OT/IoT

Bezpieczeństwo rozwiązań OT/IoT

Technologie operacyjne (OT), w tym przemysłowy internet rzeczy (IIoT), rozwiązania SCADA oraz przemysłowe systemy sterowania (ICS), są coraz bardziej połączone. Niestety oznacza to również, że są coraz bardziej narażone na cyberataki.

Placeholder for Manufacturing robotic armManufacturing robotic arm

Bezpieczeństwo technologii operacyjnych – najwyższy priorytet

Podmioty przemysłowe w coraz większym stopniu decydują się na czerpanie korzyści z technologii informatycznych w środowiskach operacyjnych, kierowane chęcią zwiększenia przewagi nad konkurencją. Efektem tych działań jest cyfrowa transformacja, w ramach której połączone systemy i rozwiązania do analizy danych, rozwiązania SCADA, systemy sterowania przemysłowego, urządzenia przemysłowego Internetu rzeczy i inteligentne czujniki są włączane do procesu produkcyjnego. Niestety, w wielu przypadkach korzyściom płynącym ze zwiększonej wydajności i połączonych danych towarzyszą zagrożenia bezpieczeństwa infrastruktury. Oferujemy szerokie portfolio zabezpieczeń OT, które pozwalają podmiotom działającym w sektorach przemysłowych i dysponującym dużą liczbą urządzeń skutecznie monitorować i zabezpieczać swoje sieci oraz stacje robocze, a także wdrażać usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W zakresie bezpieczeństwa OT/IoT współpracujemy między z innymi z producentami Nozomi i Fortinet.

Główne problemy dotyczące OT i ICS

Aby zapobiec przestojom, musisz wiedzieć, co dzieje się w twojej sieci

icon Środowisko wysokiego ryzyka
Środowisko wysokiego ryzyka
Trudności z ograniczaniem ryzyka i usuwaniem zagrożeń, ograniczone możliwości aktualizacji, środowiska produkcyjne uniemożliwiające sprawne testowanie, niska widoczność maszyn, a także niedostateczne analizy i brak danych operacyjnych – wszystkie te czynniki zwiększają zagrożenie.
icon Zakłócenia, przerwy i przestoje
Zakłócenia, przerwy i przestoje
Cyberataki skierowane w przemysłowe systemy sterowania i rozwiązania SCADA mogą wpłynąć na bezpieczeństwo pracowników, a także dostępność, niezawodność i przewidywalność urządzeń, produkcji i całego łańcucha wartości. W efekcie mogą być katastrofalne w skutkach.
icon Ograniczone umiejętności w zakresie bezpieczeństwa
Ograniczone umiejętności w zakresie bezpieczeństwa
Zespoły specjalizujące się w OT zwykle nie są ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa, natomiast zespoły IT nie mają okazji poznać procesów operacyjnych. W ten sposób powstaje luka w wiedzy i umiejętnościach, którą chętnie wykorzystują przestępcy.
icon Zgodność z przepisami o ochronie danych
Zgodność z przepisami o ochronie danych
Przepisy wprowadzane przez rządy w odpowiedzi na coraz częstsze i poważniejsze cyberataki stają się coraz bardziej wymagające, w związku z tym wymuszają na firmach wprowadzanie zmian operacyjnych.
bezpieczeństwo OT / IoT

Dzięki współpracy z nami możesz zapewnić pełne bezpieczeństwo swojej infrastruktury operacyjnej

Placeholder for Mapbox UH Cm p H4nr E unsplashMapbox UH Cm p H4nr E unsplash

Ocena ryzyka

Każda skuteczna strategia bezpieczeństwa zaczyna się od oceny ryzyka. Kolejnym krokiem jest przegląd środowiska i wyróżnienie urządzeń szczególnie podatnych na atak. Współpraca z nami pozwoli ci dostrzec zagrożenia, luki i podatności – przeprowadzimy cię przez kolejne etapy obejmujące opracowanie strategii i planów, oceny bezpieczeństwa infrastruktury OT, zgodności z przepisami i podatności, a także opracowanie wymagań i polityk zarządzania.

Placeholder for Manufacturing windmill large turbineManufacturing windmill large turbine

Ochrona działalności

Po przeprowadzeniu pełnej analizy i oceny ryzyka staniesz przed koniecznością wdrożenia rozwiązań. Firma Nomios oraz nasza rozległa sieć partnerów pomoże ci w realizacji procesu poszukiwania, klasyfikacji i analizy danych, opracowania i wdrożenia systemów bezpieczeństwa sieci i stacji roboczych, a także opracowania, budowy i wdrożenia systemu zarządzania dostępem i tożsamością. Możemy także pomóc ci w zaprojektowaniu centrum bezpieczeństwa OT, które pozwoli ci chronić przedsiębiorstwo.

Placeholder for Security experts for MDR servicesSecurity experts for MDR services

Zarządzanie infrastrukturą

Na co dzień zajmujesz się zapewnianiem sprawnego działania przedsiębiorstwa, a w przypadku cyberataku wdrażasz opracowane wcześniej plany dostosowane do sytuacji. Rozumiemy to. Możemy pomóc ci w zarządzaniu alarmami – dzięki naszym zarządzanym usługom bezpieczeństwa OT możesz zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów, opracować plany reagowania na incydenty bezpieczeństwa OT oraz wykorzystać analizy, by móc skupić się w całości na nieustannym rozwoju strategii bezpieczeństwa.

Powiązane rozwiązania

Dostosowane do Twoich potrzeb

Nasza siła leży w elastyczności i skupieniu się na tworzeniu niestandardowych rozwiązań dla naszych klientów. Odkryj, w jakich obszarach możemy wesprzeć Twój zespół IT.

Eksperci ds. bezpieczeństwa

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo
Updates

Aktualności i artykuły na blogu