Wywiad
Placeholder for Dion Global LogoDion Global Logo

Dion Global Solutions współpracuje z Nomios, aby umożliwić bezpieczną migrację do chmury

Dion Global Solutions jest globalną firmą działającą w dużych centrach finansowych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Indiach, Malezji, Singapurze, Hongkongu, Indonezji i Australii. Spółka ta jest wiodącym na rynku dostawcą innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla doradców finansowych, brokerów, banków i innych instytucji finansowych, umożliwiając im optymalizowanie działalności biznesowej i zwiększanie satysfakcji ich klientów.

Ostatnio firma Dion uruchomiła platformę Wealth Intelligence (WIN), która działa w modelu oprogramowania jako usługi (SaaS) i została wyróżniona wieloma nagrodami. To rozwiązanie zapewniające pakiet autonomicznych, niezależnych od systemu modułów do zarządzania inwestycjami, interakcji z klientami, zarządzania zamówieniami, sporządzania analiz i zarządzania zasobami, jest hostowane na platformie Amazon Web Services (AWS).

Spotkaliśmy się z Tanveerem Hafeezem, globalnym menedżerem działu IT w Dion, aby omówić, w jaki sposób model SaaS zapewnia klientom lepszą jakość i elastyczność oraz jak bardzo kluczowa jest w nim rola zaufanych partnerów w zakresie bezpieczeństwa, takich jak Nomios.

Placeholder for I Stock 92459976I Stock 92459976

Pyt.: Czy może nam Pan krótko przedstawić swoją firmę i profil klientów, z którymi współpracujecie?

Odp.: Dion jest partnerem technologicznym z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w tworzeniu kreatywnych rozwiązań w zakresie oprogramowania do zarządzania majątkiem. Obejmuje to przetwarzanie potransakcyjne, obsługę FATCA, CRS i innych wymagań podatkowych, dystrybucję funduszy wzajemnych i zarządzanie nimi, a także zarządzanie ryzykiem i zgodnością z przepisami. Rozumiemy potrzeby naszych klientów i tworzymy w związku z tym spersonalizowane rozwiązania, aby spełnić ich określone wymagania. Niedawno uruchomiliśmy naszą nową modularną platformę hostingową WIN hostowaną w AWS — oznacza to, że ​​reputacja i bezpieczeństwo to dla nas kwestie podstawowe.

Pyt.: Jakie rozwiązania Państwo oferują i jak one ewoluowały?

Odp.: Z biegiem czasu opracowaliśmy pełny, zintegrowany system modułowy — back end obejmuje takie kwestie, jak zarządzanie kontraktami, opłaty, przetwarzanie i raportowanie podatkowe, natomiast front end oferuje rozwiązania w zakresie handlu, śledzenia portfela, dystrybucji funduszy i analiz. Ponadto oferujemy system zarządzania dokumentami, który został opracowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów. Tradycyjnie większość tych rozwiązań była hostowana w centrach danych lub w serwisach internetowych klientów.

Niedawno podjęliśmy decyzję o przeniesieniu platformy WIN do modularnego modelu SaaS opartego na subskrypcji w chmurze, który umożliwia klientom zwiększenie skali w odpowiedzi na potrzeby biznesowe, potrzeby rynkowe i potrzeby klientów, tak aby nie ograniczał ich sprzęt czy fizyczna lokalizacja. Umożliwiamy rozwój określonego rozwiązania wraz z klientem i w ten sposób pomagamy klientom zwiększać wydajność oraz zarządzać ryzykiem w sposób, który zwykle wiązałby się z dużymi wdrożeniami oprogramowania w sektorze finansowym.

Pyt.: W jaki sposób firma Nomios w tym Państwa wspierała?

Odp.: Atutem Dion jest dostarczanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla branży finansowej, które umożliwiają kontrahentom zarządzanie majątkiem ich klientów i powiększanie go. Infrastruktura i bezpieczeństwo tych rozwiązań są najważniejsze, nie jest to jednak główny obszar naszych kompetencji. Chociaż dysponujemy silnym zespołem technicznym zajmującym się zarządzaniem infrastrukturą i jej zabezpieczaniem, polegamy na specjalistach takich jak Nomios, którzy mają dogłębną wiedzę na temat najnowszych trendów i rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa i mogą je zastosować w naszej działalności. W przypadku Nomios nie chodzi o technologię dla samej technologii, lecz o stworzenie rozwiązania, które będzie dostosowane do konkretnych wymagań klientów.

Pyt.: Czy jest coś szczególnego, co według Państwa wyróżnia ekspertów z Nomios wśród innych partnerów w zakresie cyberbezpieczeństwa?

Odp.: Tak. Szczególnie cenię sobie współpracę ze specjalistami, którzy mają rzeczywiste doświadczenie w rozwiązywaniu złożonych problemów technicznych i znają trudności, które temu towarzyszą. Rzadko zdarza się znaleźć partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa, którzy naprawdę „rozumieją temat”, a ponieważ znają firmę klienta prawie tak dobrze, jak on sam, mogą sugerować naprawdę konstruktywne rozwiązania. To właśnie dzięki temu Nomios naprawdę się wyróżnia.

Pyt.: I ostatnie pytanie. Co niesie przyszłość dla partnerstwa Dion i Nomios?

Odp.: Dion i Nomios kontynuują współpracę nad nowymi, pionierskimi rozwiązaniami dla klientów Dion. Rozważamy potencjalną ofertę usług zarządzanych, a także kontynuujemy budowanie naszego bezpieczeństwa cybernetycznego i możliwości infrastruktury.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Czy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away
Updates

Aktualności i artykuły na blogu