Aktualizacja firmy Komunikat prasowy

IK Partners rozpoczyna wyłączne negocjacje z funduszem Keensight Capital w sprawie sprzedaży spółki Nomios

Do przeczytania w 4 min.
Placeholder for Keensight Capital 2Keensight Capital 2

Share

Wtorek, 27 czerwca 2023 r

IK Partners („IK") informuje, iż poprzez fundusz IK VIII przystąpił do wyłącznych negocjacji (no-shop rule) w sprawie sprzedaży europejskiego eksperta w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i bezpiecznych usług sieciowych Nomios („Spółka") na rzecz funduszu Keensight Capital ("Keensight"), jednego z wiodących private equity specjalizującego się w inwestycjach typu Growth Buyout [1] na terenie całej Europy. Warunki finansowe planowanej transakcji na etapie negocjacji nie zostały ujawnione.

Od momentu przejęcia Nomios przez IK w styczniu 2019 roku, spółka ta przeszła transformację, stając się uznanym na całej Europie, ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Z powodzeniem podwoiła swoje przychody dzięki wzrostowi organicznemu, który został zrealizowany we wszystkich liniach usług i regionach geograficznych. Pod kierownictwem Sébastiena Khera, CEO Nomios Group, firma skutecznie wykorzystała swoje doświadczenie w budowaniu trwałych relacji z klientami, utrzymaniu wysokich akredytacji dostawców i lojalności pracowników. Dodatkowo Nomios zainicjowała kilka nowych inicjatyw strategicznych, w tym udane uruchomienie centrów operacyjnych bezpieczeństwa (SOC) na swoich kluczowych rynkach. Ponadto spółka rozszerzyła swoją obecność w Europie dzięki dwóm przejęciom w Polsce i we Włoszech.

Aktualnie Nomios jest obecna w ponad 20 lokalizacjach na terenie całej Europy. Grupa generuje łącznie ponad 400 milionów euro przychodów i zatrudnia 600 pracowników, z czego duża część to to certyfikowani inżynierowie. Jest ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa i sieci. Swoim Klientom zapewnia kompleksową ofertę wysokiej jakości rozwiązań w zakresie zarządzania infrastrukturą cyfrową w tym między innymi centra operacyjne bezpieczeństwa firmy Nomios („SOC”).

Sébastien Kher, dyrektor generalny w Nomios, powiedział:

IK udzielało naszej firmie od 2019 roku. Dzięki tej pomocy, znacznie rozwinęliśmy Nomios poprzez nowe usługi i szerszy zasięg geograficzny. Jesteśmy podekscytowani możliwością nawiązania nowego partnerstwa z Keensight i skorzystania z ich szerokiego doświadczenia oraz ekspertyzy na rynkach, na których Nomios jest aktywne, aby kontynuować nasz organiczny wzrost, połączony z dalszymi przejęciami w Europie, aby zwiększyć naszą obecność.

Remko Hilhorst, Partner Zarządzający w IK i Doradca Funduszu IK VIII, powiedział:

Jesteśmy dumni ze wszystkiego, co osiągnęliśmy we współpracy z zespołem zarządzającym Nomios. Ugruntowaliśmy spółkę jako jednego z wyraźnych liderów na europejskim rynku cyberbezpieczeństwa, pozycjonując ją jako skalowalnego dostawcę coraz częściej powtarzających się usług dla swojej lojalnej bazy klientów. Doświadczenie i jakość pracy dostarczana przez cały zespół Nomios, pomogło nam mocno rozwijać biznes rok do roku. Jesteśmy przekonani, że planowana transakcja zapewni zespołowi dalsze sukcesy, czego życzymy zarówno Nomios jak i firmie Keensight.

Philippe Crochet, Partner Zarządzający w Keensight Capital, dodał:

Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą rozpoczęcia współpracy z Nomios, lidera w dziedzinie cyberbezpieczeństwa o uznanej wiedzy specjalistycznej i wyjątkowej obecności w Europie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wykonanej przez nich pracy i nie możemy się doczekać, aby nawiązać partnerstwo z nimi w nowym, ambitnym etapie rozwoju.

Oprócz tego, co określono w niniejszym komunikacie, podpisanie i finalizacja transakcji podlega uprzedniemu informowaniu i konsultowaniu się z odpowiednimi organami przedstawicielskimi pracowników, a także dalszym zatwierdzeniom prawnym i regulacyjnym.

O IK Partners

IK Partners („IK”) to europejska firma typu private equity skupiająca się na inwestycjach w krajach Beneluksu, DACH, Francji, Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Od 1989 roku IK zgromadziła ponad 14 miliardów euro kapitału i zainwestowała w ponad 170 europejskich firm. IK wspiera firmy o dużym potencjale rozwojowym, nawiązując partnerstwa z zespołami zarządzającymi i inwestorami, aby tworzyć solidne, dobrze pozycjonowane przedsiębiorstwa o doskonałych perspektywach długoterminowych. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.ikpartners.com/.

O Nomios

Nomios to wiodący europejski dostawca rozwiązań i usług z zakresu cyberbezpieczeństwa i bezpiecznej sieci, posiadający szeroką bazę klientów w różnorodnych sektorach. Nomios rozrosło się w organizację z ponad 20 biurami w siedmiu krajach europejskich i nieustannie rozwija swoje profesjonalne usługi, usługi zarządzane, wsparcie oraz ofertę centrów operacyjnych bezpieczeństwa (SOC). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.nomios.pl.

O Keensight Capital

Keensight Capital („Keensight”), jedna z wiodących europejskich firm Growth Buyout, jest zaangażowana we wspieranie przedsiębiorców we wdrażaniu ich strategii wzrostu. Od ponad 20 lat zespół doświadczonych profesjonalistów Keensight Capital wykorzystuje swoją wiedzę na temat inwestycji i rozwijających się branż do długoterminowego inwestowania w dochodowe spółki o wysokim potencjale wzrostu i przychodach w przedziale od 10 do 400 mln euro. Opierając się na swojej wiedzy specjalistycznej w sektorach technologii i opieki zdrowotnej, Keensight identyfikuje najlepsze możliwości inwestycyjne w Europie i ściśle współpracuje z zespołami zarządzającymi w celu opracowania i realizacji ich strategicznej wizji. Sukces Keensight Capital zapewnił mu również Złotą Nagrodę od Private Equity Exchange & Awards każdego roku przez ostatnie sześć kolejnych lat, a w szczególności nagrodę Best European Growth Private Equity Fund. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.keensightcapital.com.

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

IK Partners

Nomios

Keensight Capital

H/Advisors for Keensight Capital

[1] Inwestowanie w dochodowe, prywatne spółki notujące silny wzrost, zajmujące pozycje mniejszościowe lub większościowe, z dźwignią finansową lub bez, z wykorzystaniem elastycznego podejścia dostosowanego do potrzeb poszczególnych przedsiębiorców, w celu sfinansowania projektów wzrostu organicznego, strategii lub zapewnienia historycznych akcjonariuszy z płynnością.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji