Juniper Networks

5 powodów, dla których warto wybrać Juniper Networks do realizacji kolejnego projektu IT

Do przeczytania w 5 min.
Placeholder for 5 reasons juniper next it project5 reasons juniper next it project
Juniper Networks

Share

Rozpoczęcie nowego projektu związanego z siecią informatyczną może być trudnym zadaniem. Wymaga to bowiem określenia celów, wybrania członków zespołu, opracowania listy zadań, przygotowania (skutecznego) planu, oddelegowania obowiązków oraz monitorowania projektu w trakcie jego realizacji. Jak widać, jest wiele rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę! Dlatego tak ważne jest, aby mieć wykwalifikowanego partnera technologicznego, który może Ci w tym pomóc.

Od jakiegoś czasu firma Juniper Networks czyni stałe postępy na rynku więc warto rozważyć oferowane przez nią rozwiązania. W tym poście przyjrzymy się powodom, dla których Juniper ma przewagę nad konkurencją, i wyjaśnimy, dlaczego firma ta jest dobrym wyborem zarówno dla użytkowników, jak i informatyków.

Wybierz Juniper Networks do swojego projektu informatycznego z 5 następujących powodów:

1. Kompletne portfolio dla przedsiębiorstw

Juniper zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie rozmaitych potrzeb sieciowych, w tym sieci przedsiębiorstw i dostawców usług, sieci centrów danych, rozwiązań mobilnych, bezpieczeństwa sieci, chmury i sieci bezprzewodowych. Oferuje także najlepsze produkty, jeśli chodzi o routing, przełączniki, Wi-Fi i bezpieczeństwo. Potwierdzają to między innymi firmy zajmujące się badaniami rynku, takie jak Gartner czy Forrester. Obie te organizacje uznają Juniper Networks za lidera w swojej branży.

W dzisiejszych czasach niezwykle ważnym tematem dla przedsiębiorstw jest praca zdalna. Z powodu pandemii COVID-19 więcej osób pracuje z domu. Juniper Networks ma rozwiązanie także w tym zakresie: Enterprise at Home. Wykorzystuje ono takie narzędzia jak Mist Wi-Fi, Mist Edge i Juniper Connected Security. Dzięki temu zapewnia użytkownikom łączność, produktywność i bezpieczeństwo bez utraty elastyczności i niezawodności potrzebnej do skalowania w celu zaspokojenia zmieniających się wymagań.

2. Bezpieczeństwo w fazie projektowania

We wszystkich rozwiązaniach Juniper Networks bezpieczeństwo wbudowane jest od samego początku. Korzyści z takiego podejścia dla Twojej organizacji polegają na obniżeniu kosztów i ograniczeniu ryzyka. Rozwiązywanie problemów bezpieczeństwa na samym początku jest znacznie tańsze. Chcesz także mieć pewność, że wykrywane są zarówno znane, jak i nieznane cyberzagrożenia. Odbywa się to dzięki rozwiązaniu Advanced Threat Prevention (ATP) firmy Juniper, które zapobiega zaawansowanym zagrożeniom, identyfikując zagrożenia dnia zerowego(0 day). Narzędzie to powstrzymuje je, wymuszając mechanizmy obrony we wszystkich punktach połączenia w sieci.

Juniper Networks oferuje całą gamę produktów i rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo Twoich danych. Oferowane przez firmę rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa chronią Twoją firmę poprzez połączenie wszystkich elementów sieci w sieć rozpoznającą zagrożenia. Dynamicznie wymusza to również zasady bezpieczeństwa w każdym punkcie połączenia. Jednym z tych rozwiązań są zapory SRX. Zapewniają one skuteczną ochronę z zaawansowaną, zintegrowaną funkcją gromadzenia i analizowania danych o zagrożeniach w bardziej skalowalnej i wytrzymałej platformie.

3. Juniper spełnia obietnicę przedsiębiorstwa opartego na sztucznej inteligencji

Informatyka z dnia na dzień staje się coraz bardziej złożona, ale jest również jednym z najważniejszych elementów w Twojej firmie. Liczba urządzeń, aplikacji, systemów operacyjnych i użytkowników stale rośnie. Dzięki sztucznej inteligencji jesteś zawsze o krok przed konkurencją.

Dzięki platformie Mist firma Juniper Networks jest liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji w informatyce. Firma korzysta z analiz, automatyzacji i działań opartych na sztucznej inteligencji, aby zmaksymalizować doświadczenia użytkowników, wprowadzając prostotę, niezawodność i bezpieczeństwo do Twojej firmowej sieci. Platforma Mist zapewnia to w przypadku dostępu przewodowego i bezprzewodowego, kampusów i centrów danych oraz środowisk wielochmurowych. Niedawno firma Juniper Networks ogłosiła wprowadzenie czterech nowych bezprzewodowych punktów dostępu, które poszerzają korzyści opartych na sztucznej inteligencji sieci Wi-Fi 6.

Znasz już Marvisa?

Marvis to wirtualny asystent sieci firmy Juniper. Będzie on ekspertem ds. sieci cyfrowych, który wspiera Twój własny zespół ekspertów sieciowych. To, co wyróżnia Marvisa, to fakt, że jest pierwszym asystentem sieciowym w branży, który wprowadził do sieci konwersacyjną sztuczną inteligencję. Całkowicie zmienia to sposób, w jaki zespoły informatyczne obsługują i korzystają z sieci korporacyjnych. Marvis może kontekstualizować żądania, aby przyspieszać rozwiązywanie problemów, automatyzować odpowiedzi i podejmować inteligentne decyzje lub sugerować zalecenia.

4. Analitycy są pod wrażeniem

Na pewno zdajesz sobie sprawę, że współpraca z organizacją, o której wspominają najwięksi analitycy, to bezpieczny wybór. A o Juniper Networks wspomina zarówno Gartner, jak i Forrester.

Gartner

W rankingu 2020 Magic Quadrant for Data Center and Cloud Networking firma Juniper Networks została uznana liderem trzeci rok z rzędu. Uważamy, że umieszczenie jej w rankingu potwierdza pozycję firmy, jeśli chodzi o zapewnianie bezpiecznych, zautomatyzowanych, opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań dla Twojej organizacji. Rozwiązania Juniper od wielu dostawców mają zastosowanie w rozmaitych przypadkach użycia, w tym chmury hybrydowej, wirtualnych obciążeń i projektów 400G.

Forrester

Juniper Networks pojawia się także w raporcie The Forrester Wavetm: Open, Programmable Switches for a business wide Software Defined Networks (SDN), opublikowanym w trzecim kwartale 2020 roku. Firma została dokładnie przeanalizowana, oceniona na podstawie 32 kryteriów i uznana za lidera. Według analityków z firmy Forrester Juniper oferuje wszechstronną platformę sieciową dla różnych branż. Ponadto firma Juniper zdała sobie sprawę, że klienci potrzebują czegoś więcej niż tylko technologii i produktów. Dlatego przygotowała wszechstronne materiały, aby edukować klientów w zakresie planowania ich drogi ku automatyzacji.

Zdaniem analityków współpraca z Juniper Networks to doskonała inwestycja na przyszłość.

5. Wsparcie lokalnych partnerów

Pomimo tego, że Juniper Networks jest organizacją międzynarodową, jej klienci mogą liczyć na obsługę ze strony lokalnych partnerów. Nomios świadczy usługi na rzecz firmy Juniper w Europie Zachodniej i Środkowej. Zapewniamy lokalną wiedzę i zasoby, a także wiedzę techniczną i zaangażowanie w dążenie do doskonałości we wszystkich rozwiązaniach sieciowych dla Twojej firmy. Posiadamy oddziały w sześciu europejskich krajach: Holandii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii i Polsce.

Należymy do grona wielokrotnie nagradzanych elitarnych partnerów firmy Juniper i specjalizujemy się w zaawansowanych rozwiązaniach w zakresie bezpieczeństwa oraz routingu. Mamy w swoich szeregach wielu certyfikowanych inżynierów. Nasi pracownicy uznawani są przez firmę Juniper za świetnych specjalistów i ambasadorów oferowanych przez nią rozwiązań. Oznacza to, że Nomios może pochwalić się niezbędną wiedzą techniczną i praktycznym doświadczeniem, aby prawidłowo ocenić Twoje wymagania sieciowe oraz tak zaprojektować i wdrożyć rozwiązania Juniper oraz tak nimi zarządzać, aby odpowiadały one Twoim potrzebom.

Czy możemy Ci pomóc przy Twoim następnym projekcie informatycznym?

Masz pewność, że chcesz wybrać Juniper Networks i Nomios jako swoich dostawców i partnerów merytorycznych przy swoim następnym projekcie informatycznym? Jeśli tak, daj nam znać. Wkrótce się z Tobą skontaktujemy. Chętnie omówimy Twoją sytuację i sprawdzimy, czy możemy Ci pomóc.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.