Juniper Networks 5G

3 innowacje firmy Juniper Networks przynoszące korzyści operatorom telekomunikacyjnym

Do przeczytania w 5 min.
Placeholder for Girl on bridge laptopGirl on bridge laptop
Juniper Networks

Share

Firma Juniper od dłuższego czasu jest jednym z głównych graczy w dziedzinie technologii na rynku operatorów telekomunikacyjnych. Oferując szerokie portfolio routerów, switchy oraz rozwiązań sieciowych i security, e, firma Juniper wdraża swoje rozwiązania dla wielu operatorów telekomunikacyjnych. Nomios współpracuje z Juniper Networks od ponad 15 lat. W tym czasie zdobyliśmy dużą wiedzę na temat produktów firmy, wprowadzając jej rozwiązania w całej Europie.

W związku z dynamicznym rozwojem rynku przedstawiamy najnowsze rozwiązania firmy Juniper Networks, które mogą pomóc operatorom telekomunikacyjnym w rozwinięciu swoich sieci i usług zgodnie z najnowszymi standardami.

Bezpieczna, zautomatyzowana architektura chmury to w przypadku sieci 5G-Ready element obowiązkowy

Jeśli chodzi o wprowadzenie sieci 5G, przyszłość wygląda obiecująco i zakłada możliwość wdrożenia wielu innowacyjnych rozwiązań. Wyobraźcie sobie, że gracie w niezwykle wciągającą grę VR na swojej komórce z przyjaciółmi na całym świecie, w czasie rzeczywistym, bez żadnych opóźnień, podróżując jednocześnie samochodem bezzałogowym… Wbrew pozorom nie jest to wcale taka odległa perspektywa. Jest to tylko jeden z wielu możliwych scenariuszy, które niesie ze sobą przyszłość dzięki pojawieniu się sieci 5G. Tempo, skala i wzrost gospodarczy, który będzie możliwy dzięki 5G, zaowocuje kolejną rewolucją technologiczną, która zmieni ludzkość.

Na razie wiemy tyle, że sieć 5G wyeliminuje obecne ograniczenia prędkości sieci 4G, zwiększając ją tysiąckrotnie i umożliwiając korzystanie z aplikacji wideo 8K oraz pozwalając abonentom na wsi na przeżywanie takich samych doznań, których doświadczają mieszkańcy wielkich miast. Sieć 5G również znacząco zmniejszy opóźnienia w działaniu aplikacji sieciowych z dziesiątych części milisekundy do zaledwie kilku milisekund, dając początek interakcji maszyna-maszyna w czasie zbliżonym do rzeczywistego. W pełni zautomatyzowane fabryki wykorzystujące roboty mogłyby domagać się konserwacji przed wystąpieniem jakiejkolwiek awarii, a flota dronów mogłaby stosować pestycydy w ochronie upraw z chirurgiczną precyzją.

Wdrażając swoje struktury sieci 5G, operatorzy telekomunikacyjni oceniają, z którymi producentami nawiązać współpracę w zakresie nowych innowacji tak, aby zostały one wkomponowane w istniejące lub nowe sieci. W tym punkcie firma Juniper może okazać się bardzo cenna.. Junper szczyci się bowiem wieloma sukcesami, w zakresie wsparcia operatorów telekomunikacyjnych w procesie przekształcania ich infrastruktury, operacji i usług, stosując proste, ale skuteczne podejście: uprościć, rozbudować i izabezpieczyće sieć i chmurę, zautomatyzować całycykl operacyjny, i w końcu wykorzystać w pełni architekturę opartą na chmurze w celu odblokowywania nowych możliwości w zakresie usług.

Nowe innowacje Metro Fabric

W ubiegłym roku firma Juniper wprowadziła zupełnie nowe portfolio routerów, stanowiące odpowiedź na tempo wzrostu ruchu w sieci metro, które wyprzedza wszystkie inne segmenty sieci z powodu eksplozji takich rozwiązań jak LTE, IoT czy usługi w chmurze. W ten sposób metro staje się platformą dla innowacji i rozwoju sieci. Wraz z wprowadzeniem rozwiązania Metro Fabric firmy Juniper narodziło się nowe podejście, umożliwiające operatorom telekomunikacyjnym korzystanie z adaptacyjnej, sprawnej i bezpiecznej infrastruktury sieciowej, zaprojektowanej z myślą o uproszczeniu sieci i automatyzacji usług. Portfolio routerów ACX Universal Metro jest wciąż rozwijane tak, aby odpowiadać na wszystkie przypadki użycia związane z dostępem, preagregacją i agregacją, a także pomagać w przejściu z sieci 4G LTE na sieć 5G.

5G przyspieszy dostęp, powodując, że bezpieczniejsze, zaostrzone wymagania środowiskowe 10GbE i 25GbE staną się bardziej rozpowszechnione. . Nowa seria routerów ACX700 będzie idealnie pasować do wielu interfejsów 10GbE, 25GbE i 100GbE, wytrzymałej konstrukcji, szyfrowania za pomocą protokołów IPsec oraz precyzyjnego wsparcia czasowego dla sieci 5G. TLS 100GbE oraz zintegrowane wymagania optyczne pakietu także stają się coraz bardziej powszechne w sieci metro. Ich celem jest zapobieganie bezprawnym przechwyceniom ruchu internetowego i poprawianie optycznej wydajności widmowej tak, aby lepiej amortyzować zasoby światłowodowe. Portfolio nowych routerów ACX700 zwiększy zasięg rozwiązań Metro Fabric firmy Juniper, pomagając operatorom telekomunikacyjnym w transformacji ich inwestycji związanych z siecią metro w przewagę konkurencyjną, którą w erze sieci 5G ich klienci z pewnością docenią.

Nowe innowacje brzegowe

Wprowadzając router MPC11E z kartą liniową Penta Silicon, firma Juniper rozszerza korzyści płynące z usługi MX Series Fifth Generation (5G) Universal Routing Platform, charakterystyczne dla modeli MX960/480/240, na serię swoich flagowych routerów MX2000. Użytkownicy routerów z serii MX2000 będą mogli korzystać z tych samych przełomowych innowacji, które zostały wprowadzone w modelu MX960, na przykład trzy razy większej przepustowości na gniazdo w porównaniu do modeli poprzedniej generacji, światowej klasy ekonomiczni eulepszonym systemem wydajności sięgającym 0,34 watów na gigabit, zintegrowanego protokołu MACsec czy szyfrowania za pomocą protokołów IPsec. Dodatkowo, posiadają one skalowalną kontrolę sesji IPsec, naturalną ochronę inwestycji z możliwością przewijania do przodu i do tyłu z kartami liniowymi poprzedniej generacji oraz praktycznie nieskończoną programowalność tak, aby sprostać wszelkim nieprzewidzianym protokołom i innowacjom technologicznym, które mogą pojawić się wraz z siecią 5G.

Nowe innowacje rdzeniowe

Zapewniając bezpieczny transport IP dla sieci 5G i nie tylko, firma Juniper będzie nadal liderem, jeśli chodzi o najlepsze rozwiązania w zakresie routerów rdzeniowych w branży zarówno jeśli chodzi o rozbudowę istniejącej architektury, jak i stworzenie nowej. Począwszy od specjalnie skonstruowanego, zoptymalizowanego chipa 400GbE – Juniper Triton Silicon – routery PTX10008 i PTX10016 będą miały teraz pojemność 100 TB w jednej obudowie, gwarantując najwyższą ochronę inwestycji każdej platformie routingowej na rynku. W samym sercu najpotężniejszego routera rdzeniowego w branży znajduje się zupełnie nowe rozwiązanie Triton Silicon firmy Juniper, zasilające nową kartę liniową o przepustowości 14,4 Tb/s na gniazdo, wspierając działania przełączników o dużej gęstości (100GbE i 400GbE) z wyższą wydajnością mocy 0,15 watów na gigabit oraz rosnące wymagania ruchu. Firma Juniper po raz kolejny wyznacza nowy punkt odniesienia dla całego sektora w zakresie rdzeniowego transportu IP, zapewniając operatorom telekomunikacyjnym niezbędny zestaw narzędzi 100GbE i 400GbE, gwarantujący konkurencyjność i odpowiadający na gwałtownie zwiększający się ruch w przyjazny dla operacji sposób tak, aby pozostać w grze w czasie transformacji infrastruktury w erze sieci 5G.

Uzupełniający te udoskonalenia infrastruktury, zintegrowany pakiet oprogramowania Contrail firmy Juniper umożliwia operatorom telekomunikacyjnym przejście z zarządzania poszczególnymi urządzeniami na automatyzację pełnego cyklu eksploatacji, upraszczając projektowanie, wdrażanie i działanie sieci.

Sieci 5G zbudowane na bezpiecznej, zautomatyzowanej architekturze chmury zapewnią subskrybentom szybsze i bardziej wydajne usługi mobilne, zwiększone możliwości pionowe (w tym IoT) przedsiębiorstw oraz większą mobilną łączność szerokopasmową dla usług stacjonarnych. Otworzy to nowe, znaczące źródła przychodów w czasach, kiedy dochody utrzymują się na takim samym poziomie lub maleją, a wydatki kapitałowe i operacyjne obciążają marże operatorów telekomunikacyjnych.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji