SASE

Secure Access Service Edge

Nowoczesna architektura sieci wymaga nowego podejścia do bezpieczeństwa.

Placeholder for Aerial view city streetsAerial view city streets

Duże przedsiębiorstwa i korporacje w coraz większym stopniu wykorzystują aplikacje oparte na chmurze, które stanowią fundament ich działalności biznesowej, a ich sieci muszą coraz częściej obsługiwać rozproszone procesy realizowane przez pracowników zdalnych i mobilnych. W rezultacie tradycyjnie pojmowane sieci korporacyjne muszą szybko rozrastać się i wychodzić poza swoje tradycyjnie pojmowane granice, a liderzy odpowiedzialni za infrastrukturę muszą zadbać o zabezpieczenie nowych frontów, radząc sobie z problemami wynikającymi z coraz większej powierzchni ataku.

Pomimo tego, że rozwój sieci dotrzymywał dotychczas kroku zmianom, tego samego nie można było powiedzieć o większości narzędzi zapewniających bezpieczeństwo, w wyniku czego rozwiązania oparte wyłącznie o sieci VPN szybko przestały spełniać stawiane przed nimi oczekiwania. Zapewnienie konkurencyjności organizacji wymaga skutecznego zabezpieczenia wszystkich stacji roboczych, a także stosowania wobec nich tych samych zasad bezpieczeństwa i sieci, jak w przypadku urządzeń zainstalowanych w biurach – niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Model bezpieczeństwa

Cztery główne filary SASE

Według sprawozdania opublikowanego przez firmę Gartner, SASE to usługa opierająca się na czterech głównych filarach.

icon Oparcie na tożsamości
Oparcie na tożsamości
Dzięki strategii opartej na przyznawaniu użytkownikom najmniejszych możliwych uprawnień, a także ścisłemu egzekwowaniu zasad kontroli dostępu, organizacje będą w stanie kontrolować interakcje ze swoimi zasobami w oparciu o istotne atrybuty, w tym dostęp do aplikacji, a także tożsamość użytkowników i grup czy wrażliwość danych, do których uzyskuje się dostęp.
icon Architektura oparta na chmurze
Architektura oparta na chmurze
Architektura modelu SASE obejmuje wdrożenie różnych kluczowych możliwości oferowanych przez chmurę, dzięki którym jest zwinną, kompleksową, adaptacyjną i samodzielnie aktualizującą się platformą. Takie rozwiązanie zapewnia organizacjom dostęp do wydajnej platformy, którą mogą łatwo dostosować do swoich potrzeb biznesowych niezależnie od miejsca.
icon Wsparcie dla wszystkich krawędzi
Wsparcie dla wszystkich krawędzi
SASE tworzy jedną sieć, w skład której wchodzą wszystkie urządzenia w organizacji – centra danych, oddziały, zasoby w chmurze, a także użytkownicy zdalni i mobilni. Urządzenia SD-WAN obsługują fizyczne krawędzie sieci, natomiast profil klienta mobilnego i bezklientowy dostęp przez przeglądarkę pozwalają użytkownikom zdalnym na uzyskiwanie dostępu do wybranych zasobów.
icon Globalna dystrybucja
Globalna dystrybucja
W celu zapewnienia pełnych możliwości ochrony urządzeń i sieci niezależnie od tego, gdzie się znajdują, platformy SASE muszą oferować możliwość globalnego wdrożenia w organizacjach – obejmuje to również konieczność zapewnienia wszystkim urządzeniom końcowym, usług charakteryzujących się niskimi opóźnieniami.
Benefits

Korzyści SASE

Podejście oparte na rozwiązaniach SASE pozwala organizacjom na zastosowanie zasad bezpiecznego dostępu bez względu na to, gdzie znajdują użytkownicy, urządzenia, procesy czy aplikacje. Staje się to niezwykle istotną zaletą w miarę zatrudniania przez organizację pracowników zdalnych, popularyzacji aplikacji SaaS, a także coraz większej ilości danych przesyłanych pomiędzy centrami danych, oddziałami firm, a także środowiskami hybrydowymi i wielochmurowymi.

Zapewnij swojej organizacji kompleksowe zabezpieczenia, od zapobiegania zagrożeniom do zasad NGFW, wdrażając zasady zero-trust network access, dzięki którym dowiesz się, jacy użytkownicy i jakie aplikacje działają w Twojej sieci, a także będziesz w stanie chronić zasoby zarówno w sieci, jak i poza nią.

Raz na zawsze uporaj się z problemem wielu zróżnicowanych produktów służących do ochrony urządzeń użytkowników, zastępując je jedną platformą i zmniejszając lub całkowicie eliminując koszty inwestycyjne i operacyjne.

Uprość swoją architekturę, konsolidując kluczowe funkcje sieciowe i zabezpieczenia w ramach pojedynczej platformy kontrolowanej z poziomu pojedynczej konsoli administracyjnej.

Dzięki wykorzystaniu możliwości oferowanych przez chmurę, członkowie Twojego zespołu mogą łatwo i bezpiecznie łączyć się z internetem, a także uzyskiwać dostęp do aplikacji i zasobów firmowych – niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Placeholder for Female project manager with laptopFemale project manager with laptop
Jak możemy ci pomóc?

Poznaj technologię SASE

Bezpieczeństwo przenosi się do chmury – Twoja sieć nie może pozostać w tyle. Wraz z kolejnymi oddziałami, popularyzacją pracy zdalnej, a także coraz większym zróżnicowaniem aplikacji i urządzeń, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem muszą zacząć opracowywać plan migracji na rozwiązania SASE.

Nasi eksperci SASE i inżynierowie ds. bezpieczeństwa mogą Ci towarzyszyć we wdrożeniu SASE. Wspólnie stworzymy dedykowany zespół i opracujemy plan gwarantujący sukces. Dzięki naszej bliskiej współpracy z wiodącymi dostawcami technologii jesteśmy w stanie zaprojektować i stworzyć najlepsze rozwiązanie oraz opracować plan wdrożenia SASE dla Twojej firmy.

Placeholder for Cooperation two engineersCooperation two engineers
Ekosystem

Nasi partnerzy technologiczni SASE

Powiązane rozwiązania

Dostosowane do Twoich potrzeb

Nasza siła leży w elastyczności i skupieniu się na tworzeniu niestandardowych rozwiązań dla naszych klientów. Odkryj, w jakich obszarach możemy wesprzeć Twój zespół IT.

Eksperci ds. bezpieczeństwa

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo