Wideo
Placeholder for C Mcom LogoC Mcom Logo

CM.com tworzy prywatną platformę chmurową umożliwiającą usługi komunikacyjne i płatnicze

CM.com platforma komunikacyjna i płatnicza

Każdego dnia tysiące przedsiębiorstw i firm korzysta z platform komunikacyjnych oraz usług obsługi płatności oferowanych przez spółkę CM.com. Spółka działa na rynkach ponad 190 krajów na całym świecie, zdobyła dotychczas ponad 25000 klientów oraz zatrudnia przeszło 300 pracowników, oferując rozwiązania w zakresie komunikacji mobilnej, usług płatności oraz identyfikacji cyfrowej.

Główna siedziba spółki CM.com znajduje się w holenderskiej Bredzie, a jej oddziały regionalne można znaleźć w Hong Kongu, Wielkiej Brytanii, Chinach, Dubaju, RPA, Niemczech oraz we Francji. Lista klientów korzystających z platformy CM.com jest rozległa i obejmuje podmioty, takie jak Heineken, Unicef, Rabobank, Parkmobile oraz Thuisbezorgd.nl.

Nomios pomaga CM.com w stworzeniu bezpiecznej sieci jako podstawy globalnego rozwoju

Po rozwoju trwającym przez wiele lat, dzięki coraz większej liczbie klientów korzystających z usług spółki CM.com nastąpił geometryczny wzrost złożoności istniejącej sieci, znacząco wzrosło także zużycie danych, a opóźnienia pozostawiały wiele do życzenia. Wszystkie te czynniki przełożyły się na potrzebę budowy nowych fundamentów sieci, które miały umożliwić dalszą ekspansję platformy CM.com na skalę globalną. Także wewnętrzny zespół rozwoju oprogramowania spółki CM.com liczący ponad 100 programistów potrzebował elastycznego i oszczędnego środowiska sieciowego, aby skutecznie uprościć i przyspieszyć wdrażanie oprogramowania. Transformacja i przejście na przyszłościową infrastrukturę sieciową miały pozwolić także na szybkie wdrażanie nowych sieci przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałych osiągów i zaoferowaniu lepszej kontroli w celu optymalnego wykorzystania funkcji sieciowych.

“Jesteśmy w stanie samodzielnie kontrolować i w dużej mierze zarządzać infrastrukturą zbudowaną i wdrożoną wspólnie z firmą Nomios. Nowa sieć stanowi skalowalne rozwiązanie, które pozwala nam na zapewnianie globalnej infrastruktury potrzebnej naszej spółce do realizacji oferowanych przez nas usług." - Jan Saan, dyrektor ds. technicznych spółki CM.com
Placeholder for FPF 20160708 CM Gilbert Jeroen049FPF 20160708 CM Gilbert Jeroen049

Skalowalna na cały świat, bezpieczna i gotowa do pracy w środowiskach wielochmurowych

Biorąc pod uwagę fakt, że klienci spółki CM.com pochodzą z całego świata, a także skalę działalności tego przedsiębiorstwa, kluczowe było zapewnienie całkowitej stabilności i bezpieczeństwa sieci przy jednoczesnym zagwarantowaniu elastyczności pozwalającej na wdrażanie nowych usługi i produktów. We współpracy z firmą Nomios dotychczas używana sieć statyczna została zastąpiona przez solidną fizyczną warstwę bazową oraz warstwę nakładkową nowej infrastruktury. Sieć nakładkowa zapewnia segmentację pomiędzy poszczególnymi produktami, a także pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa komunikacji sieciowej pomiędzy różnymi podzespołami produktów. Dzięki zastosowaniu sieci nakładkowej możliwe jest zbudowanie nowej wirtualnej sieci w ciągu kilku minut, bez ryzyka zakłócenia pracy pozostałych sieci nakładkowych i powiązanych z nimi produktów.

Spółka CM.com jest przedsiębiorstwem działającym zgodnie z koncepcją devOps, które rozwija swoje własne aplikacje. Zastosowanie segmentacji sieci na poziomie sieci nakładkowej od chwili uruchomienia infrastruktury wymusza bezpieczeństwo już w czasie pracy nad aplikacją. W rezultacie powstająca aplikacja jest zabezpieczona na wielu poziomach.

Sprzęt i oprogramowanie wykorzystywane przez spółkę CM.com obejmują rozwiązania wyprodukowane przez spółki Juniper Networks oraz Dell, a także platformę wirtualizacji VMWare. Nowe, globalnie skalowalne środowisko oferuje wbudowaną redundancję – aplikacje działają w wielu zwirtualizowanych środowiskach, co pozwala na osiągnięcie większej elastyczności w przypadku konieczności wprowadzenia zmian. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, nowe sieci – na przykład pozyskane w wyniku przejęcia innej spółki – mogą zostać po prostu przyłączone do sieci spółki CM.com bez większych problemów. W wirtualnym środowisku sieciowym zainstalowano także wirtualne zapory sieciowe oparte na rozwiązaniu Juniper vSRX.

Placeholder for Woman working in datacenterWoman working in datacenter

Zdefiniowana programowo i zwirtualizowana platforma sieciowa

W najbliższej przyszłości spółka CM.com zacznie również czerpać korzyści płynące z technologii sieci definiowanych programowo (SDN). Rozwiązania takie jak Juniper Contrail oraz zwirtualizowane routery brzegowe vMX umożliwią skuteczną i w pełni zautomatyzowaną orkiestrację. Błyskawiczne uruchamianie nowych maszyn wirtualnych stanowi podstawę globalnej skalowalności i umożliwia łączenie jednostek obliczeniowych, pamięci masowych oraz sieci w celu zapewnienia optymalnej łączności. W wirtualnym środowisku sieciowym zainstalowano także wirtualne zapory sieciowe Juniper vSRX.

Spółka CM.com buduje kampus z bezpieczną siecią korporacyjną

Obecnie spółka CM.com zajmuje się także budową swojego nowego kampusu, w którym pracę znajdzie przeszło 150 nowych pracowników. Firma Nomios będzie odpowiedzialna za dostarczenie bezpiecznych rozwiązań sieci bezprzewodowej opracowanych przez spółkę Aruba Networks i wdrożenie ich w nowym obiekcie. Dzięki tym urządzeniom pracownicy spółki CM.com będą mieli do dyspozycji szybkie i bezpieczne miejsca pracy, natomiast administratorzy sieci otrzymają możliwość samodzielnego zarządzania urządzeniami końcowymi w celu zapewnienia optymalnego poziomu bezpieczeństwa sieci w budynku. Dzięki bezpiecznemu i skalowalnemu rozwiązaniu sieciowemu dla przedsiębiorstw spółka CM.com ma pełną kontrolę nad infrastrukturą sieciową na swoim kampusie.

“Na podstawie własnych doświadczeń z pewnością poleciłbym wszystkim skontaktowanie się z firmą Nomios i poproszenie ich ekspertów o pomoc. Naprawdę pomagają w osiągnięciu nieosiągalnego dotąd poziomu" - Jan Saan, dyrektor ds. technicznych spółki CM.com
Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Czy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away
Updates

Aktualności i artykuły na blogu