Pięciu najlepszych dostawców zapór sieciowych nowej generacji w 2019 r.

Do przeczytania w 1 min.
Fortinet
Juniper Networks

Share

Zapory sieciowe stanowią fundament każdej strategii bezpieczeństwa IT.

Cyberataki i zaawansowane techniki włamań internetowych wiążą się z koniecznością weryfikacji stosowanych przez przedsiębiorców zapór sieciowych w celu podwyższenia poziomu ochrony. Wiele ukrytych zagrożeń, takich jak wiadomości e-mail o podejrzanej treści lub schematy wyłudzania informacji, ciągle pozostaje niewykrywalnych w Internecie. Działy zajmujące się cyberbezpieczeństwem zaczynają się niepokoić zwiększoną liczbą prób ataków oraz dostępnego w sieci złośliwego oprogramowania, co popycha je do ponownego przyjrzenia się zaporze sieciowej i zaawansowanym funkcjom zapobiegania zagrożeniom.

Obecnie prognozowany jest wzrost światowego rynku zapór sieciowych do ok. 4,69 mld USD w roku 2023, co daje ok. 11,4% CAGR w latach 2017–2023. To największy rynek produktów związanych z bezpieczeństwem, którego wartość stale wzrasta w tempie wynoszącym około 8% rocznie.

Mohamed El Haddouchi, dyrektor ds. rozwiązań i innowacji zauważa, że zapory nowej generacji stały się standardem.

„Wszystkie rozwiązania dostępne na rynku zapór sieciowych dla przedsiębiorstw oferują możliwości nowej generacji, jednak poszczególni dostawcy różnią się pod względem mocnych stron i możliwości oferowanych produktów”. - Mohamed El Haddouchi, Director Solutions & Innovation, Infradata

Przeprowadzenie analizy zabezpieczeń w dowolnym przedsiębiorstwie wykaże zwykle stosowanie zróżnicowanych rozwiązań. Stałym punktem wszystkich zabezpieczeń będzie jednak w każdym przypadku zapora sieciowa. W minionym dziesięcioleciu nastąpił znaczny rozwój technologii zapór sieciowych. Obecnie zapory sieciowe uwzględniają świadomość aplikacji, scentralizowane funkcje zarządzania, dogłębną kontrolę pakietów i ochronę przed zagrożeniami 100 Gb/s.

Najbardziej pożądane funkcje zapór nowej generacji

Zapory sieciowe nowej generacji oferują szereg funkcji i możliwości — między innymi rozpoznawanie tożsamości, obsługę zapór zabezpieczających pojedynczą sieć przedsiębiorstwa, a także jego oddziały, wielopoziomowe strefy ograniczonego zaufania (DMZ) oraz rozwiązania wirtualne, które mogą zostać wdrożone w chmurze. Zapory nowej generacji oferują świadomość aplikacji, kompleksowe zarządzanie i raportowanie, kontrolę użytkowników oraz egzekwowanie zasad zabezpieczeń aplikacji, przeciwdziałają włamaniom do sieci, pozwalają na izolację potencjalnych zagrożeń w piaskownicach, a także obejmują informacje o najnowszych zagrożeniach bezpieczeństwa.

„Zapora sieciowa nowej generacji powinna znaleźć się na liście zakupów każdego przedsiębiorstwa” - Mohamed El Haddouchi, Director Solutions & Innovation, Infradata

Te zapory sieciowe nowej generacji, które należy rozważyć w 2019 r., są wyposażone w wymienione funkcje, i udowadniają dostawcom, że warto wyróżnić swój produkt, dodając użyteczne funkcje i elastyczne interfejsy. Poniżej znajduje się nasze zestawienie 5 najlepszych dostawców rozwiązań NGFW, na których warto zwrócić uwagę w 2019 r.

Fortinet FortiGate

Dzięki przyjęciu opartego na inżynierii architektonicznego podejścia do bezpieczeństwa Fortinet wykazuje się nieustanną innowacyjnością, zapewniając klientom dostęp do najnowszych rozwiązań bezpieczeństwa, niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w nowej, cyfrowej gospodarce. Zapora sieciowa nowej generacji FortiGate stanowi urządzenie zabezpieczające sieć o dużej wydajności, łączące ochronę przed atakami, kontrolę nad aplikacjami oraz funkcje zwalczania złośliwego oprogramowania z klasyczną zaporą sieciową i rozwiązaniem VPN. Dzięki temu zapora ta staje się pojedynczą platformą zapewniającą kompleksowe bezpieczeństwo w całej sieci. Tworząc ścisłe powiązania między zagadnieniami bezpieczeństwa a funkcją SD-WAN, Fortinet chce uprościć zarządzanie, zapewnić możliwość bezpieczniejszego wdrażania i pomóc zredukować koszty. Bezpieczne rozwiązanie SD-WAN firmy FortiGate oferuje funkcję dostarczaną przez dostawców SD-WAN, w tym zaawansowaną ochronę.

Zapory Juniper Networks SRX

Po zeszłorocznej aktualizacji zaawansowanych funkcji zapobiegania zagrożeniom, która miała uprościć integrację danych, urządzenie w siedzibie przedsiębiorstwa analizuje dane ze wszystkich zewnętrznych zapór sieciowych lub źródeł danych dotyczących bezpieczeństwa. To umożliwia przedsiębiorstwom za jednym dotknięciem przycisku reagować na zagrożenia, wykrywać złośliwe oprogramowanie i unikać uzależnienia się od dostawcy. Platforma firmy Juniper jako otwarty ekosystem współpracuje ze wszystkimi zaporami sieciowymi i systemami SIEM. To sprawia, że jest wysoce kompatybilna i może być używana od razu w nowym środowisku. Wykrywanie i analiza oraz poziom zautomatyzowania umożliwia likwidowanie zagrożeń za jednym dotknięciem przycisku. Wyjątkowe podejście do zaawansowanego złośliwego oprogramowania.

Zapory sieciowe nowej generacji oferowane przez firmę Juniper wykorzystują informacje pochodzące z usługi chmurowej Sky Advanced Threat Protection udostępnianej przez firmę Juniper, a także informacje GeoIP w celu blokowania wszelkich złośliwych działań już na etapie próby dostania się do sieci lub po uzyskaniu dostępu. Rozwiązania z tej serii zapewniają również widoczność i kontrolę nad aplikacjami, systemy ochrony przed włamaniami, a także zasady bezpieczeństwa aplikacji przypisywane do poszczególnych użytkowników i ujednolicone zarządzanie zagrożeniami (UTM), dzięki którym możesz chronić i zabezpieczać zasoby przedsiębiorstwa.

Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami Check Point

Firma Check Point obsługuje ponad 2500 klientów wśród dostawców usług komunikacyjnych (CSP) i jest bardzo znana w branży. Check Point oferuje również analizę wszystkich protokołów LTE, w tym GTP, SCTP i Diameter. To zapewnia zintegrowaną ochronę sieci LTE oraz ochronę łączności z internetem IP w przypadku urządzeń z adresami IPv4 i IPv6 i najbardziej skalowalną zaporą sieciową CGNAT klasy operatorskiej.

Asortyment zapór sieciowych dla przedsiębiorstw dostarczanych przez firmę Check Point obejmuje 17 urządzeń i dwie obudowy na moduły kasetowe, dzięki którym możliwe jest skalowanie wydajności rozwiązania nawet do 400 Gb/s. Rozwiązanie może być również skonfigurowane jako urządzenie wirtualne na platformach VMware, Amazon Web Services (AWS), OpenStack i Microsoft Azure, a także udostępnione w formie programowej.

Seria PA urządzeń Palo Alto Networks

Zapory sieciowe nowej generacji firmy Palo Alto Networks są oparte na jednolitej architekturze Single-Pass. Gartner w 2018 r. po raz siódmy uznał firmę Palo Alto Networks za lidera rankingu Magic Quadrant for Enterprise Network Firewalls, który jest uznawany za najlepszy i najbardziej kompletny ranking oceniający wizję danego dostawcy zapór sieciowych dla przedsiębiorstw.

Integracja rozwiązań Palo Alto z usługą GlobalProtect zabezpieczającą urządzenia mobilne pozwala na rozszerzenie bezpieczeństwa opartego na zasadach także na urządzenia mobilne znajdujące się zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i poza nim. Dodatkowo integracja ze źródłami informacji na temat zagrożeń pozwala na uzyskiwanie informacji na temat potencjalnych zagrożeń (kategorii adresów URL oraz sygnatur) na bieżąco. Seria PA zapór sieciowych nowej generacji firmy Palo Alto skraca czas reakcji dzięki zautomatyzowanemu działaniu i możliwości zautomatyzowania przepływu pracy za pomocą narzędzi do administracji, np. usługi wystawiania biletów lub innego system z RESTful API.

Zapora sieciowa nowej generacji Forcepoint

Zapora sieciowa nowej generacji Forcepoint zapewnia łączność Enterprise SD-WAN i ochronę NGFW w rozproszonych przedsiębiorstwach. Zapora sieciowa nowej generacji Forcepoint umożliwia centralizację monitoringu, zarządzania i raportowania ruchu sieciowego w zróżnicowanych środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych, obejmujących także urządzenia należące do podmiotów zewnętrznych. Zoptymalizowane przepływy pracy umożliwiają usprawnienie codziennych zadań administracyjnych oraz zarządzania bezpieczeństwem w celu zapewnienia wysokiej wydajności i niskiego całkowitego kosztu posiadania rozwiązania. Zapora sieciowa nowej generacji pomaga także ocenić ryzyko związane z nieusankcjonowany aplikacjami działającymi w chmurze i blokuje je lub przekierowuje użytkownika do bardziej odpowiednich aplikacji. Setki zapór sieciowych i systemów zapobiegania włamaniom (IPS) na całym świecie są w stanie wprowadzić zmiany polityki i aktualizacje oprogramowania w ciągu zaledwie kilku minut, bez konieczności przerw na serwisowanie. Kolejną zaletą jest fakt, że polityki dostępu mogą stworzyć listę niedozwolonych i dozwolonych aplikacji końcowych, poziomów aktualizacji lub statusów AV. Działania użytkowników zostały zebrane w pulpitach operacyjnych, nadając im status urządzeń końcowych zorientowanych na użytkowników.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji