Spółka Juniper Networks po raz trzeci z rzędu może pochwalić się pozycją lidera w rankingu Magic Quadrant for Data Center and Cloud Networking firmy Gartner po zdobyciu tytułu w 2020 roku.
Celem spółki Juniper jest usprawnianie działania IT poprzez umożliwienie bezproblemowego wdrażania oraz pełnej obsługi sieci biznesowych niezależnie od skali. W świecie, w którym klienci coraz częściej wybierają rozwiązania w modelu SaaS oparte na wielu środowiskach, firma Juniper pozostaje liderem, dostarczającym światowej klasy produkty i usługi opracowane z myślą o optymalizacji doświadczeń użytkowników w erze chmury obliczeniowej. Sprawozdanie firmy Gartner dotyczące centrów danych i sieci w chmurze w 2020 roku podkreśla kompleksowość wizji firmy oraz jej możliwości w zakresie realizacji założeń najważniejszych środowisk sieciowych. Już trzeci rok z rzędu Juniper może pochwalić się zdobyciem tytułu Lidera w sprawozdaniu Magic Quadrant. Wierzymy w to, że wyróżnienie trafiło do tego producenta ze względu na sprawdzone rozwiązania, automatyzację, informacje oparte na sztucznej inteligencji, najlepsze bezpieczeństwo w swojej klasie oraz skalowalne urządzenia 400G.
„Uważamy, że najnowsze sprawozdanie firmy Gartner stanowi potwierdzenie słuszności wizji Juniper Networks, a jednocześnie jest dowodem naszych możliwości w zakresie rozwiązań na potrzeby kluczowych środowisk sieciowych”, zaznacza Manoj Leelanivas, dyrektor ds. produktów spółki Juniper Networks. „Sądzimy, że tytuł Lidera trafił do nas po raz trzeci z rzędu ze względu na sprawdzone rozwiązania, automatyzację, informacje oparte na sztucznej inteligencji, najlepsze bezpieczeństwo w swojej klasie oraz skalowalne urządzenia 400G. Żyjemy i działamy w czasach, w których liderzy technologii podejmują działania ukierunkowane na transformację cyfrową swoich organizacji, a jednocześnie szukają nowych miar rozwoju swoich centrów danych i infrastruktury chmurowej. Jestem dumny z tego, w jaki sposób Juniper nieustannie wspiera naszych klientów, umożliwiając im realizację innowacyjnych rozwiązań”.
Spółka Juniper pomaga swoim klientom w modernizacji centrów danych dzięki szerokiej gamie rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa oraz sieci, oferujących automatyzację oraz transparentność w celu usprawnienia codziennych zadań. Spółka może pochwalić się znaczącymi wdrożeniami w niemal wszystkich sektorach rynku, w tym w usługach finansowych, opiece zdrowotnej i administracji rządowej. W czwartym kwartale 2019 roku Juniper Networks odnotowała 17-procentowy wzrost przychodów w sektorze przełączników, do którego przyczyniły się przełączniki z serii QFX, zamówione przez rekordową liczbę klientów. Dzięki temu wzrostowi cała spółka osiągnęła przychody w wysokości 1,6 miliarda dolarów w 2019 roku.
Automatyzacja centrów danych
Klienci mogą wybierać rozwiązania dobrane do oczekiwanej skali, zwiększając ich elastyczność o automatyzację, obejmującą zarówno same sieci, jak i związane z nimi procesy. Rozwiązania do zarządzania strukturą sieci (Fabric Management) opracowane przez Juniper są intuicyjne i zbudowane z myślą o chmurze.
Dzięki linii przełączników Juniper, działających pod kontrolą systemu operacyjnego Junos, klienci mogą wdrażać nowatorskie rozwiązania architektury EVPN. Bogactwo i szczegółowość danych telemetrycznych oferowanych przez system Junos umożliwia im zarazem wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do transformacji swoich centrów danych. Podstawą sztucznej inteligencji są dobre zestawy danych. System Junos i jego telemetria umożliwia klientom wykorzystywanie automatyzacji połączonej z SI w celu transformacji sieci w centrach danych z myślą o wydajności aplikacji.
Doświadczenie z korzystania z aplikacji zastępuje dostępność
Liderzy technologii podejmują działania ukierunkowane na transformację cyfrową swoich organizacji i całych sektorów, co wymaga nowego spojrzenia na problem oceny rozwoju swoich centrów danych i infrastruktury chmurowej. Przez wiele lat to dostępność stanowiła najważniejszy parametr, jednak w dzisiejszych czasach dostępność to nie wszystko. Sam fakt, że strumienie danych przepływają bez problemu przez sieć, nie oznacza, że użytkownicy są zadowoleni. Coraz częściej słusznie domagają się nieprzerwanego działania, szybkich odpowiedzi oraz zapewniania bezpieczeństwa.
Spółka Juniper Networks współpracuje ze swoimi klientami i partnerami w zakresie wdrażania automatyzacji, pomagając operatorom sieci w zapewnianiu odpowiedniej wydajności aplikacji. Rozwiązania Juniper pozwalają na ujednolicenie danych telemetrycznych sieci i poszczególnych aplikacji, a także wzbogacenie ich o informacje uzyskiwane dzięki sztucznej inteligencji w celu opracowania wykresu wiedzy całościowo opisującego zachowania. Każde rozwiązanie charakteryzuje otwartość i prostota, a także brak ograniczeń typowych dla monolitycznych architektur.
Bezpieczeństwo i skalowalność
Rozwiązania Juniper pozwalają także klientom na rozwiązywanie nawet najtrudniejszych problemów związanych z bezpieczeństwem. Poszczególne produkty i rozwiązania rozszerzają bezpieczeństwo na wszystkie punkty połączeń w całej sieci i chmurze w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników, aplikacji i infrastruktury. Dzięki możliwości egzekwowania zasad w urządzeniach fizycznych i wirtualnych cała sieć staje się rozproszoną tarczą, która powstrzymuje ataki w miejscu, z którego się rozpoczynają.
Co więcej, zespoły inżynierów firmy Juniper nieustannie skupiają się na zwiększaniu skalowalności na potrzeby centrów danych i chmur obliczeniowych. Spółka nieustannie inwestuje w programy innowacji, opracowując nowe układy, urządzenia i oprogramowanie, dzięki którym rozwiązania firmy są gotowe na skok do przepustowości 400G – kolejny etap rozwoju sieci, pożądany przez klientów, którzy chcą nieustannie wyprzedzać swoją konkurencję. Wielu spośród najważniejszych i największych klientów testuje nowe rozwiązania już dziś. Przełączniki oraz routery 400G Juniper Networks wyróżniają się pod kątem skali oraz elastyczności, które zapewnia opracowany od podstaw modułowy system operacyjny, a także rozwiązania sprzętowe, które są w stanie działać z pełną szybkością w sieciach WAN, nawet przy włączonym szyfrowaniu.
Mist AI
Juniper Mist POC: Czym jest i dlaczego tego potrzebujesz?
Proof of Concept (POC) z Mist umożliwia organizacjom bezpośrednie doświadczenie przełomowych możliwości sieci zarządzanych przez sztuczną inteligencję.
Richard Landman
AI-driven enterprise
Od technologii do transformacji: Wpływ sztucznej inteligencji na dzisiejsze przedsiębiorstwa
Przedsiębiorstwo oparte na sztucznej inteligencji wykorzystuje automatyzację, wiedzę opartą na danych i zwiększone zaangażowanie, aby zasadniczo przekształcić swoje operacje i wyprzedzić konkurencję.
Quantum Security
Zabezpieczenie organizacji w erze postquantum
W obecnych czasach, kiedy różne kraje i podmioty prywatne ścigają się w rozwijaniu zdolności dotyczących obliczeń kwantowych powstaje realne zagrożenie dla obecnych standardów kryptograficznych.
Witold Smela