Juniper Networks WLAN

Juniper Mist liderem rankingu Magic Quadrant w zakresie infrastruktury sieci przewodowej i bezprzewodowej

Do przeczytania w 1 min.
Juniper Networks

Share

Ponad cztery lata temu firma Mist Systems uruchomiła pierwszą platformę bezprzewodową opartą na sztucznej inteligencji. W tamtym czasie niewiele osób wiedziało, co o tym sądzić.

W 2016 roku platforma Mist nie cieszyła się zbytnią popularnością w branży. Można było usłyszeć następujące pytania: „jak start-up może konkurować z gigantami?”, „czy to naprawdę sztuczna inteligencja?”, „dlaczego sztuczna inteligencja w ogóle ma jakiekolwiek znaczenie?”. Platforma Mist jednak dalej się rozwijała i w tym samym roku firma Gartner przyznała Mist Systems tytuł Cool Vendors w kategorii Mobile and Wireless.

Weterani branży z zespołu Mist wiedzieli, że stary, reaktywny i ręczny sposób zarządzania sieciami musi ustąpić miejsca nowemu, proaktywnemu paradygmatowi skupiającemu się na doświadczeniach użytkowników i samoczynnej automatyzacji. Jedynym sposobem, aby osiągnąć ten cel było uwolnienie się od ponad 15-letniego modelu kontrolera WLAN i zaczęcie od nowa pracy z sieciami opartymi na sztucznej inteligencji, które powstały w nowoczesnej chmurze.

Zaledwie kilka lat później – nasz partner, firma Juniper Networks, została uznana za lidera rankingu 2020 Magic Quadrant w zakresie infrastruktury sieci przewodowej i bezprzewodowej. W opublikowanym właśnie rankingu Magic Quadrant firma Juniper zajęła najwyższą pozycję w kategorii liderów w zakresie realizacji operacji w swojej dziedzinie.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji