Juniper Networks Mist AI

Pierwsza i jedyna sieć WLAN sterowana przez sztuczną inteligencję

Do przeczytania w 1 min.
Juniper Networks

Share

Sieć WLAN jest niezbędna w każdej organizacji, ale może być zawodna i trudna w zarządzaniu. Jednym z potencjalnych rozwiązań jest Mist. Ten innowacyjny, oparty na uczeniu maszynowym system poprawia przewidywalność, niezawodność i mierzalność infrastruktury WLAN. Jednocześnie zapewnia w czasie rzeczywistym informacje o klientach i ich urządzeniach mobilnych, co z kolei pozwala wprowadzać nowe rodzaje usług i informacji wykorzystujących dane lokalizacyjne.

Wspólne rozwiązanie firm Juniper i Mist dostarcza szczegółowych informacji i danych analitycznych dotyczących całej sieci, zapewniając niezwykłą wygodę użytkowania.

Zalety sieci bezprzewodowych sterowanych przez sztuczną inteligencję

 • Śledzenie zasobów: znajduj zasoby w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca
 • Usługi lokalizacji wewnętrznej: trasowanie, powiadomienia push i śledzenie zasobów
 • Połączona jakość sieci WLAN: automatyzacja operacji i unikalne analizy na poziomie użytkownika
 • IT w narzędziach DevOps: Po pierwsze API (API-first), chmura w czasie rzeczywistym i rozproszona architektura oprogramowania

Wirtualna usługa Bluetooth LE

Mist Systems integruje usługę Bluetooth LE ze swoimi punktami dostępu WLAN, eliminując potrzebę stosowania dedykowanych fizycznych nadajników na potrzeby usług opartych na lokalizacji. Każdy punkt dostępu ma wbudowany układ 16 anten. Opatentowana wirtualna technologia Bluetooth LE (vBLE) umożliwia konfigurację wirtualnych nadajników obejmujących całe wnętrze kontrolowane przez oprogramowanie za pomocą kilku kliknięć lub za pośrednictwem interfejsu programowania aplikacji. Uczenie maszynowe, które anonimowo przetwarza dane nieustannie zbierane przez Mist ze wszystkich urządzeń mobilnych, eliminuje potrzebę ręcznej konfiguracji. Zapewnia to optymalnie skonfigurowane, skalowalne rozwiązanie do świadczenia usług opartych na lokalizacji przy minimalnych kosztach inwestycyjnych.

Usługi dostępu oparte na lokalizacji z wykorzystaniem wirtualnej technologii Bluetooth LE

Za pomocą wirtualnej technologii Bluetooth LE można oznaczać i sterować wirtualnymi odbiornikami Bluetooth w wybranych lokalizacjach zaznaczonych na mapie przy niewielkich kosztach i minimalnej konserwacji. Do tej pory potrzebne były do tego fizyczne nadajniki Bluetooth, które wymagały prac konserwacyjnych (związanych np. z wymianą baterii) i oczywiście ponoszenia kosztów zakupu. Dzięki nowej technologii Mist stosowanie tej wymagającej intensywnej konserwacji i droższej metody nie jest już konieczne. W środowisku Mist można po prostu umieścić w wybranych miejscach na mapie tzw. wirtualne nadajniki, aby wykonywać w nich specjalne działania dla klientów.

Może to być prosta nawigacja w pomieszczeniach, na przykład w dużym kampusie uniwersytetu lub terenie szpitala, aby zapewnić łatwą orientację studentom, gościom czy pacjentom.

Innym przykładem jest śledzenie klientów w centrum handlowym, aby właściciele sklepów mogli sprawdzić, które witryny są dla nich szczególnie atrakcyjne (i na przykład klienci zatrzymują się przy nich częściej) lub w jaki sposób klienci poruszają się po danym sklepie, aby wykorzystać te dane do dostosowania układu sklepu i towaru na półkach do zachowań zakupowych klientów.

Sprawdzanie zagęszczenia ludzi w danym pomieszczeniu pod względem obowiązujących przepisów może być przydatne zwłaszcza w czasie pandemii. Można również sprawdzać, ile osób znajduje się w danym pomieszczeniu i jak blisko siebie stoją lub siedzą. Analiza w czasie rzeczywistym ze zintegrowanym systemem powiadamiania umożliwia niezbędną ocenę sytuacji.

Zalety

Oznakowanie w czasie rzeczywistym

 • Pomóż pracownikom, gościom i klientom dotrzeć na miejsce dzięki szczegółowym wskazówkom
 • Dokładność do 1 M
 • Opóźnienie poniżej jednej sekundy

Powiadomienia o odległości i alerty w czasie rzeczywistym

 • Witaj pacjentów lub klientów, gdy przybędą na miejsce
 • Twórz powiadomienia push w dowolnym miejscu dzięki nieograniczonej liczbie wirtualnych nadajników
 • Dostarczaj wiadomości kontekstowe w dowolnym miejscu, aby spersonalizować obsługę mobilną

Całkowicie programowalne za pomocą zestawu narzędzi dla programistów

 • Mist oferuje mobilny zestaw narzędzi dla programistów z otwartymi interfejsami programowania aplikacji dla pełnej automatyzacji i bezproblemowej integracji z darmowymi produktami.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji