Juniper Networks

Dlaczego przełączniki i routery firmy Juniper Networks?

Krzysztof Bieliński
Placeholder for Krzysztof Bieliński szare portretKrzysztof Bieliński szare portret

Krzysztof Bieliński , Network Architekt , Nomios Poland

Do przeczytania w 4 min.
Placeholder for Closeup young man holding smartphoneCloseup young man holding smartphone

Share

Juniper Networks to wiodący dostawca rozwiązań sieciowych, oferujący innowacyjne produkty dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Firma ta posiada szeroką gamę switchy, routerów i innych urządzeń, które są doskonałym wyborem dla MiŚOTów, umożliwiając im osiągnięcie wysokiej wydajności, skalowalności oraz łatwości zarządzania swoimi sieciami. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w technicznym wspieraniu MiŚOTów wiemy, że są to najlepsze rozwiązania obecne na rynku.

5 największych zalet urządzeń Junipera

 1. Wysoka wydajność: switche i rutery firmy Juniper Networks oferują wysoką przepustowość i niskie opóźnienia, dzięki temu są idealne do zastosowań wymagających dużej przepustowości, takich jak centra danych, usługi chmurowe czy sieci przedsiębiorstw telekomunikacyjnych i innych sektorach, takich jak finanse, ochrona zdrowia, przemysł, edukacja.
 2. Zaawansowane funkcje sieciowe: urządzenia Juniper Networks zapewniają szeroki zakres zaawansowanych funkcji sieciowych, takich jak routing OSPF/ISIS/BGP, filtrowanie pakietów, QoS (Quality of Service), usługi MPLS i EVPN. Pozwalają one na elastyczną konfigurację sieci i optymalizację jej działania.
 3. Skalowalność i elastyczność: Produkty Juniper Networks są zaprojektowane tak, aby były łatwe do skalowania i dostosowywania do rosnących potrzeb sieciowych. Mogą obsługiwać zarówno niewielkie sieci lokalne, jak i duże centra danych czy sieci rozległe, zapewniając elastyczność w rozbudowie i konfiguracji infrastruktury sieciowej.
 4. Wysoka niezawodność: Switchy Juniper Networks są znane ze swojej wysokiej niezawodności i odporności na awarie. Posiadają funkcje takie jak redundancja zasilania, moduły hot-swap, konfigurację w stacku, co minimalizuje ryzyko przerw w działaniu sieci i zapewnia wysoką dostępność usług.
 5. Zaawansowane funkcje zarządzania: Produkty Juniper Networks oferują zaawansowane funkcje zarządzania siecią, umożliwiając łatwą konfigurację, monitorowanie i diagnostykę. Zapewniają także integrację z systemami zarządzania sieciowego i dostarczają szczegółowych raportów i analiz, które pomagają w optymalizacji wydajności i bezpieczeństwa sieci.

Do najważniejszych zalet powyżej zdecydowanie dołożylibyśmy jeszcze jedną - ponadczasowość. Co przez to należy rozumieć? Otóż nie jest tajemnicą, że technologia stale się zmienia, a niektóre sprzęty nie nadążają za tempem zmian i aktualizacji. Urządzenia Juniper nie wymagają tak częstych aktualizacji generacji sprzętu, co sprawia, że są naprawdę dobrą wieloletnią inwestycją.

Placeholder for Rack network cablesRack network cables

Dla właścicieli MiŚOTów

Dlaczego jako właściciel małej i średniej firmy telekomunikacyjnej powinieneś zdecydować się właśnie na urządzenia firmy Juniper? Z naszego doświadczenia we współpracy z branżą MiŚOTów wiemy na co zwracać szczególną uwagę. Oto 3 powody, dlaczego wybór urządzeń Juniper Networks może okazać się tym najlepszym:

 1. Zaawansowane funkcje sieciowe: nawet na najprostszych przełącznikach możemy wykorzystać zaawansowane funkcje switchingu/rutingu (OSPF/BGP, MPLS, EVPN), imitowanie pasma, co jest szczególnie ważne dla firm telekomunikacyjnych, które muszą zapewnić różne usługi dla swoich klientów.
 2. Skalowalność – przełączniki i rutery Juniper są skalowalnym rozwiązaniem, co w praktyce oznacza, że ​​można je łatwo dostosować do rosnącej liczby użytkowników i ruchu w sieci, co jest kluczowe w przypadku zapewnienia odpowiedniej przepustowości sieci.
 3. Łatwość zarządzania - przełączniki Juniper są łatwe do zarządzania (cli,web-gui, automatyzacja i.e. python interpreter), co pozwala ich administratorom na szybką konfigurację i zarządzanie siecią. A to z kolei jest kluczowe w przypadku MiŚOTów, które zazwyczaj nie zatrudniają dużej liczby pracowników IT.

Bestsellery Junipera

Z myślą o inwestycjach prowadzonych przez małe i średnie firmy telekomunikacyjne na rzecz klientów, w skrócie postanowiliśmy przedstawić bestsellerowe urządzenie Juniper Networks.

W zakresie przełączników serii EX wyróżniają się trzy modele:

 • EX4400-24X, posiada 24 porty 1/10GbaseX oraz 2 porty 40/100GbE, a dodatkowo można zainstalować moduł uplinkowy o przepustowości 4x10Gbps, 4x25Gbps lub 1x100Gbps
 • EX4400-48F, zapewnia 36 portów 1Gbps SFP, 12 portów 10Gbps SFP+ oraz 2 porty 40/100Gbps, z możliwością instalacji dodatkowego modułu uplinkowego,
 • EX4650-48Y oferuje 48 portów 1/10/25Gbps SFP28 oraz 8 portów 40/100Gbps.

W zakresie ruterów seria ACX oraz ruter MX204 to znakomite propozycje dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych.

Wielousługowy ruter ACX7024 to dedykowane rozwiązanie dla sieci metro, oferujące przepustowość 360Gbps, 24 porty 1/10Gbps, 4 porty 100Gbps oraz wsparcie dla MPLS i EVPN przy poborze mocy ok. 100-150W. Ten kompaktowy ruter o niewielkich wymiarach (48.2 x 4.4 x 24.4 cm) i pracujący w szerokim zakresie temperaturowym (-40 º C - +65 º C GR3108-class-2) jest efektywnym rozwiązaniem dla operatorów, którzy chcą dostarczać różnorodne usługi w sieciach metro.

MX204 jest wielousługowym ruterem, który znalazł swoje zastosowanie zarówno jako styk BGP (RIB/FIB o pojemności 30M/10M prefiksów), jak i BRAS/BNG (32k abonentów). W rozmiarze 1U oferuje on przepustowość 400Gbps, poprzez możliwość wykorzystania 4 portów 40/100Gbps oraz 8 portów 1/10Gbps. MX204 stanowi sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, którzy potrzebują wydajnego i niezawodnego urządzenia do zastosowania w swojej sieci.

Kompleksowa obsługa po stronie Nomios

Jako lider branży zabezpieczeń sieciowych w swojej ofercie stawiamy na najlepsze rozwiązania, a co za tym idzie, również na wszelkiego rodzaju dodatkowe usługi związane z kompleksową obsługą naszych klientów.

Co przez to rozumiemy?

 1. W cenie sprzętu nasi klienci otrzymują także pulę godzin konsultacji do wykorzystania, tak by korzystanie z produktu było dla nich zrozumiałe i dostosowane do indywidualnych potrzeb.
 2. Dodatkowo każde urządzenie objęte jest umową SLA, czyli gwarantowanego poziomu świadczenia usługi. Chcemy, aby za rozwiązaniami szły również określone warunki realizacji umowy, które da się wyrazić w parametrach.
 3. W ramach naszego wsparcia klienci także otrzymują szkolenie powdrożeniowe.
 4. Kompleksowość naszej usługi wynika z najważniejszego faktu - dzięki bardzo wysokiemu stopniowi partnerstwa Nomios z Juniper, dysponujemy nie tylko ogromnym doświadczeniem i wiedzą, ale przede wszystkim oferujemy solidną obsługę na każdym etapie wdrożenia.
 5. Warto zaufać naszym ekspertom, którzy korzystają z najlepszych rozwiązań.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji