IK inwestuje w firmę Infradata

Do przeczytania w 1 min.

Share

IK Investment Partners (dalej „IK”), wiodąca paneuropejska firma z branży private equity, z przyjemnością ogłasza nabycie przez IK VIII Fund pakietu kontrolnego w Infradata Group (dalej „Infradata”) od Waterland Private Equity Fund V (dalej „Waterland”). Infradata to wiodący europejski dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa i bezpiecznych technologii sieciowych. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Firma Infradata powstała w 2004 r. w Holandii, gdzie nadal mieści się jej siedziba główna. Firma jest również obecna w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji (Nomios), Belgii, Polsce oraz USA, a także planuje dalszą ekspansję. Infradata dostarcza rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa sieci — od projektowania i dostawy po wsparcie posprzedażowe oraz usługi zarządzane. Firma Infradata wspiera największe przedsiębiorstwa, które stawiają wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa danych, m.in. podmioty z branży przemysłowej, nowoczesnych technologii produkcji, finansów, telekomunikacji i sektora e-commerce.

Infradata

Zgodnie z ustaleniami transakcji Leon de Keijzer, założyciel i dyrektor generalny Infradata, przejmie obowiązki członka zarządu. Z kolei Nino Tomovski, obecny wiceprezes ds. międzynarodowych, od 1 stycznia 2019 r. zostanie powołany na dyrektora generalnego Infradata.

Oto komentarz Leona de Keijzera, założyciela firmy Infradata: „Z dumą prowadziłem Infradata od założenia, poprzez okres jej transformacji w europejskiego lidera sektora. IK rozumie naszą branżę, a doświadczenie nowego udziałowca w zakresie budowania i rozwoju europejskiego biznesu roztacza wyjątkowo szerokie perspektywy przed naszą firmą”.

„Cieszy mnie perspektywa objęcia stanowiska dyrektora generalnego i współpraca z IK w celu stworzenia największego i najpewniejszego europejskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w cyberbezpieczeństwie”. - Nino Tomovski, przyszły dyrektor generalny Infradata

Wouter Roduner, partner z Waterland stwierdził: „Jestem dumny ze wspierania Infradata w drugiej fazie ekspansji europejskiej z 3 do 7 krajów, w wyniku czego firma powiększyła się trzykrotnie. Życzymy Nino, Leonowi, IK oraz całemu obecnemu i przyszłemu zespołowi Infradata szczęśliwego dalszego rozwoju w obranym kierunku”.

Norman Bremer, wspólnik w IK Investment Partners, również podzielił się z nami swoją opinią: „Decyzja wsparcia Infradata wynikła z dwóch ważnych trendów globalnych: ze wzrostu cyberzagrożeń oraz rosnącej konsumpcji danych. Cieszy nas możliwość wsparcia zespołu menedżerskiego o ogromnym doświadczeniu, oferującego wysoce innowacyjne rozwiązania. Imponuje nam zwłaszcza międzynarodowy zasięg firmy i jej wybitni pracownicy. Z radością zapewnimy firmie Infradata wsparcie w ekspansji, zarówno poprzez organiczny rozwój, jak i przez wykorzystywanie okazji handlowych — w ten sposób powstanie prawdziwy lider na skalę europejską”.

Transaction is subject to customary regulatory approvals.

O firmie Infradata

Firmę Infradata, wiodącego paneuropejskiego dostawcę rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa sieci i cyberbezpieczeństwa, założył w 2004 roku Leon de Keijzer. Siedziba firmy znajduje się w Leiden (Holandia). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.infradata.com.

Informacje o IK Investment Partners

IK Investment Partners („IK”) to paneuropejska firma typu private equity inwestująca w krajach nordyckich, regionie DACH, Francji i krajach Beneluksu. Od 1989 r. firma IK pozyskała kapitał o wartości ponad 9,5 miliarda euro i dokonała inwestycji w ponad 116 spółek z Europy. IK wspiera przedsiębiorstwa o wszechstronnych możliwościach rozwoju, a także współpracuje z zespołami menedżerskimi i inwestorami, aby tworzyć silne, dobrze uplasowane na rynku firmy z potencjałem długoterminowego wzrostu. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej www.ikinvest.com

Informacje o Waterland Private Equity

Waterland to niezależna grupa inwestycyjna typu private equity działająca jako aktywny udziałowiec w swoich spółkach portfelowych. Grupa odgrywa kluczową rolę w zakresie decyzji strategicznych, operacyjnych, dotyczących wzrostu i wyników. Biura grupy Waterland można znaleźć w Belgii (Antwerpia), Holandii (Bussum), Wielkiej Brytanii (Manchester), Niemczech (Monachium i Hamburg), Danii (Kopenhaga), Szwajcarii (Zurych) i Polsce (Warszawa), a jej bieżące zobowiązania inwestorskie opiewają na kwotę 6 miliardów euro. Do dnia dzisiejszego grupa Waterland zainwestowała w ponad 470 firm.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji