Data Center Network automation

5 najważniejszych korzyści z automatyzacji centrów danych

Do przeczytania w 2 min.
Placeholder for Cybersecurity engineer datacenterCybersecurity engineer datacenter

Share

Automatyzacja centrów danych niesie ze sobą wiele korzyści. Poniżej wybraliśmy 5 najważniejszych, które naszym zdaniem mogą mieć największy wpływ na Twoją organizację.

Czym jest automatyzacja centrum danych?

Po pierwsze, wyjaśnijmy sobie, co mamy na myśli, mówiąc o automatyzacji centrów danych. Zasadniczo, automatyzacja pozwala centrom danych pracować bez ludzkiej administracji. Bez potrzeby interakcji międzyludzkiej w centrach danych zwiększa się wydajność, skracając czas poświęcany przez zespół IT na wykonywanie codziennych zadań.

Automatyzacja centrów danych to jednak nie tylko oszczędność czasu zespołu - poniżej omówimy inne najważniejsze korzyści dla firmy.

5 korzyści z automatyzacji data center

1. Pojedyncze źródło informacji

Automatyzacja systemów poprzez integrację rozbija wszelkie silosy informacyjne i zwiększa dokładność danych. Zapewnia jedno źródło wiedzy, gwarantując, że firma działa w oparciu o znormalizowane, istotne dane. Pozwala to na podejmowanie decyzji opartych na danych, które przynoszą korzyści całej firmie.

2. Uproszczone zarządzanie bezpieczeństwem

Zautomatyzowane wykrywanie anomalii, kontrolowany dostęp użytkowników do danych i oprogramowania oraz możliwość wykrywania ataków i przeprowadzania analiz zagrożeń. Wszystko to jest dostarczane wraz z automatyzacją centrum danych, zapewniając organizacji silniejszą pozycję w zakresie bezpieczeństwa.

3. Ograniczanie przestojów i spełnianie umów SLA

Dzięki wdrożeniu automatyzacji centrów danych potencjalne zagrożenia i złośliwe ataki mogą być wykrywane i oznaczane, zanim zdążą się rozprzestrzenić. Pozwala to na rozwiązanie problemu, zanim wpłynie to na usługi, użytkowników lub klientów.

4. Zmniejszone ryzyko błędu ludzkiego

Błąd ludzki jest jedną z głównych przyczyn przestojów sieci. Chociaż zespół ludzki zawsze będzie niezbędny do nadzoru i kreatywnego myślenia, automatyzacja większości codziennych zadań w centrum danych ogranicza to ryzyko.

5. Bardziej produktywny i strategicznie skoncentrowany zespół

Jedną z największych zalet automatyzacji centrów danych jest to, że pracownicy mogą spędzać mniej czasu na rutynowych, czasochłonnych zadaniach, a więcej na wprowadzaniu innowacji. Może to przynieść ogromne korzyści dla organizacji i morale zespołu, ponieważ koncentruje się on na ulepszaniu i rozwijaniu usług.

Kto czerpie korzyści z automatyzacji data center?

Oczywiście, cała organizacja skorzysta na automatyzacji centrum danych, ale istnieją pewne szczególne korzyści dla różnych działów, a nawet użytkowników zewnętrznych.

Zespoły zarządzające i kierownicze

Dzięki możliwości dokładnego monitorowania i oceny sieci i infrastruktury, członkowie zespołu zarządzającego mogą lepiej ustalać priorytety aktualizacji. W rezultacie planowanie skalowania systemów może odbywać się w sposób świadomy.

Zespoły ds. zgodności, audytu i prawne

Niespełnienie wymogów zgodności z przepisami może być kosztowne dla organizacji. Automatyzacja centrum danych może monitorować zgodność, generować dzienniki do audytu i natychmiast powiadamiać odpowiednie zespoły, minimalizując problemy przed ich eskalacją.

Pracownicy i klienci

Automatyzacja oznacza mniej przestojów i mniej błędów systemowych, co przekłada się na lepszą obsługę pracowników i klientów. Mniej zakłóceń, skarg i przestojów prowadzi do lepszych wyników w firmie i poza nią.

Czy automatyzacja centrum danych jest odpowiednia dla Twojej firmy?

Większość zmian w zarządzaniu centrum danych i siecią może przynieść korzyści większości firm i organizacji, jednak nie są one dla wszystkich. W niektórych przypadkach automatyzacja może nie mieć uzasadnienia biznesowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat automatyzacji centrów danych i tego, czy jest ona odpowiednia dla Twojej firmy, skontaktuj się z naszym zespołem już dziś.

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat?

Nasi eksperci i opiekunowie handlowi są do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane, a my wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of french manPortrait of french man
Updates

Więcej aktualizacji