Holenderskie przedsiębiorstwo medialne rewolucjonizuje zabezpieczenia sieci za sprawą widoczności i Network Access Control (NAC)

Do przeczytania w 1 min.

Share

Infradata udziela wsparcia wiodącemu holenderskiemu przedsiębiorstwu medialnemu w zakresie wzmacniania zabezpieczeń sieci przy użyciu Network Access Control (NAC). Rozwiązanie to pozwala znacząco udoskonalić politykę bezpieczeństwa w zakresie dostępu do całej sieci oraz ochrony punktów końcowych.

Szybsza reakcja na incydenty poprzez automatyzację zabezpieczeń sieciowych

Urządzenia fizyczne i wirtualne pozostają w stałym połączeniu z siecią (bezprzewodową). W konsekwencji przedsiębiorstwo medialne potrzebuje lepszego wglądu i kontroli nad podłączonymi urządzeniami.

Za sprawą ekspertów z Infradata oraz rozwiązania NAC od ForeScout administratorzy sieci przedsiębiorstwa medialnego mogą w czasie rzeczywistym śledzić, jakie urządzenia są podłączone do sieci. Od razu widoczne są również wszelkie nienaturalne zachowania w sieci, co pozwala administratorom na szybszą lub wręcz zautomatyzowaną interwencję w razie ewentualnych problemów z bezpieczeństwem. Administratorzy dysponują ponadto pełną kontrolą nad uprawnieniami dostępowymi wszystkich podłączonych urządzeń.

Dodatkowe rozwiązanie CounterAct od ForeScout

Dodatkowe rozwiązanie CounterAct od ForeScout oferuje możliwość automatycznego wdrożenia środków bezpieczeństwa w razie nieprawidłowych zachowań. Przykładowo, gdy punkty końcowe nie spełniają standardów organizacji, platforma ForeScout może automatycznie wdrożyć jedno lub kilka opartych na polityce działań w zakresie utrzymania i naprawy. Może zostać wysłany automatyczny komunikat e-mail o braku zgodności, wdrożone obowiązkowe oczyszczanie (m.in. aktualizacji oprogramowania), pełna kwarantanna lub odmowa dostępu.

Network Access Control od ForeScout dba między innymi o to, aby:

  • w sieci nie znalazły się nieautoryzowane urządzenia i aplikacje,
  • autoryzowane urządzenia były skonfigurowane przy użyciu najnowszych systemów operacyjnych i aktualnego oprogramowania antywirusowego,
  • błędy były prawidłowo naprawiane,
  • narzędzia szyfrowania i zapobiegania utracie danych były zawsze aktywne,
  • użytkownicy nie korzystali w sieci z nieuprawnionych aplikacji lub dodatkowych urządzeń.

Przełomowe rozwiązanie dla mediów i nadawców

Telewizja, radio, film, animacja, prezentacje firmowe, przedsiębiorstwa usługowe, media interaktywne i projektowanie gier. Wspieramy naszych klientów podczas rozwoju ich działalności cyfrowej, przyspieszając ich wzrost i pomagając uzyskiwać coraz lepsze obroty, niezależnie od sektora mediów. Dostarczamy sieci w chmurze oraz usługi i rozwiązania w zakresie zabezpieczeń w odpowiedzi na nierzadko poważne wyzwania organizacyjne i infrastrukturalne, pomagając zostać liderem na rynku cyfrowym.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji