Czym są rozwiązania SD-WAN?

Rozległe sieci komputerowe definiowane programowo (SD-WAN) to nowe podejście do technologii sieci definiowanych programowo (SDN), obejmujące połączenia w sieciach rozległych (WAN). Rozwiązania SD-WAN ułatwiają przedsiębiorstwom łączenie poszczególnych oddziałów do wewnętrznej sieci, na której opiera się cała organizacja.

W 2017 roku firma Gartner określiła rozwiązania SD-WAN mianem technologii sieciowej, która zyskuje popularność. Obecnie już ponad 16000 organizacji na całym świecie wykorzystuje możliwości oferowane przez rozwiązania SD-WAN, a kolejne chętnie biorą pod uwagę możliwość wykorzystania tego typu rozwiązań do wymiany istniejącej infrastruktury WAN lub w przypadku stosowania wielu aplikacji działających w chmurze, a także w celu poprawy działania i wydajności wykorzystywanych aplikacji. Podczas ostatniego spotkania poświęconego rozwiązaniom SD-WAN, operatorzy zaprezentowali swoje rozwiązania i postawili sprawę jasno – SD-WAN to rozwiązanie przyszłości.

Czym jest SD-WAN?

SD-WAN to zupełnie nowe podejście do sieci komputerowych, zapewniające użytkownikom większą elastyczność i możliwości, mniejsze koszty, usprawnienie wykorzystania zasobów w przypadku wdrożeń w wielu lokalizacjach, a także bardziej wydajne wykorzystanie dostępnej przepustowości łącz. To nowoczesne rozwiązanie zapewnia jednocześnie większą elastyczność i szybkość tworzenia nowych połączeń. To właśnie te powody sprawiają, że SD-WAN jest niezwykle wartościową technologią zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla operatorów telekomunikacyjnych. Pozwalają bowiem na zapewnienie klientom najwyższego poziomu wydajności kluczowych aplikacji bez konieczności rezygnowania z bezpieczeństwa lub prywatności danych oraz skracania czasu dostawy.

Dostawcy rozwiązań SD-WAN opisują wiele zalet swoich produktów. Poniżej znajduje się kilka spośród nich:

  • Błyskawiczne i proste dostarczanie dzięki rozwiązaniu Zero Touch Provisioning oraz automatyzacji procesu konfiguracji;
  • Zintegrowane centralne zarządzanie i monitorowanie wydajności oraz działania sieci;
  • Trasowanie z rozpoznawaniem aplikacji pozwalające na wybór najlepszego połączenia dla poszczególnych aplikacji wykorzystywanych w przedsiębiorstwie;
  • Możliwość budowania łańcuchów usług pozwalających na strategiczne rozmieszczenie zaawansowanych funkcji w sieci;
  • Obniżenie ogólnych kosztów połączeń WAN;
  • Niezależność od operatorów;
  • Wysoka elastyczność przy dodawaniu nowych lokalizacji i aplikacji;
  • Rozszerzenie istniejących sieci WAN o aplikacje działające w chmurze;
  • Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w poszczególnych oddziałach firmy do poziomu równego centrum danych.
SD-WAN

Related solutions

Skontaktuj się z nami

Porozmawiaj z naszymi ekspertami

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zostaw wiadomość lub swój numer telefonu, a my oddzwonimy. Chętnie pomożemy Ci dalej.

Updates

Więcej aktualizacji