Wideo
Interconnect

Dostawca usług IaaS jest przygotowany na rozwój w skali chmury

Cyfryzacja dotarła wszędzie – od sklepów przez szpitale po banki. Interconnect, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie chmury prywatnej, centrów danych, połączeń sieciowych i bezpieczeństwa w Holandii, obsługuje firmy cyfrowe już od 1995 roku. Cieszy się reputacją innowatora i od ponad dekady współpracuje z firmą Nomios i Juniper Networks. Dzięki wsparciu firmy Nomios, w Interconnect przeprowadzona została niedawno migracja na strukturę IP opartą na platformach routingu i platformach przełączających Juniper, która zapewniła ogromną skalowalność i uproszczone działania.

Placeholder for 190982 JK CAM Toekomst Winter 19 20 Interconnect 1 LR190982 JK CAM Toekomst Winter 19 20 Interconnect 1 LR

Skalowanie i zabezpieczanie infrastruktury

Firmę Interconnect założyli bracia Rob i Jeroen Stevens, którzy obecnie pracują jako dyrektor generalny i dyrektor ds. technicznych. Interconnect, będący dostawcą regionalnym, słynie z doskonałej obsługi klienta i rozległej wiedzy technicznej. Wśród klientów firmy są zarówno lokalne agencje reklamowe i szpitale, jak również amerykański producent desek surfingowych O’Neill czy międzynarodowa firma telekomunikacyjna Vodafone.

Interconnect stale inwestuje w infrastrukturę, aby zaspokajać nieustannie rosnące potrzeby firm. Oznacza to skalowanie wydajności i możliwości usług infrastrukturalnych przy jednoczesnej dostępności na najwyższym poziomie, aby wypełnić gwarancję 99,9% bezawaryjności, jaką firma daje swoim klientom. Interconnect oferuje pełen zakres usług związanych z infrastrukturą jako usługą i chmurą prywatną. Firma obsługuje centra danych w Den Bosch i Eindhoven, które połączone są pętlą światłowodową, i współpracuje z innymi usługodawcami, aby zapewniać klientom możliwość wyboru łączności.

Firma Interconnect niedawno zmodernizowała swoją sieć rdzeniową pod kątem pojemności i skali w chmurze, dodając do niej produkty Juniper. „Wdrożyliśmy strukturę IP, aby zwiększyć skalę i uzyskać elastyczność rozwiązań dla klientów”, mówi Dave Thoonsen, inżynier sieci w Interconnect. Struktura IP Interconnect wykorzystuje rozwiązanie Ethernet VPN/Virtual Extensible LAN (EVPN/VxLAN) w centrach danych, a także rozwiązanie EVPN/VxLAN w całej swojej sieci MPLS WAN do połączenia swoich centrów danych.
Klienci mogą z łatwością połączyć się z naszą chmurą prywatną. Struktura IP Jupiter to elastyczny sposób na rozszerzenie połączenia wszędzie tam, gdzie klient sobie tego życzy” – Dave Thoonsen, inżynier sieci, Interconnect

Webinarium na żądanie

Dowiedz się, w jaki sposób Juniper i Nomios pomogły Interconnectowi zredukować opóźnienia do 1ms, dlaczego zwiększenie gęstości rdzenia pomogło zapewnić opłacalne połączenia oraz w jaki sposób automatyzacja i kontrabetyzacja umożliwiła zmiany konfiguracji w ciągu kilku minut, a nie godzin

„Wykorzystanie rozwiązań EVPN/VXLAN w całej naszej infrastrukturze Juniper ułatwia naszym klientom połączenia między centrami danych” – Dave Thoonsen, inżynier sieci, Interconnect

„Wykorzystanie rozwiązań EVPN/VXLAN w całej naszej infrastrukturze Juniper ułatwia naszym klientom połączenia między centrami danych”, mówi Dave Thoonsen. Architektura EVPN/VxLAN umożliwia niezwykle wydajną łączność między warstwą 2 i warstwą 3, eliminując nieefektywność protokołu STP i zapewniając nowy poziom skalowalności, prostoty oraz sprawności. Rozwiązanie EVPN/VxLAN oddziela fizyczną sieć podkładową od wirtualnej sieci nakładkowej, upraszczając łączność między warstwą 2 i warstwą 3 między serwerami w dwóch centrach danych Interconnect, zachowując jednocześnie spójną architekturę podkładową.

„Klienci mogą z łatwością połączyć się z naszą chmurą prywatną”, mówi Dave Thoonsen

„Struktura IP Jupiter to elastyczny sposób na rozszerzenie połączenia wszędzie tam, gdzie klient sobie tego życzy”. Uniwersalna platforma routingu Juniper Networks® MX204 służy jako rdzeń centrum danych. MX204 to platforma klasy chmurowej o bardzo wysokiej gęstości (100 GbE), zoptymalizowana pod kątem miejsca i mocy. Obsługuje ona routing, przełączanie i bezpieczeństwo dzięki kompleksowym cechom usługowym, automatyzacji i telemetrii.

W centrach danych Interconnect struktura IP jest wdrażana z przełącznikiem Juniper Networks QFX5100 jako przełącznikiem szkieletowym, a przełącznikiem Ethernet Juniper Networks EX4300 jako przełącznikiem dostępowym. Przełączniki dostępowe łączą się bezpośrednio z serwerami bez systemu operacyjnego, serwerami wirtualnymi lub innymi urządzeniami sieciowymi. Każdy przełącznik dostępowy podłączony jest z dużą prędkością do szkieletu, a ruch może być równoważony obciążeniem za pośrednictwem łączy IP.

Telemetria wbudowana w infrastrukturę Juniper jest również kluczem do strategii wysokiej dostępności Interconnect. Dzięki telemetrii Junos czujniki mogą gromadzić i eksportować dane w celu ciągłego monitorowania wydajności i rozwiązywania problemów, takich jak przeciążenie sieci w czasie rzeczywistym.

Firma Interconnect jest gotowa na dalszy rozwój. Rozbudowuje ona swoje centrum danych w Eindhoven do 2200 szaf i 6000 metrów kwadratowych powierzchni, a także buduje zupełnie nowe centrum danych i biurowiec w Den Bosch.

„Dzięki sieci Juniper rozszerzenie naszej struktury IP o nowe centra danych będzie łatwe”, mówi Dave Thoonsen.
Placeholder for InterconnectInterconnect

Przygotowani na rozwój dzięki automatyzacji

Standardowe elementy składowe centrum danych ułatwiają firmie Interconnect wykorzystanie automatyzacji w celu lepszego zarządzania konfiguracją. Automatyzacja sieci doprowadziła do znacznego spadku wydatków związanych z utrzymaniem i skróciła czas wprowadzania nowych usług na rynek oraz wdrażania nowych klientów.

System operacyjny Juniper Networks Junos™, który działa na platformach routingu, platformach przełączających i platformach bezpieczeństwa Juniper, jest niezbędnym elementem strategii automatyzacji firmy. System operacyjny Junos łatwo integruje się ze środowiskami DevOps i oferuje programowalność, obsługę skryptów, otwarte interfejsy programowania aplikacji oraz wsparcie dla struktur automatyzacji. Interconnect wykorzystuje do automatyzacji moduły Juniper i podręczniki Ansible.
„Automatyzacja ma kluczowe znaczenie dla naszej struktury Juniper”, mówi Dave Thoonsen. „Obecnie pracujemy nad automatyzacją naszych usług w celu automatycznego udostępniania naszego zaplecza biznesowego”.
Oszczędność czasu jest ogromna. „Konfigurowanie przełączników lub routerów w tradycyjny, ręczny sposób może trwać nawet 100 minut”, mówi. „Naszym celem jest zautomatyzowanie standardowych konfiguracji, które są elementami składowymi oferowanych przez nas usług i skrócenie czasu obsługi klienta do zaledwie kilku minut”.

Automatyzacja poprawia dostępność usług. „Kiedy operatorzy pracują w tradycyjny sposób, przechodząc od przełącznika do przełącznika w celu ręcznej zmiany konfiguracji, często zdarzają się błędy, które mogą mieć wpływ na dostępność sieci”, dodaje.

W rezultacie automatyzacja zwiększa satysfakcję klienta. „Tworzymy portal dla klientów, dzięki któremu będą mogli zamawiać usługi, konfigurować połączenie sieciowe w zaledwie kilka minut”, mówi Dave Thoonsen.

Podstawa współpracy zaufanych partnerów

Jako prywatny dostawca regionalny konkurujący z globalnymi dostawcami chmury, Interconnect wyróżnia się wyjątkową obsługą klienta i wiedzą techniczną. Innowacyjność Interconnect opiera się na silnych relacjach z firmą Nomios, jej wieloletnim dostawcą rozwiązań informatycznych, a także firmą Juniper. Nomios należy do grona elitarnych partnerów firmy Juniper i specjalizuje się w zaawansowanych rozwiązaniach w zakresie bezpieczeństwa i routingu. Mamy w swoich szeregach wielu inżynierów z certyfikatem Juniper.

„Jesteśmy dumni z bycia klientem Juniper”, mówi Dave Thoonsen. „Juniper to bardzo dobry partner, jeśli chodzi o funkcjonalność, stabilność i wydajność, a także niezawodne wsparcie”.
Podobnie jak Juniper i Nomios, Interconnect skupia się na rozwiązywaniu skomplikowanych problemów swoich klientów, przezwyciężaniu złożoności i pomaganiu firmom w koncentrowaniu się na tym, co robią najlepiej. Nomios i Juniper są po naszej stronie”, mówi Dave Thoonsen. „Ich odpowiedzi zawsze trafiają w punkt i otrzymujemy wsparcie, którego potrzebujemy”.

Skontaktuj się z naszymi ekspertamiCzy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away

Aktualności i blog