- HomeCyberbezpieczeństwo
Bezpieczeństwo rozwiązań OT/IoT
Technologie operacyjne (OT), w tym przemysłowy internet rzeczy (IIoT), rozwiązania SCADA oraz przemysłowe systemy sterowania (ICS), są coraz bardziej połączone. Niestety oznacza to również, że są coraz bardziej narażone na cyberataki.

Bezpieczeństwo technologii operacyjnych – najwyższy priorytet
Podmioty przemysłowe w coraz większym stopniu decydują się na czerpanie korzyści z technologii informatycznych w środowiskach operacyjnych, kierowane chęcią zwiększenia przewagi nad konkurencją. Efektem tych działań jest cyfrowa transformacja, w ramach której połączone systemy i rozwiązania do analizy danych, rozwiązania SCADA, systemy sterowania przemysłowego, urządzenia przemysłowego Internetu rzeczy i inteligentne czujniki są włączane do procesu produkcyjnego. Niestety, w wielu przypadkach korzyściom płynącym ze zwiększonej wydajności i połączonych danych towarzyszą zagrożenia bezpieczeństwa infrastruktury. Oferujemy szerokie portfolio zabezpieczeń OT, które pozwalają podmiotom działającym w sektorach przemysłowych i dysponującym dużą liczbą urządzeń skutecznie monitorować i zabezpieczać swoje sieci oraz stacje robocze, a także wdrażać usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa.
W zakresie bezpieczeństwa OT/IoT współpracujemy między z innymi z producentami Nozomi i Fortinet.
Aby zapobiec przestojom, musisz wiedzieć, co dzieje się w twojej sieci
- Środowisko wysokiego ryzyka
- Trudności z ograniczaniem ryzyka i usuwaniem zagrożeń, ograniczone możliwości aktualizacji, środowiska produkcyjne uniemożliwiające sprawne testowanie, niska widoczność maszyn, a także niedostateczne analizy i brak danych operacyjnych – wszystkie te czynniki zwiększają zagrożenie.
- Zakłócenia, przerwy i przestoje
- Cyberataki skierowane w przemysłowe systemy sterowania i rozwiązania SCADA mogą wpłynąć na bezpieczeństwo pracowników, a także dostępność, niezawodność i przewidywalność urządzeń, produkcji i całego łańcucha wartości. W efekcie mogą być katastrofalne w skutkach.
- Ograniczone umiejętności w zakresie bezpieczeństwa
- Zespoły specjalizujące się w OT zwykle nie są ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa, natomiast zespoły IT nie mają okazji poznać procesów operacyjnych. W ten sposób powstaje luka w wiedzy i umiejętnościach, którą chętnie wykorzystują przestępcy.
- Zgodność z przepisami o ochronie danych
- Przepisy wprowadzane przez rządy w odpowiedzi na coraz częstsze i poważniejsze cyberataki stają się coraz bardziej wymagające, w związku z tym wymuszają na firmach wprowadzanie zmian operacyjnych.
Dzięki współpracy z nami możesz zapewnić pełne bezpieczeństwo swojej infrastruktury operacyjnej

Ocena ryzyka
Każda skuteczna strategia bezpieczeństwa zaczyna się od oceny ryzyka. Kolejnym krokiem jest przegląd środowiska i wyróżnienie urządzeń szczególnie podatnych na atak. Współpraca z nami pozwoli ci dostrzec zagrożenia, luki i podatności – przeprowadzimy cię przez kolejne etapy obejmujące opracowanie strategii i planów, oceny bezpieczeństwa infrastruktury OT, zgodności z przepisami i podatności, a także opracowanie wymagań i polityk zarządzania.

Ochrona działalności
Po przeprowadzeniu pełnej analizy i oceny ryzyka staniesz przed koniecznością wdrożenia rozwiązań. Firma Nomios oraz nasza rozległa sieć partnerów pomoże ci w realizacji procesu poszukiwania, klasyfikacji i analizy danych, opracowania i wdrożenia systemów bezpieczeństwa sieci i stacji roboczych, a także opracowania, budowy i wdrożenia systemu zarządzania dostępem i tożsamością. Możemy także pomóc ci w zaprojektowaniu centrum bezpieczeństwa OT, które pozwoli ci chronić przedsiębiorstwo.

Zarządzanie infrastrukturą
Na co dzień zajmujesz się zapewnianiem sprawnego działania przedsiębiorstwa, a w przypadku cyberataku wdrażasz opracowane wcześniej plany dostosowane do sytuacji. Rozumiemy to. Możemy pomóc ci w zarządzaniu alarmami – dzięki naszym zarządzanym usługom bezpieczeństwa OT możesz zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów, opracować plany reagowania na incydenty bezpieczeństwa OT oraz wykorzystać analizy, by móc skupić się w całości na nieustannym rozwoju strategii bezpieczeństwa.
Dostosowane do Twoich potrzeb
Nasza siła leży w elastyczności i skupieniu się na tworzeniu niestandardowych rozwiązań dla naszych klientów. Odkryj, w jakich obszarach możemy wesprzeć Twój zespół IT.

ZTNA Zero-Trust Network Access
Prosty, automatyczny i bezpieczny dostęp zdalny, który weryfikuje, kto i co znajduje się w Twojej sieci oraz zabezpiecza dostęp do aplikacji bez względu na to, gdzie znajdują się jej użytkownicy.

Konsultacje technologiczne
Dzięki naszej strategii, wiedzy branżowej i inżynieryjnej - wdrażamy technologię w całej firmie, aby stworzyć coś wyjątkowego, napędzić wzrost i przyspieszyć wyniki.
Eksperci ds. bezpieczeństwaPotrzebujesz konsultacji eksperta?
Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Aktualności i blog

NAC Mist AI
NAC wraca, lepsze niż kiedykolwiek!
NAC w nowym wydaniu: Juniper Mist Access Assurance rewolucjonizuje bezpieczeństwo sieci dzięki chmurze i sztucznej inteligencji!

Jeff Aaron

Telemetria w urządzeniach sieciowych na przykładzie ruterów MX firmy Juniper
Telemetria to dziedzina telekomunikacji, która zbiera i przesyła dane pomiarowe na odległość. Znalazła szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki.

Krzysztof Bieliński

Anti-DDoS
Jak skutecznie chronić się przed atakiem DDoS?
Czy da się ochronić przed ustrukturyzowanym atakiem typu DDoS? Jeśli tak, to jak zrobić to dobrze? Czy atak DDoS to obecnie najpoważniejsze zagrożenie dla cyfrowego bezpieczeństwa firm i użytkowników sieci? Dlaczego ataki typu DDoS są niebezpieczne i tak trudne do wykrycia?