XDR

Extended Detection & Response

Agregacja alertów, analiza danych oraz automatyczne wykrywanie zagrożeń i reagowanie na nie w celu uproszczenia zabezpieczeń.

Placeholder for Stairway to nowhereStairway to nowhere
Wstęp

Co to jest XDR?

Cyberzagrożeń jest coraz więcej, przybierają też coraz różniejsze formy. W odpowiedzi wiele firm pracuje nad rozwojem swoich możliwości w zakresie bezpieczeństwa, aby umożliwić wydajne i skuteczne wykrywanie oraz odpieranie nietypowych, wyrafinowanych i szybkich ataków.

Najpowszechniejszym podejściem do platformy bezpieczeństwa jest podejście „warstwowe”, które polega na wdrożeniu kilku rozwiązań na raz – w tym EDR (wykrywanie i reagowanie na podejrzaną i złośliwą aktywność), NTA (analiza ruchu sieciowego) oraz SIEM (zarządzanie informacją i zdarzeniami bezpieczeństwa) – i ma na celu głębokie wdrożenie obrony na różnych platformach (stacje robocze, chmura, Internet rzeczy, urządzenia mobilne itp.). Chociaż takie podejście może być skuteczne w wykrywaniu cyberzagrożeń i reagowaniu na nie, ma ono swoje ograniczenia.

Extended Detection and Response (XDR) natomiast to nieco inne podejście. Zamiast czysto reaktywnego podejścia do bezpieczeństwa, XDR umożliwia firmie proaktywną ochronę przed cyberzagrożeniami, zapewniając ujednoliconą widoczność wielu wektorów ataku.

Ujednolicona widoczność

Ujednolicona i zintegrowana widoczność danych

Większość firm zmaga się z zalewem danych dotyczących bezpieczeństwa. Chociaż prawdą jest, że nie można zabezpieczyć tego, czego nie widać, przytłoczenie zbyt wieloma alertami o niskiej jakości ma ten sam efekt końcowy. W wielu przypadkach zespoły ds. bezpieczeństwa przegapiają ataki, ponieważ informacje, których potrzebują, są ukryte pod ogromną liczbą fałszywie pozytywnych alertów.

Extended Detection and Response (XDR) rozwiązuje ten problem, zapewniając ujednoliconą i zintegrowaną widoczność danych oraz analizę zasobów organizacji.

Placeholder for Engineer focused behind laptopEngineer focused behind laptop

Ujednolicenie umożliwia zespołowi ds. bezpieczeństwa firmy przeglądanie danych zebranych przez wszystkie narzędzia i ze wszystkich platform (w tym punktów końcowych, urządzeń mobilnych, zasobów chmury, infrastruktury sieciowej, poczty e-mail itp.) w ramach jednego pulpitu nawigacyjnego. Integracja natomiast pozwala analitykom wykorzystać spostrzeżenia pochodzące z agregacji informacji o zdarzeniach z wielu różnych rozwiązań w jeden umiejscowiony w kontekście „incydent”.

Sprowadzając kwestię bezpieczeństwa do pojedynczej platformy i pulpitu nawigacyjnego, XDR umożliwia zespołowi ds. bezpieczeństwa skuteczne zabezpieczenie firmy przed cyberatakami. Ponadto XDR wykorzystuje automatyzację, aby uprościć pracę analityków, umożliwić szybką reakcję na incydenty i zmniejszyć obciążenie pracą, eliminując proste lub powtarzalne zadania.

Nasi eksperci i inżynierowie ds. bezpieczeństwa mogą Ci towarzyszyć we wdrożeniu XDR. Wspólnie stworzymy dedykowany zespół i opracujemy plan gwarantujący sukces. Dzięki naszej bliskiej współpracy z wiodącymi dostawcami technologii jesteśmy w stanie zaprojektować i stworzyć najlepsze rozwiązanie oraz opracować plan wdrożenia XDR dla Twojej firmy.

Cechy i zalety

Dlaczego potrzebujesz rozwiązania XDR

XDR ma na celu uproszczenie widoczności bezpieczeństwa w całej infrastrukturze cyfrowej firmy.

icon Zintegrowana widoczność
Zintegrowana widoczność
XDR integruje widoczność bezpieczeństwa w całej infrastrukturze firmy (sieć, punkty końcowe, infrastruktura chmury, urządzenia mobilne itp.). Umożliwia to analitykom zajmującym się bezpieczeństwem uzyskanie kontekstu potencjalnego incydentu bez konieczności poznawania różnych platform i korzystania z nich.
icon Zarządzanie na jednym ekranie
Zarządzanie na jednym ekranie
Ustawienia bezpieczeństwa całej sieci przedsiębiorstwa można konfigurować za pomocą jednego panelu. Zapewnia to egzekwowanie spójnych zasad pomimo zróżnicowanej infrastruktury sieciowej.
icon Szybki czas uzyskania wartości
Szybki czas uzyskania wartości
XDR oferuje gotowe integracje i wstępnie dopasowane mechanizmy wykrywania w różnych produktach. Umożliwia to firmie szybkie uzyskanie wartości z inwestycji w bezpieczeństwo.
icon Zwiększona produktywność
Zwiększona produktywność
XDR eliminuje potrzebę przełączania się między wieloma pulpitami nawigacyjnymi przez analityków zajmujących się bezpieczeństwem i ręcznego agregowania danych. Umożliwia im to bardziej efektywne i produktywne wykrywanie zagrożeń dla bezpieczeństwa oraz reagowanie na nie.
icon Niższy całkowity koszt posiadania
Niższy całkowity koszt posiadania
XDR oferuje w pełni zintegrowaną platformę cyberbezpieczeństwa. Zmniejsza to koszty związane z konfiguracją i integracją rozwiązań wielopunktowych we własnym zakresie.
icon Wsparcie analityków
Wsparcie analityków
XDR zapewnia wspólne zarządzanie i przepływ pracy w całej infrastrukturze bezpieczeństwa firmy. Zmniejsza to wymagania w zakresie szkoleń i umożliwia analitykom działanie na wyższym poziomie.
Nasz ekosystem

Wiodący partnerzy w dziedzinie XDR

Powiązane rozwiązania

Dostosowane do Twoich potrzeb

Nasza siła leży w elastyczności i skupieniu się na tworzeniu niestandardowych rozwiązań dla naszych klientów. Odkryj, w jakich obszarach możemy wesprzeć Twój zespół IT.

Eksperci ds. bezpieczeństwa

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo
Updates

Aktualności i artykuły na blogu