Placeholder for LOG manager Partner / ResellerLOG manager Partner / Reseller
Certified Partner

Logmanager

Posiadanie właściwych logów jest kluczowe dla skutecznej realizacji najważniejszych procesów IT, takich jak monitorowanie, diagnostyka, audyt, raportowanie czy uzyskanie zgodności z regulacjami branżowymi i przepisami prawa.

Placeholder for Aerial view city streetsAerial view city streets

Zarządzanie logami wspiera wszystkie obszary IT

Logmanager to system zaprojektowany z myślą o zapełnieniu luki pomiędzy tradycyjnymi komercyjnymi rozwiązaniami do zarządzania logami, a open-source. Przeznaczony również dla małych i średnich organizacji, łatwy w używaniu, utrzymaniu i wdrożeniu. Wyposażony we wszystkie najważniejsze funkcjonalności i o dobrym stosunku cena/jakość, dzięki zintegrowanej platformie sprzętowej oraz braku licencji ograniczających użytkownika w podłączaniu źródeł logów.

Co istotne, rozwiązanie nie jest w żaden sposób licencjonowane – nie ma ograniczeń licencyjnych co do ilości źródeł zbieranych logów.

Placeholder for LO Gmanager 1LO Gmanager 1

Dlaczego Logmanager

W dzisiejszym świecie opanowanym przez technologię informacja to zasób krytyczny, umożliwiający podejmowanie właściwych decyzji we właściwym czasie. Ten fakt kontrastuje ze sposobem w jaki przechowujemy dane – rozproszone po urządzeniach i aplikacjach wewnątrz Organizacji, często z nałożonymi ograniczeniami dostępu i w formatach nie zawsze zrozumiałych dla człowieka. Stąd kluczową dla wydajności działań operacyjnych kwestią jest konsolidacja informacji płynących z różnych źródeł, ich konwersja do jednolitego formatu, zapewnienie ich dostępności i integralności oraz utworzenie reguł mających na celu ich automatyczną obsługę, a także zrozumiała interpretacja kolekcjonowanych danych umożliwiająca Organizacjom podejmowanie trafniejszych decyzji. Narzędziem realizującym te wszystkie założenia jest pochodzący z Czech Logmanager.

Kluczowe korzyści

Operacje IT

Krytyczny incydent/Awaria. W takiej sytuacji kluczowa jest szybkość działania. Logmanager stanowi pojedyncze źródło, do którego administrator może sięgnąć i szybko wyszukać logi wygenerowane przez serwery, aplikacje czy urządzenia sieciowe przed awarią, aby dokonać szczegółowej analizy informacji dotyczących kontekstu zdarzenia, poprawnie zidentyfikować przyczynę incydentu i szybko podjąć skuteczne działania.

Bezpieczeństwo

Najważniejsze korzyści w obszarze bezpieczeństwa to ochrona przed sfałszowaniem , możliwość proaktywnego wykrywania incydentów oraz śledzenie zmian w konfiguracji. Log raz zapisany w bazie Logmanager nie może być usunięty ani zmodyfikowany, co ma kluczowe znaczenie w sytuacji kiedy atakujący skutecznie zatrze za sobą ślady swojej działalności w sieci.

Działanie proaktywne

Funkcjonalność alertowania wyposaży Twoją organizację w środki do wczesnej detekcji pojawiających się problemów, a tym samym umożliwi ich szybkie rozwiązanie, zanim zdążą wyrządzić szkody.

Prostota

Wyróżniki Logmanager to szybka implementacja, krótki cykl treningowy oraz prosty interfejs web GUI, który może być obsługiwany nawet przez mniej doświadczonych członków zespołu.

Zgodność z przepisami

GDPR, NIST CSF, PCI-DSS, ISO 27001:2013 – nie ma znaczenia jakie wymagania Twoja organizacja jest zobowiązana spełnić – prawidłowe zarządzanie logami jest zawsze częścią rozwiązania. Od organizacji bowiem oczekuje się ciągłego analizowania logów, zapisywania aktywności użytkowników, a także archiwizowania i przechowywania logów z krytycznych systemów przez określony czas.

Audyt i raportowanie

Kluczowe w trakcie audytu bezpieczeństwa w organizacji jest generowanie raportów zgodnych z wymaganiami audytora. Logmanager umożliwia prezentowanie informacji nie tylko w formie graficznej, ale także w pliku CSV ze strukturą zdefiniowaną pod wymagania audytu.

Twoi specjaliści Logmanager

Nagradzana firma Nomios jest partnerem Logmanager i specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań. Zespół Nomios ma w swoich szeregach wielu certyfikowanych inżynierów. Oznacza to, że Nomios może pochwalić się niezbędną wiedzą techniczną i praktycznym doświadczeniem, aby prawidłowo ocenić Twoje wymagania biznesowe oraz tak zaprojektować i wdrożyć rozwiązania Logmanager oraz tak nimi zarządzać, aby odpowiadały one Twoim potrzebom.

Skontaktuj się z nami już dziś

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Szukasz szczegółów dotyczących cen, informacji technicznych, pomocy technicznej lub niestandardowej wyceny? Nasz zespół ekspertów jest gotowy do pomocy.

Placeholder for Portrait of nomios employee2Portrait of nomios employee2
Updates

Więcej aktualizacji