Historia sukcesu
Placeholder for CRP Les Marronniers LogoCRP Les Marronniers Logo

Regionalne centrum psychiatryczne Les Marronniers wdraża bezpieczne rozwiązanie bezprzewodowe

Placeholder for WEB Les Marronniers 2018 BG 367WEB Les Marronniers 2018 BG 367
Cisco

Centre Régional Psychiatrique (CRP) Les Marronniers towarzyszy i opiekuje się pacjentami z problemami zdrowia psychicznego, niezależnie od ich wieku. Niezależnie od tego, czy chodzi o prewencję, opiekę ambulatoryjną, rehabilitację, opiekę szpitalną (planowaną lub kryzysową) czy zakwaterowanie, pacjent znajduje się w centrum systemu opracowanego przez zespoły multidyscyplinarne, we współpracy z rodziną i siecią.

Oprócz oferty opieki lokalnej, prowincjonalnej, środowiskowej lub transgranicznej, CRP ma również misję medyczno-prawną, mającą na celu ochronę pacjenta i społeczeństwa, a także misję edukacyjną i badawczą.

Poprawa warunków hospitalizacji, ograniczenie ryzyka wystąpienia zdarzeń niepożądanych związanych z opieką oraz zwiększenie satysfakcji z pobytu w szpitalu to trzy główne wyzwania podejścia jakościowego dla pacjentów. Dla pracowników celem jest poprawa procesów, aby pracować bezpieczniej.

W szpitalu znajduje się oddział otwarty, oddział zamknięty oraz trzeci oddział dla pacjentów ambulatoryjnych. Łącznie obsługują ponad 700 pacjentów dziennie i zatrudniają ponad 1000 osób. Dział IT stanął w obliczu problemu z przepustowością sieci Wi-Fi. Chcieli iść do przodu i wdrażać nowe technologie i możliwości, ale ich obecna sieć Wi-Fi nie była w stanie tego wytrzymać. Za pośrednictwem platformy kupującego GIAL, CRP Marronniers zdecydowało się przyjąć ofertę Nomios.

Placeholder for WEB Les Marronniers 2018 BG 120 0WEB Les Marronniers 2018 BG 120 0

Wysłuchać klienta, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie

Najpierw dokonano dokładnej oceny sytuacji. Konsultanci Nomios wysłuchali problemów i oczekiwań i wspólnie z Les Marronniers dogłębnie przedyskutowali wszystkie możliwości. Wszyscy zgodzili się na zintegrowane wdrożenie z wykorzystaniem rozwiązań Cisco. Cisco jest znane z szerokiej gamy aplikacji i przełączników, które stale się uczą, dostosowują i zabezpieczają. Nowy i udoskonalony system zastąpiłby stary, dzięki czemu uzyskano by znacznie większą przepustowość Wi-Fi oraz wirtualną podwójną sieć, która przejmowałaby zadania w przypadku wykrycia problemów przez system.

Przez cały czas trwania zmian firma Nomios dbała o to, aby CRP Marronniers, ponad 700 pacjentów i ponad 1000 pracowników mogło prowadzić swoją działalność.

Cisco dla większej szerokości pasma, podwójnej sieci wirtualnej i portalu identyfikacyjnego

Wraz z nowym systemem firma Nomios zainstalowała nową wersję usługi RADIUS (Remote Authentication Dial-In User Service), aby tylko znane komputery i urządzenia mogły łączyć się z zabezpieczoną siecią. Aby zapewnić dostęp do sieci pacjentom i ich gościom, uruchomiono sieć Wi-Fi dla gości wraz z portalem identyfikacyjnym, który wymaga podania kodu do zalogowania się.

Placeholder for WEB Les Marronniers 2018 1352 1WEB Les Marronniers 2018 1352 1

Unikalny system bezpieczeństwa pracowników wykorzystujący usługi oparte na lokalizacji

Gdy wszystkie zmiany zostały wprowadzone, a nowy system zaczął działać i sprawdzać się z dnia na dzień, dział IT CRP Marronniers mógł zacząć myśleć o przyszłości. Jako szpital psychiatryczny, niektóre z ich potrzeb różnią się od potrzeb innych placówek i organizacji. Jedną z takich potrzeb jest bezpieczeństwo personelu.

Z myślą o pracownikach zamkniętego oddziału psychiatrycznego wprowadzono system monitorowania samotnych pracowników. System ten działa w oparciu o małe urządzenie w telefonie komórkowym, które po naciśnięciu przycisku wysyła sygnał alarmowy i lokalizuje dokładną lokalizację użytkownika w murach szpitala. Po naciśnięciu przycisku alarmowego, precyzyjna geolokalizacja Wi-Fi pomaga pozostałym pracownikom w odnalezieniu kolegi w potrzebie w ciągu zaledwie kilku sekund.

Kolejnym usprawnieniem, jakie udało się wprowadzić dzięki nowej, ulepszonej sieci, było zwiększenie bezpieczeństwa lodówek medycznych i farmaceutycznych. Czujnik jest używany do regularnego pobierania próbek temperatury i uruchamia alarm, jeśli którykolwiek z wcześniej ustawionych parametrów jest wyłączony. Pozwala to również na większe bezpieczeństwo, ponieważ czujniki będą rejestrować, kto chce uzyskać dostęp lub kto bierze co i kiedy.

Od oceny do usług zarządzanych

Historia sukcesu Nomios i CRP Marronniers trwa już od 5 lat, ponieważ współpraca nie zakończyła się w momencie dostarczenia przez Nomios nowego systemu. Pozostają oni zaufanym doradcą działu IT firmy Marronniers i są stale dostępni w przypadku pojawienia się problemów.

Michael Mathon, IT-manager w szpitalu psychiatrycznym chwali Nomios za zaawansowaną wiedzę na temat wdrożeń i aktywną rolę w całym procesie. "Są dobrym partnerem do współpracy. Dostarczyli nam profesjonalny system, który jest łatwy w obsłudze, ale bardzo zaawansowany pod względem bezpieczeństwa i niezawodności. Zapewniają nam również stały kontakt wsparcia, co owocuje niezawodną i ugruntowaną relacją."

W Nomios, Country Manager Kris Verheye patrzy wstecz na 5 lat zaufanego partnerstwa. "Nomios jest bardzo dumny z tego, że może wykorzystać swoje doświadczenie w branży opieki zdrowotnej i w usługach opartych na lokalizacji w przypadku CRP Les Marronniers".
Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Czy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away
Updates

Aktualności i artykuły na blogu