Wywiad
Dion Global

Dion Global Solutions współpracuje z Nomios, aby umożliwić bezpieczną migrację do chmury

Dion Global Solutions jest globalną firmą działającą w dużych centrach finansowych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Indiach, Malezji, Singapurze, Hongkongu, Indonezji i Australii. Spółka ta jest wiodącym na rynku dostawcą innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla doradców finansowych, brokerów, banków i innych instytucji finansowych, umożliwiając im optymalizowanie działalności biznesowej i zwiększanie satysfakcji ich klientów.

Ostatnio firma Dion uruchomiła platformę Wealth Intelligence (WIN), która działa w modelu oprogramowania jako usługi (SaaS) i została wyróżniona wieloma nagrodami. To rozwiązanie zapewniające pakiet autonomicznych, niezależnych od systemu modułów do zarządzania inwestycjami, interakcji z klientami, zarządzania zamówieniami, sporządzania analiz i zarządzania zasobami, jest hostowane na platformie Amazon Web Services (AWS).

Spotkaliśmy się z Tanveerem Hafeezem, globalnym menedżerem działu IT w Dion, aby omówić, w jaki sposób model SaaS zapewnia klientom lepszą jakość i elastyczność oraz jak bardzo kluczowa jest w nim rola zaufanych partnerów w zakresie bezpieczeństwa, takich jak Nomios.

Placeholder for I Stock 92459976I Stock 92459976

Pyt.: Czy może nam Pan krótko przedstawić swoją firmę i profil klientów, z którymi współpracujecie?

Odp.: Dion jest partnerem technologicznym z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w tworzeniu kreatywnych rozwiązań w zakresie oprogramowania do zarządzania majątkiem. Obejmuje to przetwarzanie potransakcyjne, obsługę FATCA, CRS i innych wymagań podatkowych, dystrybucję funduszy wzajemnych i zarządzanie nimi, a także zarządzanie ryzykiem i zgodnością z przepisami. Rozumiemy potrzeby naszych klientów i tworzymy w związku z tym spersonalizowane rozwiązania, aby spełnić ich określone wymagania. Niedawno uruchomiliśmy naszą nową modularną platformę hostingową WIN hostowaną w AWS — oznacza to, że ​​reputacja i bezpieczeństwo to dla nas kwestie podstawowe.

Pyt.: Jakie rozwiązania Państwo oferują i jak one ewoluowały?

Odp.: Z biegiem czasu opracowaliśmy pełny, zintegrowany system modułowy — back end obejmuje takie kwestie, jak zarządzanie kontraktami, opłaty, przetwarzanie i raportowanie podatkowe, natomiast front end oferuje rozwiązania w zakresie handlu, śledzenia portfela, dystrybucji funduszy i analiz. Ponadto oferujemy system zarządzania dokumentami, który został opracowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów. Tradycyjnie większość tych rozwiązań była hostowana w centrach danych lub w serwisach internetowych klientów.

Niedawno podjęliśmy decyzję o przeniesieniu platformy WIN do modularnego modelu SaaS opartego na subskrypcji w chmurze, który umożliwia klientom zwiększenie skali w odpowiedzi na potrzeby biznesowe, potrzeby rynkowe i potrzeby klientów, tak aby nie ograniczał ich sprzęt czy fizyczna lokalizacja. Umożliwiamy rozwój określonego rozwiązania wraz z klientem i w ten sposób pomagamy klientom zwiększać wydajność oraz zarządzać ryzykiem w sposób, który zwykle wiązałby się z dużymi wdrożeniami oprogramowania w sektorze finansowym.

Pyt.: W jaki sposób firma Nomios w tym Państwa wspierała?

Odp.: Atutem Dion jest dostarczanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla branży finansowej, które umożliwiają kontrahentom zarządzanie majątkiem ich klientów i powiększanie go. Infrastruktura i bezpieczeństwo tych rozwiązań są najważniejsze, nie jest to jednak główny obszar naszych kompetencji. Chociaż dysponujemy silnym zespołem technicznym zajmującym się zarządzaniem infrastrukturą i jej zabezpieczaniem, polegamy na specjalistach takich jak Nomios, którzy mają dogłębną wiedzę na temat najnowszych trendów i rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa i mogą je zastosować w naszej działalności. W przypadku Nomios nie chodzi o technologię dla samej technologii, lecz o stworzenie rozwiązania, które będzie dostosowane do konkretnych wymagań klientów.

Pyt.: Czy jest coś szczególnego, co według Państwa wyróżnia ekspertów z Nomios wśród innych partnerów w zakresie cyberbezpieczeństwa?

Odp.: Tak. Szczególnie cenię sobie współpracę ze specjalistami, którzy mają rzeczywiste doświadczenie w rozwiązywaniu złożonych problemów technicznych i znają trudności, które temu towarzyszą. Rzadko zdarza się znaleźć partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa, którzy naprawdę „rozumieją temat”, a ponieważ znają firmę klienta prawie tak dobrze, jak on sam, mogą sugerować naprawdę konstruktywne rozwiązania. To właśnie dzięki temu Nomios naprawdę się wyróżnia.

Pyt.: I ostatnie pytanie. Co niesie przyszłość dla partnerstwa Dion i Nomios?

Odp.: Dion i Nomios kontynuują współpracę nad nowymi, pionierskimi rozwiązaniami dla klientów Dion. Rozważamy potencjalną ofertę usług zarządzanych, a także kontynuujemy budowanie naszego bezpieczeństwa cybernetycznego i możliwości infrastruktury.

Skontaktuj się z naszymi ekspertamiCzy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away

Aktualności i blog