Duże przedsiębiorstwa i korporacje w coraz większym stopniu wykorzystują aplikacje oparte na chmurze, które stanowią fundament ich działalności biznesowej, a ich sieci muszą coraz częściej obsługiwać rozproszone procesy realizowane przez pracowników zdalnych i mobilnych. W rezultacie tradycyjnie pojmowane sieci korporacyjne muszą szybko rozrastać się i wychodzić poza swoje tradycyjnie pojmowane granice, a liderzy odpowiedzialni za infrastrukturę muszą zadbać o zabezpieczenie nowych frontów, radząc sobie z problemami wynikającymi z coraz większej powierzchni ataku.
Pomimo tego, że rozwój sieci dotrzymywał dotychczas kroku zmianom, tego samego nie można było powiedzieć o większości narzędzi zapewniających bezpieczeństwo, w wyniku czego rozwiązania oparte wyłącznie o sieci VPN szybko przestały spełniać stawiane przed nimi oczekiwania. Zapewnienie konkurencyjności organizacji wymaga skutecznego zabezpieczenia wszystkich stacji roboczych, a także stosowania wobec nich tych samych zasad bezpieczeństwa i sieci, jak w przypadku urządzeń zainstalowanych w biurach – niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.
Cztery główne filary SASE
Według sprawozdania opublikowanego przez firmę Gartner, SASE to usługa opierająca się na czterech głównych filarach.
- Oparcie na tożsamości
- Dzięki strategii opartej na przyznawaniu użytkownikom najmniejszych możliwych uprawnień, a także ścisłemu egzekwowaniu zasad kontroli dostępu, organizacje będą w stanie kontrolować interakcje ze swoimi zasobami w oparciu o istotne atrybuty, w tym dostęp do aplikacji, a także tożsamość użytkowników i grup czy wrażliwość danych, do których uzyskuje się dostęp.
- Architektura oparta na chmurze
- Architektura modelu SASE obejmuje wdrożenie różnych kluczowych możliwości oferowanych przez chmurę, dzięki którym jest zwinną, kompleksową, adaptacyjną i samodzielnie aktualizującą się platformą. Takie rozwiązanie zapewnia organizacjom dostęp do wydajnej platformy, którą mogą łatwo dostosować do swoich potrzeb biznesowych niezależnie od miejsca.
- Wsparcie dla wszystkich krawędzi
- SASE tworzy jedną sieć, w skład której wchodzą wszystkie urządzenia w organizacji – centra danych, oddziały, zasoby w chmurze, a także użytkownicy zdalni i mobilni. Urządzenia SD-WAN obsługują fizyczne krawędzie sieci, natomiast profil klienta mobilnego i bezklientowy dostęp przez przeglądarkę pozwalają użytkownikom zdalnym na uzyskiwanie dostępu do wybranych zasobów.
- Globalna dystrybucja
- W celu zapewnienia pełnych możliwości ochrony urządzeń i sieci niezależnie od tego, gdzie się znajdują, platformy SASE muszą oferować możliwość globalnego wdrożenia w organizacjach – obejmuje to również konieczność zapewnienia wszystkim urządzeniom końcowym, usług charakteryzujących się niskimi opóźnieniami.
Korzyści SASE
Podejście oparte na rozwiązaniach SASE pozwala organizacjom na zastosowanie zasad bezpiecznego dostępu bez względu na to, gdzie znajdują użytkownicy, urządzenia, procesy czy aplikacje. Staje się to niezwykle istotną zaletą w miarę zatrudniania przez organizację pracowników zdalnych, popularyzacji aplikacji SaaS, a także coraz większej ilości danych przesyłanych pomiędzy centrami danych, oddziałami firm, a także środowiskami hybrydowymi i wielochmurowymi.
Zapewnij swojej organizacji kompleksowe zabezpieczenia, od zapobiegania zagrożeniom do zasad NGFW, wdrażając zasady zero-trust network access, dzięki którym dowiesz się, jacy użytkownicy i jakie aplikacje działają w Twojej sieci, a także będziesz w stanie chronić zasoby zarówno w sieci, jak i poza nią.
Raz na zawsze uporaj się z problemem wielu zróżnicowanych produktów służących do ochrony urządzeń użytkowników, zastępując je jedną platformą i zmniejszając lub całkowicie eliminując koszty inwestycyjne i operacyjne.
Uprość swoją architekturę, konsolidując kluczowe funkcje sieciowe i zabezpieczenia w ramach pojedynczej platformy kontrolowanej z poziomu pojedynczej konsoli administracyjnej.
Dzięki wykorzystaniu możliwości oferowanych przez chmurę, członkowie Twojego zespołu mogą łatwo i bezpiecznie łączyć się z internetem, a także uzyskiwać dostęp do aplikacji i zasobów firmowych – niezależnie od tego, gdzie się znajdują.
Poznaj technologię SASE
Bezpieczeństwo przenosi się do chmury – Twoja sieć nie może pozostać w tyle. Wraz z kolejnymi oddziałami, popularyzacją pracy zdalnej, a także coraz większym zróżnicowaniem aplikacji i urządzeń, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem muszą zacząć opracowywać plan migracji na rozwiązania SASE.
Nasi eksperci SASE i inżynierowie ds. bezpieczeństwa mogą Ci towarzyszyć we wdrożeniu SASE. Wspólnie stworzymy dedykowany zespół i opracujemy plan gwarantujący sukces. Dzięki naszej bliskiej współpracy z wiodącymi dostawcami technologii jesteśmy w stanie zaprojektować i stworzyć najlepsze rozwiązanie oraz opracować plan wdrożenia SASE dla Twojej firmy.
Nasi partnerzy technologiczni SASE
Dostosowane do Twoich potrzeb
Nasza siła leży w elastyczności i skupieniu się na tworzeniu niestandardowych rozwiązań dla naszych klientów. Odkryj, w jakich obszarach możemy wesprzeć Twój zespół IT.
Managed security services
Zwiększ poziom bezpieczeństwa, jednocześnie zmniejszając obciążenie zespołu IT dzięki doświadczonemu partnerowi.
Konsultacje technologiczne
Dzięki naszej strategii, wiedzy branżowej i inżynieryjnej - wdrażamy technologię w całej firmie, aby stworzyć coś wyjątkowego, napędzić wzrost i przyspieszyć wyniki.
Ocena cyberbezpieczeństwa
Oceń poziom cyberbezpieczeństwa w swojej firmie i zrób plany na przyszłość.
ZTNA Zero-Trust Network Access
Prosty, automatyczny i bezpieczny dostęp zdalny, który weryfikuje, kto i co znajduje się w Twojej sieci oraz zabezpiecza dostęp do aplikacji bez względu na to, gdzie znajdują się jej użytkownicy.
Centrum danych i cloud networking
Zadbaj o sprawne działanie i doskonałe doświadczenia użytkowników dzięki nowoczesnemu i zautomatyzowanemu centrum danych.
Potrzebujesz konsultacji eksperta?
Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.
Więcej o SASE
SSE
Porównanie SSE Magic Quadrant™ za rok 2023 i 2024
Porównując Magic Quadrant™ SSE z 2023 r. z tym z 2024 r., można zauważyć kilka zmian. Palo Alto Networks umocniło swoją pozycję lidera, podczas gdy Zscaler i Netskope utrzymały swoją pozycje.
Romain Quinat
Cyberbezpieczeństwo
Zabezpiecz swoją przyszłość: Najważniejsze trendy w cyberbezpieczeństwie na 2024 r.
Znów jesteśmy u progu nowego roku. Czas dowiedzieć się wszystkiego o najważniejszych i najciekawszych trendach w cyberbezpieczeństwie na 2024 rok.
Mohamed El Haddouchi
Cyberbezpieczeństwo
Najważniejsze firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem, które warto obserwować w 2024 roku
Wybraliśmy 8 najlepszych firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem, które warto obserwować w 2024 r., które z powodzeniem wyróżniły się na tle innych graczy na rynku.
Mohamed El Haddouchi