Usługi finansowe

Banki, fintech, ubezpieczyciele, zarządzający funduszami i fundusze emerytalne przeżywają ekscytujące czasy. W Nomios posiadamy cenną wiedzę i doświadczenie w sektorze finansowym. Wiemy, co Cię martwi i chętnie pomożemy Ci naszym doświadczeniem.

Placeholder for Wireless payment retail smartphoneWireless payment retail smartphone
Wstęp

Secure and connected

Branża finansowa zawsze była jedną z głównych platform dla innowacji cyfrowych. Efektywność i optymalizacja procesów bankowych, handlu, ubezpieczeń i private equity - by wymienić tylko kilka - zmusiły organizacje finansowe do konsekwentnego przeglądu infrastruktury sieciowej i bezpieczeństwa, a także zgodności z surowymi regulacjami i wytycznymi.

Wraz ze wzrostem wydajności napędzanym przez AI, ML i innych rozwijających się technologii, wyzwania związane z bezpieczeństwem cybernetycznym i infrastrukturą sieciową stają się coraz trudniejsze do zarządzania i nadzorowania. Patrzymy całościowo, dając Ci swobodę w odkrywaniu korzyści płynących z rozwoju technologii finansowych, podczas gdy my zajmiemy się ryzykiem związanym z bezpieczeństwem cybernetycznym i siecią.

Dołącz do liderów w branży

Banki, ubezpieczyciele i firmy z branży fintech, które powierzyły nam swoją infrastrukturę cyfrową.
BNP Paribas Logo
Pay Pal Logo
Adyen Logo
Beeks Financial Cloud
AXA Logo
KBC Bank Logo
Wyzwania dla branży

Czy to brzmi znajomo?

Wyzwania te podkreślają potrzebę ciągłej czujności, innowacji i inwestycji w cyberbezpieczeństwo i zarządzanie siecią w sektorze usług finansowych.

Zgodność z przepisami

Nadążanie za rygorystycznymi i ewoluującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych i cyberbezpieczeństwa jest krytycznym wyzwaniem.

Ograniczanie cyberzagrożeń

Aktywna obrona przed rosnącymi i wyrafinowanymi cyberzagrożeniami jest niezbędna do ochrony wrażliwych danych.

Wyzwania sieciowe

Rozwiązanie kwestii złożoności sieci i bezpieczeństwa nieodłącznie związanych z rozwiązaniami fintech jest kluczowym zadaniem.

Edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa

Ciągłe kształcenie pracowników w zakresie najlepszych praktyk cyberbezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia podatności na błędy ludzkie.

Reakcja na naruszenia

Szybkie wykrywanie i reagowanie na naruszenia bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie dla zminimalizowania wpływu i przywrócenia zaufania.

Identyfikacja ryzyka związanego z zasobami

Identyfikacja i ochrona zasobów najbardziej narażonych na cyberzagrożenia pozostaje istotnym problemem.

Niedobór specjalistów

Przezwyciężenie niedoboru wykwalifikowanego personelu do zarządzania złożonymi architekturami sieciowymi jest stałym problemem.

Optymalizacja bezpieczeństwa w chmurze

Zapewnienie bezpiecznego i efektywnego wykorzystania możliwości chmury stanowi trudne wyzwanie.

CM.com tworzy prywatną platformę chmurową umożliwiającą usługi komunikacyjne i płatnicze

Po rozwoju trwającym przez wiele lat, dzięki coraz większej liczbie klientów korzystających z usług spółki CM.com nastąpił geometryczny wzrost złożoności istniejącej sieci, znacząco wzrosło także zużycie danych, a opóźnienia pozostawiały wiele do życzenia. Wszystkie te czynniki przełożyły się na potrzebę budowy nowych fundamentów sieci, które miały umożliwić dalszą ekspansję platformy CM.com na skalę globalną.

Także wewnętrzny zespół rozwoju oprogramowania spółki CM.com liczący ponad 100 programistów potrzebował elastycznego i oszczędnego środowiska sieciowego, aby skutecznie uprościć i przyspieszyć wdrażanie oprogramowania. Transformacja i przejście na przyszłościową infrastrukturę sieciową miały pozwolić także na szybkie wdrażanie nowych sieci przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałych osiągów i zaoferowaniu lepszej kontroli w celu optymalnego wykorzystania funkcji sieciowych.

Placeholder for FPF 20160708 CM Gilbert Jeroen049FPF 20160708 CM Gilbert Jeroen049
Wideo
Polecane rozwiązania

Dostosowane do Twoich potrzeb

Nasza siła leży w elastyczności i skupieniu się na tworzeniu niestandardowych rozwiązań dla naszych klientów. Odkryj, w jakich obszarach możemy wesprzeć Twój zespół IT.

 • Logo Dion Global

  "Bezpieczeństwo i niezawodność to w branży finansowej dwa kluczowe elementy. Szukaliśmy partnera technologicznego, który pomoże nam zachować ciągłość i pełne zabezpieczenie oferowanych usług. Firma Nomios nieustannie wykazuje się technologiczną wiedzą i doświadczeniem."

  Placeholder for Tanveer hafeez dion globalTanveer hafeez dion global
  Tanveer Hafeez
  Dyrektor międzynarodowego działu IT
  Dion Global
 • Logo CM.com

  "Opierając się na swoich doświadczeniach, z pewnością poleciłbym wszystkim skontaktowanie się z przedstawicielami firmy Nomios i poproszenie ich ekspertów o pomoc – naprawdę pomagają w osiągnięciu nieosiągalnego dotąd poziomu."

  Placeholder for Jan SaanJan Saan
  Jan Saan
  Dyrektor ds. technologii
  CM.com
Skontaktuj się z nami

Porozmawiaj z naszymi ekspertami

Połączenie doskonałej znajomości branży, zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i metodologii projektowania kierowanych przez człowieka w celu umożliwienia klientom szybkiego i pewnego działania.

Placeholder for Witold SmelaWitold Smela

Witold Smela

Security Architect,
Nomios Poland

Updates

Aktualności i artykuły na blogu