Secure and connected
Edukacja zmieniła się na przestrzeni lat. Nauczyciele prowadzą coraz więcej zajęć online, a interakcje między studentami, wykładowcami i naukowcami stały się zależne od mediów internetowych.
Zmiany te mają swoje wzloty i upadki. Najważniejsze jest jednak to, że sprawiły, iż bezpieczeństwo cybernetyczne i infrastruktura sieciowa znalazły się na celowniku decydentów z sektora edukacji i nauki.
I nie bez powodu. Bezpieczeństwo i łączność stały się niezbędne. Jednak działy IT nie zawsze są wyposażone we właściwe rozwiązania, zasoby ludzkie i narzędzia, aby w pełni wspierać swoje organizacje w tych aspektach. Infradata może odciążyć Twój dział IT, oferując usługi i rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo i łączność przez cały czas.
Czy to brzmi znajomo?
- Pokonywanie wyzwań związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym i siecią w nauczaniu zdalnym
- Łagodzenie cyberzagrożeń, takich jak ransomware i ataki DDoS
- Zapewnienie solidnych i niezawodnych połączeń sieciowych na terenie kampusu i poza nim
- Wyzwania związane z pomyślną realizacją dużych i długoterminowych projektów IT
- Zapewnienie szybkiego dostępu do odpowiednich zasobów i zestawów umiejętności informatycznych
- Wyzwania związane z projektowaniem sieci i wyborem technologii
Dostosowane do Twoich potrzeb
Nasza siła leży w elastyczności i skupieniu się na tworzeniu niestandardowych rozwiązań dla naszych klientów. Odkryj, w jakich obszarach możemy wesprzeć Twój zespół IT.
Dołącz do liderów w branży
NASK zapewnia bezpieczny dostęp do szerokopasmowego Internetu dla 25 tys. szkół
Projekt OSE powstał w celu zwiększenia dostępu do zasobów dydaktycznych online oraz wyeliminowania obszarów wykluczenia cyfrowego. Program został opracowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na podstawie ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W ustawie tej wskazano również NASK (Państwowy Instytut Badawczy) jako Operatora OSE, czyli organ zarządzający.
Zapewnienie bezpieczeństwa tak dużej sieci było przedsięwzięciem szczególnie złożonym. W założeniu OSE miała być publiczną siecią telekomunikacyjną opartą na istniejącej infrastrukturze szerokopasmowej wybudowanej w ramach inwestycji komercyjnej i dofinansowanej ze środków publicznych. Sieć miała zapewnić dostęp do szybkiego Internetu nauczycielom i uczniom w ponad 80 procentach polskich szkół. Wiązało się to z dużym zagęszczeniem ruchu z milionów punktów końcowych.

Porozmawiaj z naszymi ekspertami
Połączenie doskonałej znajomości branży, zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i metodologii projektowania kierowanych przez człowieka w celu umożliwienia klientom szybkiego i pewnego działania.

Mirosław Szymczak
Business Development Manager,
Nomios Poland sp. z o.o.