NAC Mist AI

Juniper Networks zwiększa komfort użytkowników dzięki opartemu na chmurze NAC i integracji Mist AI-ChatGPT

Do przeczytania w 3 min.
Placeholder for Woman smiling holding tabletWoman smiling holding tablet
Juniper Networks

Share

Rozwiązanie NAC oparte na chmurze Juniper Networks napędzane przez Mist AI

Z przyjemnością informujemy o najnowszych osiągnięciach w zakresie kontroli dostępu do sieci (NAC) wprowadzonych przez Juniper Networks. Koncentrując się na poprawie komfortu użytkowania, Juniper wprowadza własne rozwiązanie oparte na chmurze, napędzane przez sztuczną inteligencję Mist. Ponadto firma zintegrowała technologię ChatGPT ze swoim wirtualnym asystentem sieciowym Marvis (VNA).

Starsze usługi NAC zbudowane na lokalnym sprzęcie nakładkowym często stanowiły wyzwanie przy wdrażaniu, obsłudze i uwierzytelnianiu urządzeń. Brakuje im elastyczności i skalowalności. Christian Gilby, starszy dyrektor ds. marketingu produktów w Juniper Networks, podkreśla te ograniczenia. W odpowiedzi Juniper opracował Mist Access Assurance, natywną dla chmury usługę NAC, wykorzystującą technologię nabytą w wyniku przejęcia WiteSand. Integrując to rozwiązanie z portfolio Juniper Mist, firma zamierza konkurować z liderami branży, takimi jak Cisco Identity Services Engine i Clearpass NAC firmy Aruba Networks.

Nowe rozwiązanie NAC firmy Juniper płynnie integruje się z jej usługami sieciowymi i bezpieczeństwa, w tym przewodowymi, bezprzewodowymi i SD-WAN, a także sztuczną inteligencją Mist (AI) i usługami Connected Security. Jeff Aaron, wiceprezes ds. marketingu korporacyjnego w Juniper Networks, wyjaśnia, że sztuczna inteligencja Mist umożliwia usłudze NAC uzyskanie wglądu w doświadczenia użytkowników i problemy sieciowe. Usprawnia konfigurację, rozwiązywanie problemów i operacje poprzez automatyzację.

Integracja ChatGPT z Juniper Marvis VNA zwiększa wsparcie dla użytkowników

Podczas gdy Juniper utrzymuje współpracę z zewnętrznymi dostawcami NAC, takimi jak Cisco i Aruba, Gilby podkreśla zalety natywnego dla chmury i opartego na sztucznej inteligencji rozwiązania NAC Juniper. Upraszcza ono implementację i wdrażanie, poprawia komfort użytkowania, przyspiesza wykrywanie problemów oraz umożliwia partnerom i zespołom sprzedaży łatwą aktywację usługi z chmury.

Juniper Networks aktywnie integruje możliwości AI ze swoim portfolio sieciowym od czasu przejęcia Mist AI w 2019 roku. Niedawne dodanie ChatGPT jeszcze bardziej rozszerza ich ofertę. Początkowo znany jako dostawca bezprzewodowych sieci lokalnych, Mist AI opracował silnik Marvis AI, który stał się centralnym elementem strategii korporacyjnej Juniper opartej na sztucznej inteligencji.

Aby ulepszyć interfejs konwersacyjny Marvis (CI), Juniper wykorzystuje interfejs API ChatGPT OpenAI, umożliwiając bardziej naturalne i ludzkie rozmowy, szczególnie w kontekście dokumentacji i wsparcia. Maribel Lopez, założycielka i główny analityk w Lopez Research LLC, chwali tę integrację, stwierdzając, że duże modele językowe (LLM) poprawiają generowanie tekstu w języku naturalnym, zapewniając jasne odpowiedzi i skracając czas poświęcony na wyszukiwanie konkretnych szczegółów.

Według Aarona, Juniper jest jednym z pierwszych dostawców sieci, który zintegrował ChatGPT i LLM w swoim modelu. Wyjaśnia on, że LLM uzupełnia Marvis, doskonaląc się raczej w zapytaniach historycznych niż w kwestiach czasu rzeczywistego. Może na przykład skutecznie odpowiadać na pytania dotyczące znaczenia migających świateł na wskaźnikach LED. Juniper zbudował własny prywatny magazyn danych, wykorzystując swoją wiedzę i token do integracji ChatGPT, zapewniając dokładne i niezawodne odpowiedzi.

Podkreślamy, że integracja koncentruje się na skutecznym wydobywaniu informacji z dokumentacji Juniper i nie wykorzystuje danych klientów. Gilby uznaje obawy klientów dotyczące prywatności danych i zapewnia, że firma jest zobowiązana do utrzymania wysokiego poziomu wrażliwości na te obawy.

Aaron podsumowuje, podkreślając, że integracja LLM jest jednokierunkowa i nie pozwala na modyfikacje. Jej głównym celem jest pobieranie danych i dostarczanie cennych informacji, poprawiając ogólne wrażenia użytkownika i wyszukiwanie wiedzy z dokumentacji Juniper.

Webinar: 5 kroków do uproszczenia i zabezpieczenia sieci

W dniu 22 czerwca Juniper organizuje webinar o Mist Cloud, ozwiązanie oparte na chmurze, które eliminuje trudności związane z projektowaniem, wdrażaniem i operacjami dnia 0/1/2. Dołącz do webinarium, aby:

  • Odkryj wyzwania związane z istniejącymi lokalnymi rozwiązaniami dostępu do sieci i korzyści płynące z opartej na chmurze architektury mikrousług.
  • Zapoznaj się z przyjaznymi dla IT ramami polityki autoryzacji do tworzenia zasad kontroli dostępu o zerowym zaufaniu.
  • Zobacz kompleksowe rozwiązywanie problemów z łącznością w ujednoliconym widoku z Mist Cloud, usprawniając wsparcie w dniach 0-2.
Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat?

Nasi eksperci i opiekunowie handlowi są do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane, a my wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of french manPortrait of french man
Updates

Więcej aktualizacji