Nokia Optical networking

Nomios łączy centra danych NorthC w ramach szybkiego rozwiązania Region Connect Ring dzięki połączeniu technologii IP i optycznych

Do przeczytania w 3 min.
Placeholder for Datacenter hall blue lightDatacenter hall blue light

Share

7 września 2021 roku spółki Nomios i Nokia zaprezentowały zintegrowane rozwiązanie łączące technologie IP i optyczne, które posłużyło do połączenia centrów danych firmy NorthC Datacenters (NorthC) – największego regionalnego operatora centrów danych w Holandii. Wdrożenie tego rozwiązania pozwoliło na budowę jednego wirtualnego centrum danych, w którego skład wchodzi 10 centrów danych NorthC. Rozwiązanie Region Connect Ring umożliwia firmie NorthC oferowanie swoim klientom szybkich, skalowalnych i niezawodnych połączeń między centrami danych, a także łączności z chmurą.

Połączone rozwiązania

Rozwiązanie opracowane przez spółkę Nokia, łączące technologie IP i technologie optyczne, obejmuje 7750 routerów, 1830 wysokowydajnych fotonicznych przełączników sieciowych oraz automatykę sieciową. Wdrożone przez firmę Nomios rozwiązanie umożliwia NorthC zwiększenie szybkości i niezawodności połączeń klientów z centrami danych dzięki zapewnieniu między nimi połączeń IP/MLPS w warstwie łącza danych, które gwarantują wysoką przepustowość, minimalne opóźnienia i wydajność na najwyższym poziomie.

Projekt objął także wdrożenie Network Services Platform (NSP) – opracowanego przez spółkę Nokia definiowanego programowo rozwiązania do automatyzacji sieci, które umożliwia pełne zarządzanie połączeniami klientów NorthC i łącznością między centrami danych. Dzięki temu rozwiązaniu forma NorthC może skrócić czas reakcji i realizacji usług z kilku dni do kilku godzin, co pozwoli klientom zawsze korzystać z najszybszych połączeń i skalować je w zależności od zapotrzebowania.

„Spółki Nomios i Nokia umożliwiły nam wybór i wdrożenie najlepszego rozwiązania na potrzeby naszego projektu Region Connect Ring” - Mario Hangjas, NorthC

Słowo od NorthC

Mario Hangjas, dyrektor ds. technologii informacyjnych w NorthC, komentuje: „Spółka Nokia i jej partner, firma Nomios, umożliwiły nam wybór i wdrożenie najlepszego rozwiązania na potrzeby naszego projektu Region Connect Ring. Cyfrowa transformacja gospodarki Holandii i coraz większe znaczenie regionów oznaczają coraz większe zapotrzebowanie na lokalne centra danych i stabilne, niezawodne połączenia o wysokiej przepustowości między regionami. Projekt Region Connect Ring pozwala klientom na bezpośredni dostęp do usług sieciowych i chmurowych niedostępnych w ich własnych regionach”.

Słowo od firmy Nomios

Mohamed El Haddouchi, CTO Grupy w firmie Nomios, dodaje: „Jesteśmy dumni z tego, że zostaliśmy certyfikowanym partnerem spółki Nokia i możemy oferować naszym klientom wiodące technologie łączności IP i optycznej, automatyzacji sieci i rozwiązania dla centrów danych. Nasza współpraca oznacza, że możemy zaoferować operatorom centrów danych, a także dostawcom usług chmurowych i łączności szerszy asortyment innowacyjnych rozwiązań i usług wsparcia, które zaspokoją ich obecne i przyszłe potrzeby. Jako niezależny dostawca zaawansowanych usług w zakresie cloud networkingu i usług zarządzanych na rynku holenderskim, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy dodać urządzenia i usługi spółki Nokia do naszego portfolio najlepszych w swojej klasie rozwiązań”.

„Usługi wsparcia firmy Nomios umożliwiają firmie NorthC zapewnianie łączności z chmurą, której potrzebują jej klienci w celu realizacji cyfrowej transformacji swoich przedsiębiorstw” - Mark Vanderhaegen, Nokia

Słowo od spółki Nokia

Jak mówi Mark Vanderhaegen, dyrektor ds. klientów webscale w spółce Nokia: „Operatorzy centrów danych coraz częściej wymagają połączeń charakteryzujących się najwyższą możliwą przepustowością i niezawodnością, a także najniższymi możliwymi opóźnieniami, by zapewnić klientom szybki i sprawny dostęp do usług w chmurze. Rozwiązania dotyczące połączeń między centrami danych spółki Nokia, oparte na technologiach IP i optycznych, a także rozwiązania w zakresie automatyzacji sieci połączone ze wsparciem firmy Nomios umożliwiają firmie NorthC zapewnianie łączności z chmurą, której potrzebują jej klienci w celu realizacji cyfrowej transformacji swoich przedsiębiorstw”.

Placeholder for Industrial datacenter hallwayIndustrial datacenter hallway

O firmie NorthC

Firma NorthC, operator dziesięciu centrów danych w Holandii jest największym regionalnym dostawcą usług w tym zakresie, oferującym wsparcie zarówno dużym przedsiębiorstwom, jak i organizacjom sektora publicznego, dostawcom usług w chmurze i IT, a także małym i średnim firmom. NorthC wyróżnia się silną lokalną obecnością w kilku regionach Holandii, usługami charakteryzującymi się najwyższą jakością, a także dostosowaną do lokalnych potrzeb ofertą w zakresie łączności i hybrydowych rozwiązań chmurowych. Ścisła współpraca z regionalnymi partnerami z sektora IT, takimi jak firma Nomios, pozwala NorthC oferować kompleksowe rozwiązania wspierające klientów w ich cyfrowej transformacji. Należące do NorthC dziesięć centrów danych zajmuje łączną powierzchnię niemal 60 000 m2 i zużywa 44 megawaty energii.

O partnerstwie spółek Nokia i Nomios

Firma Nomios posiada status Nokia Enterprise Partner, dzięki któremu może pochwalić się licznym gronem certyfikowanych inżynierów i ofertą bogatą w specjalistyczne usługi. Nasi inżynierowie są uznawani przez spółkę Nokia Enterprise za najwyższej klasy specjalistów i promotorów rozwiązań Nokia Enterprise. Nasi klienci mogą polegać na naszej wiedzy technicznej i doświadczeniu w zakresie oceny potrzeb biznesowych, a także projektowania, wdrażania i zarządzania rozwiązań programowych Nokia Enterprise dopasowanych do konkretnych potrzeb.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji