Juniper Networks Mist AI

Mist połączy siły z Juniper Networks, aby przyspieszyć zastosowanie sztucznej inteligencji w IT

Do przeczytania w 1 min.
Juniper Networks

Share

Pięć lat temu, wspólnie z dwoma luminarzami przestrzeni sieciowej – Bobem Fridayem i Brettem Gallowayem – miałem szczęście założyć nową firmę. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że świat IT jest w punkcie zwrotnym, w którym to dawny, reaktywny sposób świadczenia usług powinien zostać zastąpiony nowym modelem opartym na automatyzacji wykorzystującej sztuczną inteligencję oraz na oczekiwaniach użytkowników.

Na czele tej rewolucji IT stoi sieć bezprzewodowa. Sieć Wi-Fi coraz częściej staje się podstawowym mechanizmem dostępu dla większości firm, a mimo tego, zważywszy na ogromną liczbę urządzeń, systemów operacyjnych i aplikacji, obsługiwanie i zarządzanie bezprzewodową siecią lokalną (WLAN) jest trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Główni dostawcy bezprzewodowej sieci lokalnej (WLAN) mają do czynienia z platformami, które mają ponad 10 lat, co sprawia, że wykorzystanie najnowszych modeli chmury i sztucznej inteligencji oraz technologii bezprzewodowych, które spełniałyby potrzeby współczesnych użytkowników urządzeń mobilnych, jest trudne, jeśli nie niemożliwe.

Zaczęliśmy więc od podstaw i postanowiliśmy zaburzyć nieco świat Wi-Fi, opracowując pierwszą bezprzewodową sieć lokalną (WLAN) opartą na sztucznej inteligencji. Dzięki takim przełomowym rozwiązaniom jak konfigurowalne poziomy usług, dynamiczne przechwytywanie pakietów, wirtualna usługa Bluetooth LE i asystent sieci oparty na sztucznej inteligencji, firma Mist szturmem podbiła całą branżę. W krótkim czasie rozwiązania w zakresie bezprzewodowej sieci lokalnej (WLAN) firmy Mist zaczęły być wdrażane przez najlepsze i najodważniejsze firmy na całym świecie, począwszy od największych firm sprzedażowych i sklepów internetowych po najbardziej prestiżowe szpitale i uniwersytety. Zespół Mist ma niezwykłe szczęście, że odniósł taki sukces. Jestem za to ogromnie wdzięczny.

W 2018 roku podjęliśmy strategiczną decyzję, żeby wykorzystać naszą wiedzę w zakresie sztucznej inteligencji w innych obszarach IT, takich jak kompleksowa widoczność czy automatyczne rozwiązywanie problemów. W związku z tym nawiązaliśmy współpracę z liderami w zakresie rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa tak, aby zintegrować system Mist Learning WLAN z ich rozwiązaniami. Jednym z naszych głównych partnerów była firma Juniper Networks, z którą łączy nas wspólna wizja wykorzystania sztucznej inteligencji do zmiany sposobu korzystania z sieci. Zwykła rozmowa na temat sztucznej inteligencji w IT zmieniła się w integrację produktów z firmą Juniper, która umożliwiła naszym wspólnym klientom, na przykład uczelni Dartmouth College, całkowitą transformację infrastruktury IT.

Jako partnerzy zdawaliśmy sobie sprawę, że tworzymy coś naprawdę niezwykłego, dlatego nasze rozmowy coraz częściej dotyczyły jeszcze ściślejszej współpracy w przyszłości. Mieliśmy wprawdzie do wyboru kilka możliwości, ale szybko zrozumieliśmy, że jedna z nich jest najrozsądniejsza – firma Mist powinna stać się częścią firmy Juniper. Mam zatem przyjemność poinformować, że nasze firmy uzgodniły warunki przejęcia.

W związku z tym, że dla firmy Mist był to ogromny krok, chciałem osobiście wyjaśnić, co ta zmiana oznacza dla naszych klientów i naszych partnerów.

Przede wszystkim, po włączeniu do firmy Juniper firma i marka Mist będą działały jak dotąd. Obie firmy cenią sobie nazwę Mist jako symbol sieci nowej generacji – stworzonej w nowoczesnej chmurze i mającej u podstaw sztuczną inteligencję. Dodatkowo:

  • Zespół inżynierów i zespół wsparcia firmy Mist pozostanie niezmieniony tak, aby nadal mógł dostarczać doskonałe produkty i usługi klientom, którzy od dawna na nich polegają.
  • Sprzedaż i kanały dystrybucji pozostaną pod kierownictwem firmy Mist, co pozwoli uniknąć zakłóceń w naszym systemie wprowadzania rozwiązań na rynek.
  • Nie zmienia się również zarząd firmy Mist, co zagwarantuje płynny proces przekształcenia.

Co zatem się zmieni? Mam przyjemność poinformować, że na przejęciu skorzystają nasi klienci, i to z kilku powodów:

  • Więcej zasobów do naszej dyspozycji. Rozpoczniemy współpracę z najważniejszymi zasobami firmy Juniper, dzięki czemu będziemy mogli rozwijać rozwiązania firmy Mist i przyspieszyć wykorzystanie sieci opartych na sztucznej inteligencji na całym świecie.
  • Międzynarodowy zasięg. Wkrótce wszędzie dostępni będą partnerzy oraz przeszkoleni specjaliści ds. wsparcia i sprzedaży firmy Mist. Dzięki temu będziemy mogli skuteczniej (i szybciej) zaspokajać potrzeby związane z większymi projektami i wchodzić na nowe rynki.
  • W pełni zintegrowane rozwiązanie sieciowe oparte na sztucznej inteligencji. Połączenie bezprzewodowej sieci lokalnej (WLAN) firmy Mist z najlepszymi w swojej klasie rozwiązaniami w zakresie przełączników o zmiennej przepływności, trasowania i sieci SD-WAN firmy Juniper, a także bezpieczeństwo oznacza, że klienci mogą teraz korzystać z kompleksowego rozwiązania sieciowego, które wykorzystuje automatyzację opartą na sztucznej inteligencji oraz wiedzę na temat zachowań w całym stosie sieciowym.

Dla firmy Mist i Juniper nadeszły ciekawe czasy. Mamy nie tylko wspólną wizję sztucznej inteligencji w IT, ale także podejmujemy wspólne działania niezbędne do przewodzenia branży w tym ważnym okresie przejściowym. Dziękuję za Wasze nieustanne wsparcie dla firmy Mist i mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele ważnych wydarzeń, które od teraz będziemy wspólnie przeżywać w rodzinie Juniper!

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji