Success story Broadforward

Telenet wybiera rozwiązania firmy Infradata wdrażając EIR najnowszej generacji

Do przeczytania w 1 min.
BroadForward

Share

Firma Infradata wdraża rozwiązanie BroadForward w zakresie rejestru tożsamości urządzeń (Equipment Identity Register) nowej generacji w Grupie Telenet, umożliwiając tym samym centralną weryfikację urządzeń w sieciach komórkowych wcześniejszych i najnowszych generacji.

Grupa Telenet, największy dostawca kablowych usług szerokopasmowych i trzeci co do wielkości operator telefonii komórkowej w Belgii, ogłosiła dziś wybór firmy Infradata jako dostawcy rozwiązania BroadForward Next Generation EIR, które zastąpi dotychczasowe rozwiązania stosowane przez operatora w zakresie rejestru tożsamości urządzeń (EIR).

Telenet świadczy usługi telekomunikacyjne w pakietach typu quadruple-play, w zakres których wchodzą telewizja, szerokopasmowy Internet, telefonia stacjonarna (VoIP), a także usługi telefonii komórkowej i mobilnego dostępu do Internetu, z których korzysta 4,9 miliona abonentów. Przejęcie operatora komórkowego Base umożliwia firmie Telenet korzystanie ze znaczących synergii operacyjnych obejmujących zarówno zasoby telefonii stacjonarnej i telefonii komórkowej. Największa na świecie międzynarodowa spółka telekomunikacyjna i mediowa Liberty Global posiada 57,8% udziałów w Grupie Telenet.

Infradata jest czołowym ekspertem i certyfikowanym resellerem całej gamy produktów BroadForward, w skład której wchodzą rozwiązania do trasowania, zapewniania interoperacyjności, bezpieczeństwa oraz umożliwiające przenoszenie numerów. Grupa Telenet dokonała wyboru firmy Infradata na podstawie bogatego doświadczenia w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań opartych na produktach BroadForward.

Rozwiązanie Next Generation EIR to w pełni programowe rozwiązanie obsługujące wiele protokołów, zaprojektowane w celu dopuszczania lub blokowania urządzeń w sieciach 2G/3G, 4G/LTE, 5G oraz sieciach stacjonarnych. Nowe rozwiązanie umożliwia umieszczanie urządzeń na czarnych, szarych i białych listach, pozwala na tworzenie nieskończonej liczby list dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta (np. lista klientów VIP, lista wyjątków, lista podejrzanych urządzeń IoT i wiele innych) i działa zarówno z pojedynczymi numerami, jak i całymi zakresami numerów IMEI. Dodatkowo rozwiązanie EIR BroadForward pozwala firmie Telenet na generowanie raportów dotyczących urządzeń (obejmujących modele/typy i wersje oprogramowania), a także generowanie powiadomień na temat wykrycia urządzeń znajdujących się na czarnej lub szarej liście.

Luk Bruynseels, wiceprezes ds. technologii mobilnych w firmie Telenet, komentuje wybór rozwiązań oferowanych przez firmę Infradata

„W zintegrowanych sieciach, takich jak nasza, możliwość zarządzania dostępem urządzeń do naszej sieci jest czymś niezbędnym. Musimy pamiętać, że już w 2018 roku liczba urządzeń i czujników Internetu rzeczy (IoT) wyprzedzi telefony komórkowe i zajmie pierwszą pozycję w rankingu kategorii urządzeń podłączonych do Internetu w skali globalnej. Firma Infradata, będąca czołowym ekspertem w zakresie produktów BroadForward, odkryła i zrealizowała naszą potrzebę wdrożenia rozwiązania Next Generation EIR, które pozwoliło nam na rozszerzenie naszych możliwości w zakresie zarządzania urządzeniami oraz poprawę bezpieczeństwa, dzięki czemu jesteśmy w stanie obsługiwać więcej rodzajów urządzeń we wszystkich sieciach”. -Luk Bruynseels, wiceprezes ds. technologii mobilnych w firmie Telenet

Dyrektor zarządzający firmy Infradata Nico van Buitenen dodał: „Strategia firmy Telenet opiera się na integracji zasobów sieci komórkowych i stacjonarnych w celu opracowana oferty łatwych w użyciu produktów typu quadruple-play obejmujących telefonię, Internet, telewizję oraz usługi mobilne. Firma Infradata wnosi do tego partnerstwa wyjątkowe doświadczenie i wiedzę, dzięki któremu może wspierać firmę Telenet we wdrażaniu i utrzymaniu wszystkich produktów BroadForward. Dzięki wdrożeniu rozwiązania Next Generation EIR, zapewniamy temu operatorowi jednolite usługi w zakresie bezpieczeństwa, które działają we wszystkich dotychczasowych i przyszłych rodzajach używanych sieci, umożliwiając firmie Telenet w realizacji strategii osiągania interoperacyjności i transformacji w kierunku sieci 5G”.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji