Historia sukcesu
Placeholder for Febelfin LogoFebelfin Logo

Febelfin odnawia infrastrukturę bezpieczeństwa i sieciową, koncentrując się na DIY

O Febelfin

Febelfin reprezentuje sektor finansowy w Belgii. Jest partnerem do dyskusji i rzecznikiem decydentów, organów nadzorczych, federacji zawodowych i grup interesów. W ten sposób reprezentuje około 250 instytucji finansowych. Febelfin zapewnia około 55 700 bezpośrednich miejsc pracy. Ich celem jest stworzenie społecznego i przejrzystego sektora bankowego.

Sektor finansowy stoi dziś w obliczu ogromnych wyzwań, m.in. w wyniku kryzysu korony, oraz istotnych procesów zmian. Federacja musi być uważna na zmieniające się otoczenie regulacyjne i dążyć do stworzenia efektywnego środowiska pracy dla swoich członków.

Placeholder for Febelfin office brusselsFebelfin office brussels

Zgodnie z przewidywaniami, 2021 będzie rokiem wzmożonych ataków cybernetycznych, zwłaszcza tych z wykorzystaniem ransomware. Wzrost liczby osób pracujących zdalnie spowodowany pandemią COVID-19 zapewnia cyberprzestępcom dodatkowe punkty dostępu, dzięki którym ich działania są jeszcze bardziej ukierunkowane i agresywne. Okazuje się, że aby profesjonalnie zabezpieczyć sieci, a także dane pracowników i klientów nie potrzeba całego działu IT. Wystarczy spojrzeć na firmę Febelfin, która zdecydowała się na wdrożenie natywnego systemu zarządzania Cisco/Meraki.

Większość firm zajmujących się bezpieczeństwem w Internecie zgadza się co do jednego: w dzisiejszych czasach pytanie nie brzmi czy staniesz się ofiarą cyberataku, ale kiedy! Jesteśmy coraz bardziej mobilni. Logujemy się na smartfonach, tabletach, laptopach i inteligentnych urządzeniach o każdej porze dnia i z dowolnego miejsca. Dodatkowym problemem dla liderów biznesu jest RODO. Muszą oni bowiem chronić nie tylko swoich pracowników, ale także dane wszystkich swoich klientów. Zanim odpowiedzialny przedsiębiorca wybierze partnera w zakresie cyberbezpieczeństwa, dwa razy się zastanowi.

Nowa struktura cyfrowa przy minimalnym budżecie na IT

Przedstawiciel sektora finansowego Febelfin jest partnerem w dyskusji oraz rzecznikiem decydentów, federacji zawodowych i grup interesów. Za pośrednictwem swojej platformy Febelfin Academy oferuje edukację finansową każdemu, kto jej potrzebuje. Ważne jest, aby podczas szkolenia uczestnicy mogli logować się do zabezpieczonej sieci. Wrażliwe dane na ich laptopach muszą być przecież odpowiednio chronione.

W związku z planowaną przeprowadzką, platforma Febelfin Academy potrzebowała integratora w zakresie cyberbezpieczeństwa, który zaoferowałby łatwe w zarządzaniu rozwiązanie bez konieczności wydawania na ten cel całego budżetu na IT. Firma szukała gotowego systemu, czyli rozwiązania typu „zrób to sam”, które nie wymagałoby specjalistycznej wiedzy.

Dobrze za pierwszym razem: oszczędność czasu i pieniędzy

Firmy różnej wielkości wybierają Infradata, aby zadbać o swoją infrastrukturę cyfrową. Tak samo było w przypadku platformy Febelfin Academy. Przedstawiciele Febelfin są fanami niezwykle wysokiego poziomu realizacji projektów przez Infradata, ponieważ dzięki podejściu „dobrze za pierwszym razem” można zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jan Lamaire, Dyrektor Sprzedaży w Infradata, w pełni wykorzystał tę okazję, a jego zespół natychmiast zabrał się do pracy. „Infradata jest zaszczycona, że może nawiązać współpracę z taką organizacją jak Febelfin, pełniąc rolę zaufanego doradcy i budując infrastrukturę, która zachowuje właściwe proporcje między rozwiązaniem typu »zrób to sam« a oczekiwanym zmniejszeniem obciążenia pracą”.

Placeholder for Cve 20200907 febelfin 261 1 602cff2974f9eCve 20200907 febelfin 261 1 602cff2974f9e

Febelfin reference case

W projekt Febelfin zaangażowało się dwóch wykwalifikowanych i certyfikowanych inżynierów, którzy doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie system Cisco/Meraki. Jest to natywny system, za pomocą którego można zarządzać całą siecią z jednej konsoli. Nie ma potrzeby wprowadzania skomplikowanych zmian, a wszystkie instrukcje są napisane przystępnym językiem.

System Cisco/Meraki zapewnia cyfrowe miejsce pracy chronione przed największymi zagrożeniami. Dzięki Wi-Fi nowej generacji pracownicy zdalni na całym świecie zyskują dostęp do środowiska IT tak bezpiecznego, jak w biurze. Migracja infrastruktury powiodła się pomimo pandemii koronawirusa, ponieważ Nomios zarządzała nią zdalnie.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Czy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away
Updates

Aktualności i artykuły na blogu