Edukacja i nauka

Koncentrujemy się na bezpieczeństwie i łączności, abyś mógł skupić się na swoich studentach i badaniach. Odkryj nasze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i sieci dla instytucji edukacyjnych i sektora naukowego.

Placeholder for Students universityStudents university
Wstęp

Secure and connected

Edukacja zmieniła się na przestrzeni lat. Nauczyciele prowadzą coraz więcej zajęć online, a interakcje między studentami, wykładowcami i naukowcami stały się zależne od mediów internetowych.

Zmiany te mają swoje wzloty i upadki. Najważniejsze jest jednak to, że sprawiły, iż bezpieczeństwo cybernetyczne i infrastruktura sieciowa znalazły się na celowniku decydentów z sektora edukacji i nauki.

I nie bez powodu. Bezpieczeństwo i łączność stały się niezbędne. Jednak działy IT nie zawsze są wyposażone we właściwe rozwiązania, zasoby ludzkie i narzędzia, aby w pełni wspierać swoje organizacje w tych aspektach. Nomios może odciążyć Twój dział IT, oferując usługi i rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo i łączność przez cały czas.

Dołącz do liderów w branży

Instytucje edukacyjne i firmy badawcze, które powierzyły nam swoją infrastrukturę cyfrową.
Belnet Logo
University Groningen Logo
Aachen University
Essec Business School Logo
NASK logo
Laureate Universities Logo
Wyzwania dla branży

Czy to brzmi znajomo?

Wyzwania te są ze sobą powiązane, co sprawia, że instytucje edukacyjne muszą przyjąć kompleksowe strategie obejmujące zarówno łączność sieciową, jak i bezpieczeństwo w celu ochrony swoich środowisk cyfrowych.

Zagrożenia cybernetyczne

Instytucje edukacyjne stoją w obliczu rosnącego ryzyka związanego z cyberzagrożeniami, takimi jak złośliwe oprogramowanie, phishing i ransomware.

Infrastruktura zdalnego nauczania

Zapewnienie stabilnej i bezpiecznej łączności sieciowej dla zdalnych i hybrydowych modeli nauczania jest poważnym wyzwaniem.

Wymagania dotyczące przepustowości

Wysoka przepustowość jest potrzebna do obsługi szerokiego wykorzystania strumieniowania wideo i zasobów online w ramach ograniczeń budżetowych.

Bezpieczeństwo sieci

Utrzymanie bezpieczeństwa sieci i prywatności danych, zwłaszcza informacji o uczniach, ma kluczowe znaczenie.

Zarządzanie urządzeniami

Różnorodność używanych urządzeń, szczególnie w ramach polityki BYOD, komplikuje zarządzanie siecią i jej bezpieczeństwo.

Zgodność z przepisami i wyzwania regulacyjne

Przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony danych, takich jak RODO, ma zasadnicze znaczenie dla instytucji edukacyjnych.

Wdrożenie Zero Trust

Przejście na model bezpieczeństwa Zero Trust wymaga znacznego wysiłku i zasobów.

Ograniczenia budżetowe

Ograniczone budżety utrudniają wdrażanie zaawansowanych rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa.
Polecane rozwiązania

Dostosowane do Twoich potrzeb

Nasza siła leży w elastyczności i skupieniu się na tworzeniu niestandardowych rozwiązań dla naszych klientów. Odkryj, w jakich obszarach możemy wesprzeć Twój zespół IT.

Skontaktuj się z nami

Porozmawiaj z naszymi ekspertami

Połączenie doskonałej znajomości branży, zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i metodologii projektowania kierowanych przez człowieka w celu umożliwienia klientom szybkiego i pewnego działania.

Placeholder for Mirosław SzymczakMirosław Szymczak

Mirosław Szymczak

Business Development Manager,
Nomios Poland

Updates

Aktualności i artykuły na blogu