Firmy Cumulus Networks i Infradata łączą siły

Do przeczytania w 1 min.

Share

15 stycznia 2020 — firmy Cumulus Networks, lider innowacji w branży otwartych, nowoczesnych i skalowalnych sieci, oraz Infradata, wiodący dostawca zabezpieczeń oraz rozwiązań w chmurze i sieciowych, połączyły siły. Dzięki oprogramowaniu do obsługi sieci otwartych firmy Cumulus, Infradata może zaoferować jeszcze nowocześniejsze innowacje i wsparcie klientom w całej Europie.

Technologia sieci otwartej

Potężna automatyzacja zadań sieciowych oraz inwestycje w nowe technologie to warunki konkurencyjności operatorów. Obrót operatorów telekomunikacyjnych ledwie rośnie, a oczekiwania wobec świadczonych usług są wyjątkowo wyśrubowane, dlatego niezbędne jest przyjęcie nowych i innowacyjnych modeli ograniczających koszty i zwiększających wydajność pracy. Dobrym przykładem nowoczesnej technologii jest system operacyjny sieci otwartej Cumulus Linux. Poprzez wykorzystanie technologii sieci otwartej oraz sprzętu najwyższej klasy w branży złożoność znacznie spada, a cechy sieci, takie jak wydajność i niezawodność, ulegają poprawie. Dzięki rozwiązaniom firmy Cumulus klienci Infradata mogą budować infrastrukturę sieciową gwarantującą skalowalność, elastyczność i wysoki stopień automatyzacji.

Specjalistyczna wiedza

„Warto pamiętać, że technologia sieci otwartej jest coraz częściej wdrażana przez ważnych integratorów rozwiązań cloud networkingowych. Uważnie śledzą zmiany w obszarze sieci otwartej” — twierdzi Robby van Roosmalen, dyrektor ds. sprzedaży holenderskiego oddziału firmy Cumulus Networks. „Wysokiej jakości rozwiązania firmy Cumulus w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą z obszaru cloud networkingu i cyberbezpieczeństwa Infradata pozwolą na zupełne odciążenie organizacji. Wyjątkowo cieszymy się z naszej obiecującej współpracy”.

„Społeczność kanału Cumulus stabilnie rośnie w siłę na terenie Europy. Współpraca z zespołem Infradata to dla nas prawdziwa przyjemność. Miło nam korzystać z ich wiedzy biznesowej, umiejętności technicznych oraz pasji w zakresie sieci otwartych. Dokładnie takie cechy musi mieć nasz każdy partner. Cieszymy się na myśl o dalszym rozwoju współpracy z firmą Infradata i jesteśmy pewni, że pozwoli ona odnieść obu firmom sukces na rynku”. Lara O’Brien, starsza dyrektor ds. globalnej współpracy Cumulus Networks.

Istota integratora

Mohamed El Haddouchi, CTO grupy Infradata: „Dzięki dobrej opinii na rynku i skupianiu się na innowacjach wiemy, że rynek coraz częściej wybiera sieci otwarte, co przekłada się na zmianę roli integratora. Obecnie istnieje potrzeba integrowania rozwiązań wielu dostawców oraz funkcji różnych producentów. Oczywiście powstaje pytanie: kto odpowiada za rozwiązanie? Tę rolę musi wziąć na siebie integrator, na przykład Infradata. Waga tej roli rośnie, a wraz z nią potrzeba współpracy z partnerem, takim jak Cumulus Networks. Widzimy wiele okoliczności do kontynuacji wspólnego wyróżniania się w środowisku sieciowym i z nadzieją wyczekujemy kolejnych kroków w zakresie kooperacji”.

Informacje o firmie Cumulus Networks

Cumulus Networks to dostawca oprogramowania sieciowego do projektowania, uruchamiania i obsługi nowoczesnych środowisk sieciowych. Rozwiązania firmy są proste, otwarte, elastyczne, odporne i skalowalne. Cumulus Linux to jedyne oprogramowanie sieci otwartej umożliwiające zbudowanie i wydajną obsługę sieci za rozsądną cenę. Możliwości są porównywalne z tymi posiadanymi przez operatorów największych centrów danych czy kampusów, a obejmują między innymi odblokowanie pionowych stosów sieciowych. W połączeniu z Cumulus NetQ, wysoce skalowalnym zestawem narzędzi do operacji sieciowych, organizacje mogą przyspieszyć wdrażanie sieci otwartych i ograniczyć średni czas rozwiązania. Firma Cumulus Networks obsługuje ponad 2000 klientów na całym świecie. Do jej inwestorów można zaliczyć między innymi spółki Andreessen Horowitz, Battery Ventures, Sequoia Capital, Telstra Ventures, Petera Wagnera czy czterech założycieli VMware. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.cumulusnetworks.com.

Informacje o firmie Infradata

Infradata jest cenionym dostawcą nowoczesnych rozwiązań i usług w dziedzinie bezpieczeństwa, technologii chmurowej oraz sieci. Dzięki najlepszemu w swojej branży podejściu klienci mogą wdrażać innowacje i odnosić sukcesy. Infradata jest zaufanym partnerem organizacji IT, bez względu na wielkość i branżę, w jakiej działają. Wyróżniają nas doświadczeni inżynierowie i certyfikowani eksperci.

Infradata oferuje rozwiązania w zakresie sieci, bezpieczeństwa i automatyzacji dla firm, organizacji sektora publicznego, operatorów telekomunikacyjnych i operatorów sieci. Przedsiębiorstwo współpracuje z wiodącymi sprzedawcami w zakresie projektowania, wdrażania i obsługi technologii rozwiązujących kluczowe wyzwania stojące przed sektorem prywatnym i napędza transformację cyfrową. Infradata buduje fundamenty zapewniające bezpieczeństwo i rozwój gospodarki oraz społeczeństwa w erze cyfryzacji.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji