Historia sukcesu
Placeholder for MARK LogoMARK Logo

Firma inwestująca w nieruchomości tworzy bezpieczną cyfrową bazę

MARK to firma private equity z bezkonkurencyjnym doświadczeniem w dostarczaniu światowej klasy rozwiązań urbanistycznych. Kluczem do sukcesu firmy są umiejętności, know-how i prawdziwe zrozumienie relacji ludzi z otoczeniem. Dzięki zespołowi specjalistów MARK pielęgnuje te cechy w każdej inwestycji, od jej rozpoczęcia aż do zbycia. Korzystając ze swojej rozległej sieci kontaktów, zespół pilnie poszukuje i pozyskuje okazje pozarynkowe, od sklepów w centrach miast, przez biura i apartamenty, po okazje korporacyjne.

Innowacje i cyfryzacja są kluczem do przyszłego sukcesu firmy, ponieważ zarówno firmy, jak i konsumenci wymagają coraz bardziej spersonalizowanych i wyrafinowanych doświadczeń w domu, pracy i zabawie. MARK posiada biura w Londynie, Nowym Jorku, Luksemburgu, Frankfurcie, Guernsey i Paryżu, a w Wielkiej Brytanii pracuje obecnie około 100 użytkowników.

Placeholder for Mareterra featureMareterra feature

Analiza infrastruktury firewall

Z uwagi na pierwotny wymóg zweryfikowania infrastruktury związanej z firewall firma MARK zaangażowała czterech dostawców rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, w tym firmę Nomios, aby zainwestować w technologię firewall następnej generacji. Po dogłębnej ocenie potrzeb firmy MARK w zakresie bezpieczeństwa – w tym odszyfrowywania protokołów SSL, klasyfikacji aplikacji oraz egzekwowania zasad – zespół Nomios poinformował firmę, że niektóre z funkcji, które uważano za niezbędne, nie są w istocie konieczne na tym etapie. Na przykład: dzięki standardowi Transport Layer Security (TLS) 1.3 zabezpieczanie aplikacji firewall i tradycyjne odszyfrowywanie SSL poprzez pośrednika będą w przyszłości zbędne, co oznacza, że poleganie na jednej technologii nie będzie owocną inwestycją.

„Od samego początku zespół Nomios podkreślał, że jego priorytetem jest zaoferowanie obiektywnych porad praktycznych, które bezpośrednio odzwierciedlają cele klienta – niezależnie od tego, czy skutkiem takich działań będzie zawarcie transakcji, czy nie. Właśnie to wyróżnia ich na tle innych dostawców". - MARK.
Placeholder for FRANKLIN AZZI Heliopolis PC PV01 ANGLE v6 e1603467085592 1FRANKLIN AZZI Heliopolis PC PV01 ANGLE v6 e1603467085592 1

Ocena bezpieczeństwa sieci i testy penetracyjne

Na podstawie porad udzielonych przez inżynierów z Nomios firma MARK postanowiła zlecić firmie Nomios przeprowadzenie oceny bezpieczeństwa sieci oraz testy penetracyjne. Ocena bezpieczeństwa sieci to kompleksowa analiza obecnej konfiguracji sieci przedsiębiorstwa, a także sposobu zarządzania siecią i możliwości w zakresie zabezpieczeń. W ramach oceny Nomios zwróci uwagę na wszelkie elementy, które nie są już objęte aktualizacjami lub wsparciem technicznym, a także przekaże zalecenia co do drobnych zmian konfiguracji i istotnych problemów. W przypadku wykrycia krytycznych problemów z zabezpieczeniami, niezwłocznie zostaną o tym powiadomione odpowiednie osoby w przedsiębiorstwie klienta.

Ocenę przeprowadza się przez pięć dni – na miejscu, w przedsiębiorstwie klienta inżynier Nomios pracuje przez jeden dzień. Oprócz rozpoznania wszelkich problemów w trakcie oceny zwraca się również szczególną uwagę na obszary, które można pozytywnie ocenić oraz przykłady stosowania dobrych praktyk. Pomaga to przedsiębiorstwom korzystać z tego, co dobrze działa oraz planować infrastrukturę sieciową, która będzie wspierać przyszły rozwój działalności biznesowej. W przypadku firmy MARK tak właśnie to wyglądało: zespół Nomios był w stanie zaproponować i potwierdzić skuteczność wielu technologii sieciowych i technologii zabezpieczeń, które do tej pory wdrożono. Inżynierowie przekazali też kilka zaleceń, by pomóc firmie MARK w dalszym skalowaniu i dopracowywaniu jej środowiska sieciowego w celu ułatwienia przyszłej ekspansji i wprowadzania innowacji.

„Ocena bezpieczeństwa sieci przeprowadzana przez Nomios zapewniła nam kompleksowe informacje na temat tego, które obszary obecnie spełniają lub przekraczają nasze wymogi w zakresie sieci i bezpieczeństwa, a także które można by jeszcze ulepszyć. Poziom umiejętności pracowników Nomios naprawdę robił wrażenie. Było oczywiste, że posiadają techniczną wiedzę fachową, jednak nie spodziewaliśmy się tak wysokiego standardu świadomości komercyjnej i biznesowej. To ogromna siła Nomios, która przyczyniła się do zbudowania trwałych relacji pomiędzy obiema firmami“ - MARK

Firma Nomios wybrana jako preferowany Partner ds. bezpieczeństwa

Ponadto przeprowadzono testy penetracyjne, by mieć pewność co do poziomu ryzyka związanego z istniejącymi lukami w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania. Powielając techniki i narzędzia wykorzystywane zwykle przez hakerów i innych atakujących, firma MARK chciała zyskać pewność co do swojej obecnej oceny i procesów zarządzania.

Po pomyślnym ukończeniu oceny bezpieczeństwa sieci oraz testów penetracyjnych firma MARK potwierdziła pozycję firmy Infradata jako jej preferowanego partnera ds. bezpieczeństwa w przyszłości; planuje też współpracować z Infradata nad kilkoma przyszłymi projektami.
„Obie firmy cechuje chęć utworzenia optymalnego środowiska dla sukcesu, niezależnie od tego, czy chodzi o środowisko technologiczne, czy miejskie. Dlatego też nie możemy się doczekać korzystnej dla obu stron współpracy z Nomios." - Senior Executive at MARK
Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Czy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away
Updates

Aktualności i artykuły na blogu