu epidemii COVID-19 ta sama infrastruktura może spowolnić rozprzestrzenianie się choroby dzięki możliwości śledzenia kontaktów.

„Zawsze szukam sposobów, aby ułatwić nam pracę przy wdrażaniu i automatyzacji naszych biur”, mówi Rene Lutjenkossink, Konsultant Techniczny w VolkerWessels Telecom. „W ciągu ostatnich kilku lat przyglądaliśmy się wielu technologiom, ale mieliśmy poczucie, że czegoś nam brakuje. Gdy poznaliśmy firmę Juniper i opartą na sztucznej inteligencji platformę Mist, znaleźliśmy brakujący element układanki. Dzięki temu możemy być elastyczni, otwarci na łączenie się z dostawcami zewnętrznymi oraz zwinni i dynamiczni w otwieraniu naszych nowych biur z nową infrastrukturą Juniper.

Mogę z przekonaniem powiedzieć, że ta technologia naprawdę pomaga nam iść do przodu. Jest sprytna i szybka, a na dodatek gwarantuje wspaniałe doświadczenia!”.

Sieci oparte na sztucznej inteligencji to wydajne i kompleksowe rozwiązanie

Usługi zarządzane VolkerWessels Telecom opierają się na przewodowej i bezprzewodowej sieci Juniper, która wykorzystuje opartą na sztucznej inteligencji platformę Mist™, zapewniając wyjątkowe cyfrowe doświadczenia i usprawniając operacje IT. „Dzięki Juniper możliwości opartej na sztucznej inteligencji platformy Mist i skupienie się na doświadczeniach klienta są wyjątkowe”, mówi Bakker. „Pozwala to nam dostarczać naszym klientom innowacyjnych rozwiązań”.

Niezwykle wydajne punkty dostępu Juniper, wykorzystujące opartą na sztucznej inteligencji platformę Mist, łączą sieć Wi-Fi, Bluetooth i Internet Rzeczy w ramach usług w chmurze Juniper Mist, zapewniając szczegółowy wgląd w sieć i urządzenia w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Umożliwia to szybkie wykrywanie problemów i identyfikację podstawowych przyczyn, a także zalecenia predykcyjne i proaktywne korekty.

Dzięki możliwości programowania całkowicie opartej na interfejsie programu aplikacyjnego, usługi w chmurze Juniper Mist pozwalają VolkerWessels na łatwe dostosowywanie usług sieciowych do specyficznych wymagań klienta. Rozwiązanie Juniper Mist User Engagement, podstawa usług lokalizacyjnych w pomieszczeniach, może odegrać kluczową rolę w inteligentnych budynkach, utrzymywaniu dystansu społecznego oraz w domach i miejscach pracy, w których przestrzegane są zasady bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19. Dzięki rozwiązaniu Juniper Mist Edge firma VolkerWessels Telecom może bezpiecznie dostarczać lokalne mikrousługi w wybranych lokalizacjach bez konieczności stosowania starszych kontrolerów bezprzewodowych.

VolkerWessels prowadzi działalność na całym świecie, ale działania firmy związane z usługami zarządzanymi rozpoczynają się bliżej domu, w VolkerWessels Telecom w Holandii. Firma ma jednak ambitne plany i zamierza rozszerzyć swoją ofertę usług zarządzanych na inne branże i regiony.

Dbanie o bezpieczeństwo pracowników w miejscu pracy

VolkerWessels Telecom wdraża również infrastrukturę Juniper Networks w swoich biurach i zakładach produkcyjnych, gdzie nie tylko zapewni ona produktywność, ale także bezpieczeństwo usług lokalizacyjnych. Rozwiązanie Juniper do śledzenia kontaktów wykorzystuje opartą na sztucznej inteligencji platformę Mist i wirtualną technologię BLE, aby zapewnić bezpieczeństwo firmy w oparciu o przypadki użycia, w tym mapowanie tras użytkownika, śledzenie odległości i ostrzeganie o strefach zagrożenia.

„Nasza misja brzmi: pracujemy bezpiecznie albo nie pracujemy wcale”, mówi Bakker. „Możemy zamontować czujniki na kaskach i odzieży roboczej, aby widzieć, gdzie przebywają nasi inżynierowie i pracownicy budowlani, a tym samym dbać o ich bezpieczeństwo”.
Placeholder for Hero case study volkerwessels telecomHero case study volkerwessels telecom

Inspirująca współpraca

„Wierzymy w tworzenie wartości w świecie łączności”, mówi Bakker. „Nie siedzimy bezczynnie w jednym miejscu, ale ciągle szukamy nowych możliwości. Współpraca z Nomios i Juniper sprawia, że taki sposób pracy jest skuteczny”.

Jako firma budowlana dla dostawców usług telekomunikacyjnych, VolkerWessels Telecom ma duże doświadczenie z dostawcami sieci. „Sposób myślenia i sposób pracy firmy Juniper stanowią przepis na sukces”, mówi Bakker.
Ten sposób myślenia jest inspirujący. „Synergia z firmą Nomios dodaje mi i naszemu zespołowi technicznemu mnóstwo energii”, dodaje. „Wspólnie tworzymy nowe możliwości i wdrażamy usługi dla naszych klientów”.

Nomios & Juniper Networks

Juniper Networks upraszcza tworzenie sieci dzięki produktom, rozwiązaniom i usługom, które łączą świat. Poprzez innowacje w zakresie inżynierii, Juniper usuwa ograniczenia i złożoność sieci w erze chmury, aby sprostać najtrudniejszym wyzwaniom, przed którymi klienci firmy stają każdego dnia. Juniper wierzy, że sieć jest zasobem umożliwiającym dzielenie się wiedzą oraz postęp, który zmienia świat.

Nomios i Juniper Networks dążą do poszukiwania przełomowych sposobów dostarczania zautomatyzowanych, skalowalnych i bezpiecznych sieci, aby rozwijać się wraz z tempem rozwoju firmy. Firmy od dawna współpracują i wzajemnie się uzupełniają. Nomios może pochwalić się niezbędną wiedzą techniczną i praktycznym doświadczeniem, które pozwalają prawidłowo ocenić Twoje wymagania sieciowe, a następnie tak zaprojektować i wdrożyć rozwiązania Juniper oraz tak nimi zarządzać, aby odpowiadały one Twoim potrzebom.

Skontaktuj się z naszymi ekspertamiCzy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away

Aktualności i blog