Placeholder for Juniper Networks Partner/ ResellerJuniper Networks Partner/ Reseller
Elite Plus Partner

Software Defined Networks

Zbuduj otwartą, zwinną i elastyczną infrastrukturę z programowalnością SDN.

Placeholder for Juniper Networks PartnerJuniper Networks Partner

Przygotuj się na wiek chmury dzięki otwartemu rozwiązaniu SDN zapewniającemu wysoką wydajność, elastyczność oraz bezpieczeństwo

W ostatnich latach w branży rozwiązań sieciowych wiele słów poświęcono sieciom definiowanym programowo (SDN), jednak w praktyce sieci były od zawsze definiowane programowo na wiele sposobów. Oprogramowanie stanowi podstawę wszystkich rozwiązań technologicznych, które mają jakikolwiek wpływ na nasze życie i nawet sieci nie stanowią wyjątku od tej reguły. Jednak pomimo tego dotychczas sieci były ograniczane przez oprogramowanie, a w zasadzie sposób jego konfiguracji, dostarczania i zarządzania – było bowiem dostarczane dosłownie w pudełku, aktualizowane całościowo i zarządzane przy pomocy wiersza poleceń, który przypominał czasy komputerów ośmiobitowych i system DOS z lat 80. XX wieku.

Zarówno przedsiębiorstwa, jak i dostawcy usług poszukują rozwiązań i odpowiedzi na wyzwania związane z sieciami, dążąc do tego, by ich sieci dynamicznie dostosowywały się do wymagań i potrzeb w oparciu o zasady przedsiębiorstwa. Jednocześnie wszyscy dążą także do automatyzacji zarządzania siecią w celu ograniczenia nakładów pracy oraz kosztów związanych z zatrudnieniem profesjonalistów do obsługi sieci. Użytkownicy sieci chcą błyskawicznie wdrażać i uruchamiać nowe aplikacje sieciowe i wykorzystywać je do swoich potrzeb tak, by osiągać dzięki nim wyniki biznesowe. Jednocześnie chcą to robić w sposób, który umożliwia im wprowadzanie tych nowych możliwości i dodatkowych opcji bez zakłócania działalności przedsiębiorstwa. Wszystko to wydaje się być naprawdę trudnym wyzwaniem, jednak sieci definiowane programowo stanowią na nie odpowiedź i dają nadzieję na dostarczenie rozwiązań wszystkich dotychczasowych problemów. W jaki sposób sieci definiowane programowo mogą to osiągnąć? Aby rozszyfrować i zrozumieć tego typu sieci, musimy spojrzeć dokładniej na oprogramowanie sieciowe. Na podstawie tej wiedzy możemy wyciągnąć wnioski i opracować sposoby rozwiązania istniejących problemów. Właśnie to leży u podstaw sieci definiowanych programowo

Poniżej przedstawiamy sześć zasad sieci definiowanych programowo oraz korzyści płynących z nich dla użytkowników:

  1. Jasne i wyraźne rozdzielenie funkcji oprogramowania sieciowego na cztery warstwy: warstwę zarządzania, usług, kontroli oraz transmisji danych, stanowiące fundament pozwalający na optymalizację każdej z nich w ramach sieci.
  2. Centralizacja stosownych elementów warstw zarządzania, usług i kontroli w celu uproszczenia sieci oraz obniżenia kosztów operacyjnych.
  3. Wykorzystanie technologii chmury w celu zapewnienia elastycznego skalowania i wdrażania nowych elementów, co umożliwia obniżenie kosztów dzięki opłatom za faktyczne wykorzystanie, zmniejszeniu czasu poświęcanego na wdrożenia oraz korelacji kosztów w stosunku do wartości.
  4. Utworzenie platformy dla aplikacji sieciowych i usług oraz ich integracja z systemami zarządzania umożliwiająca wdrożenie nowych rozwiązań biznesowych.
  5. Standaryzacja protokołów w celu zapewnienia interoperacyjności i jednolitego wsparcia rozwiązań dostarczanych przez wszystkich dostawców, co zapewnia możliwość wyboru i pozwala na dalsze obniżenie kosztów.
  6. Stosowanie zasad sieci definiowanych programowo, w tym bezpieczeństwa, do wszystkich sieci i usług sieciowych – od centrum danych i budynków przedsiębiorstwa po sieci mobilne i przewodowe wykorzystywane przez dostawców usług.

Rozwiązania

Skontaktuj się z nami już dziś

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Szukasz szczegółów dotyczących cen, informacji technicznych, pomocy technicznej lub niestandardowej wyceny? Nasz zespół ekspertów jest gotowy do pomocy.

Placeholder for Portrait of nomios employee2Portrait of nomios employee2
Updates

Więcej aktualizacji