Juniper Networks Mist AI

Juniper Networks przejmuje Mist Systems, żeby wprowadzić sztuczną inteligencję do świata IT, spełniając tym samym obietnicę firmy opartej na oprogramowaniu

Do przeczytania w 1 min.
Juniper Networks

Share

W obszarze systemów informatycznych dla przedsiębiorstw bardzo wiele się dzieje. Biorąc pod uwagę przejście od zwykłego zarządzania usługami IT (ITSM) do strategicznych działań, zmienia się podstawowy cel IT. Podczas gdy w przeszłości liczył się czas działania w przeważnie statycznym środowisku, dzisiaj liczy się doświadczenie użytkownika w warunkach nieustannie zmieniającej się mozaiki technologicznej. Gdy jedyną znaczącą walutą jest czas, IT nie może być ręcznie sterowaną maszyną Rube Goldberga. Przyszłość będzie sprzyjała szybkości, a szybkość wymaga prostszego podejścia do działania opartego na sztucznej inteligencji.

Ogłosiliśmy kolejny duży krok, który firma Juniper Networks podejmuje w pościgu za prostszym doświadczeniem IT. Poprzez planowane przejęcie firmy Mist Systems nie tylko poszerzamy nasze portfolio o usługi bezprzewodowe, ale także walczymy o działania oparte na sztucznej inteligencji w erze rozwiązań wielochmurowych.

Działania te są propozycją kompleksową. Doświadczenie użytkownika nie jest czymś odosobnionym. Wymaga ono współpracy wszystkich elementów, począwszy od bezprzewodowego dostępu do przewodowej lokalnej sieci komputerowej (LAN) w rozległej sieci komputerowej (WAN), aż po serwery w centrach danych bądź chmurze. Posiadanie szerokiego wachlarza produktów obsługujących całą tę przestrzeń jest niezwykle ważne. Dzięki portfolio wiodących na rynku rozwiązań bezprzewodowych firmy Mist stajemy się jednym z nielicznych dostawców technologii, który jest w stanie zapewnić kompleksową obsługę przedsiębiorstw.

Nasza branża jest w punkcie zwrotnym: to, co sprawdzało się do tej pory, dziś nie wystarcza, żeby dotrzeć tam, dokąd dążymy. Nie możemy kurczowo trzymać się przeszłości i jednocześnie patrzeć w przyszłość. Czekają już na nas rozwiązania wielochmurowe i firmy oparte na oprogramowaniu. Zbliża się także czas sztucznej inteligencji w IT.

Najbardziej strategicznym punktem przy wprowadzaniu sztucznej inteligencji do IT jest sieć bezprzewodowa. Firmy już teraz zaczynają w pierwszej kolejności wybierać rozwiązania bezprzewodowe, co oznacza, że Wi-Fi jest punktem wejścia do sieci praktycznie dla wszystkich i wszystkiego. I bez względu na to, czy jest to osoba korzystająca z aplikacji, czy urządzenie IoT komunikujące się z innymi urządzeniami, łączność nie wystarczy, aby ogłosić sukces. Doświadczenie użytkownika to nowy czas działania, który nie może polegać wyłącznie na ręcznej interwencji.

Chodzi też o coś więcej, niż tylko o sieć bezprzewodową. Jeśli działania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji mają osiągnąć swój pełen potencjał, muszą rozszerzać się na cały stos IT.

Włączając zarządzanie chmurą i zaawansowany silnik sztucznej inteligencji firmy Mist do portfolio firmy Juniper, chcemy utrzymać pozycję lidera w okresie transformacji w stronę firm opartych na oprogramowaniu.

Ważne jest, abyśmy podążając tą drogą pamiętali, że firma Mist podziela zasadnicze podejście firmy Juniper do projektowania. Rozwiązania wielochmurowe oznaczają wielu dostawców, w związku z czym zobowiązanie się przez firmę Mist do otwartej struktury dla rozwiązań bezprzewodowych opartych na sztucznej inteligencji jest kluczowe. Oznacza ono, że klienci firmy Juniper mogą płynnie przejść od starej infrastruktury (bez względu na jej charakter) i wykorzystać te jej elementy, które mają znaczenie dla przedsiębiorstwa. Mamy już wprawdzie najlepsze w swojej klasie narzędzia do obsługi nawet najbardziej zaawansowanych klientów, ale głęboko wierzymy, że wybór i elastyczność mają znaczenie.

Nasi klienci skorzystają z dodania firmy Mist do portfolio firmy Juniper na wiele różnych sposobów:

  • Przedsiębiorstwa w pełni i kompleksowo oparte na oprogramowaniu. Klienci, dla których firma Juniper tworzy sieci kampusowe, sieci oddziałów i sieci SD-WAN (zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe), mogą teraz otrzymać od firmy Juniper pełen stos. Zwłaszcza że firma Mist jest już zintegrowana z oprogramowaniem do zarządzania firmy Juniper.
  • Sztuczna inteligencja w IT. Przejęcie firmy Mist przynosi natychmiastowe korzyści operacyjne klientom korzystającym z sieci bezprzewodowej. Gdy firma Juniper zintegruje już silnik sztucznej inteligencji firmy Mist, klienci zauważą osiągane korzyści w całej firmie opartej na oprogramowaniu.
  • Specjalnie przystosowane do chmury. Rewolucyjne rozwiązanie firmy Mist oferuje nawet więcej, niż obiecuje. Zapewniając architekturę mikrousług opartą na chmurze, firma jest w stanie przyspieszyć przystosowanie się klientów do oprogramowania operacyjnego opartego na sztucznej inteligencji. Co ważne, produkty oraz cały zespół firmy pomogą także w przyspieszeniu wysiłków podejmowanych przez firmę Juniper w tym obszarze.

Na koniec chciałbym podkreślić, jak bardzo jestem podekscytowany faktem połączenia się tych dwóch firm. Mówiąc najprościej, wybraliśmy to, co najlepsze. Biorąc pod uwagę, że rozwiązania firmy Mist wdrożyły dwie firmy z listy Fortune 10, jeden z trzech najlepszych przewoźników i jedna z pięciu najlepszych linii lotniczych, a także siedmiu z 40 najlepszych sprzedawców detalicznych, oprócz wizjonerskiego podejścia firma Mist wnosi także udokumentowane doświadczenie.

Dodatkowo, firma Mist doskonale uzupełnia istniejącą strategię naszej firmy. Podczas gdy wiele osób myśli dziś o Juniper jako o wysokiej klasy dostawcy rozwiązań sieciowych do dostawców usług i dostawców chmury, wiele osób nie wie, że celowo zbudowaliśmy naszą strategię tak, aby pomagać przedsiębiorstwom w dokonywaniu zmian w erze chmury. Strategia ta się sprawdza. Od sześciu kwartałów nasza firma nieustannie się rozwija, łącząc nasze technologie w zakresie trasowania, przełączania i bezpieczeństwa tak, aby oferować klientom rozwiązania, które pomogą im w przeobrażeniu i uproszczeniu działań w momencie przeniesienia się na chmurę.

Nasze zainteresowania koncentrują się wokół rozwiązań wielochmurowych w przedsiębiorstwach, którym, w porównaniu do Cisco, Arista i VMware, oferujemy otwarte, zróżnicowane rozwiązanie, a także firm opartych na oprogramowaniu, w przypadku których obejmują one sieci kampusowe i sieci oddziałów. Dla firmy Juniper to nic nowego. Nasze rozwiązanie wielochmurowe oferujemy od połowy 2018 roku. Obecnie wciąż rozwijamy nasze działania w zakresie sieci kampusowych i sieci oddziałów, ponieważ klienci udoskonalają swój dostęp i sieci bazowe tak, aby umożliwić przełączanie o zmiennej przepływności.

Podsumowując, w 2018 roku wartość naszej firmy przekroczyła 1,6 miliarda USD. Oczekujmy, że przejęcie firmy Mist wraz z jej portfolio, technologią i pracownikami, jeszcze bardziej przyspieszy rozwój naszej firmy i wyznaczymy drogę do zastosowania sztucznej inteligencji w IT w erze technologii wielochmurowej.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji