Rozwiązania sieciowe dla dostawców usług

Odporne, wysoce skalowalne, centralnie zarządzane sieci.

Placeholder for Young boy watching tablet headphonesYoung boy watching tablet headphones

Usługodawcy stają w dzisiejszej gospodarce cyfrowej wobec niepowtarzalnych wyzwań i możliwości. Przez lata konsumenci uważali Usługodawców jedynie za dostawców łączności i w niektórych przypadkach pozostaje to prawdą. Coraz więcej usługodawców zapewnia jednak konsumentom zarówno wysoką jakość usług, jak i bezpieczny katalog usług dla przedsiębiorstw, ukierunkowany na chmurę.

Konsumenci oczekują nie tylko surowej przepustowości, ale również wysokiej jakości, ponieważ oczekują dodatkowych usług, na przykład wideo w chmurze. Jednocześnie ogromny rozwój domowych urządzeń „Internetu rzeczy” wiąże się zarówno z większymi wymaganiami w zakresie przepustowości, jak i stanowi problem dla usługodawców w zakresie bezpieczeństwa. Ostatnio byliśmy świadkami ataków zarówno na sprzęt konsumencki, jak i generowanych przez sprzęt przejęty przez przestępców. W miarę jak rośnie różnorodność i ilość urządzeń Internetu rzeczy, nie jest to problem, który można ignorować.

Podobnie, operatorzy komórkowi muszą zapewnić większą przepustowość wraz z rozwojem zarówno 5G, jak i ciągłym wprowadzaniem 4G. Co więcej, w ich sieciach znajdują się również urządzenia Internetu rzeczy, ponieważ wiele z nich posiada karty SIM.

W miarę jak firmy albo przechodzą ze swoich aplikacji do chmury, albo zaczynają korzystać z aplikacji opartych na chmurze, dostawcy usług zaobserwowali słabszy wzrost korzystania z technologii MPLS w miarę przemieszczania się ruchu do Internetu, a nie pomiędzy lokalizacjami klientów. Tendencja ta będzie się utrzymywać wraz z nabieraniem tempa przez usługi w chmurze, co oznacza, że dostawcy usług muszą znaleźć nowe sposoby na zapewnienie wartości klientom, którzy nie widzą już potrzeby korzystania z usług MPLS.

Wraz ze spadkiem przychodów z MPLS, na pierwszy plan wysuwa się rozwój technologii SD-WAN (sieci rozległych definiowanych programowo). Technologia SD-WAN jest próbą zapewnienia dostawcom usług korzyści płynących z chmury, takich jak elastyczne subskrypcje, szybsze czasy aktywacji i samoobsługa. Po wdrożeniu SD-WAN firmy mogą rozdzielić ruch w zależności od miejsca docelowego i zapewnić aplikacjom chmurowym o znaczeniu kluczowym dla firmy traktowanie w sposób preferencyjny w stosunku do innych usług chmury obliczeniowej.

Usługodawcy od pewnego czasu opracowują nowe standardy w celu upowszechnienia usług wirtualnych. Celem jest przede wszystkim zmniejszenie kosztów wdrożenia nowej usługi dla klientów przy jednoczesnym zwiększeniu zarówno portfela usług, jak i elastyczności, z jaką klienci mogą z nich korzystać. Wirtualizacja funkcji sieciowych (NFV) jest wciąż w powijakach, ale obiecuje zrewolucjonizować sposób, w jaki dostawcy usług zarówno korzystają z technologii producentów, jak i oferują usługi klientom.

Wysokowydajne, otwarte i skalowalne rozwiązania

Firma Nomios opiera się na skutecznym wdrażaniu technologii i rozwiązań dla Dostawców usług, czy to w zakresie konsolidacji i zwiększenia wydajności technologii sieciowych, czy też wdrażania zaawansowanych usług. Dostarczamy usługodawcom na całym świecie wysokowydajne, otwarte i skalowalne rozwiązania.

Partnerzy strategiczni

Nasz ekosystem technologiczny

Eksperci ds. sieci

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Portrait of ethnic male smiling dotted shirtPortrait of ethnic male smiling dotted shirt
Updates

Aktualności i artykuły na blogu