Studium przypadku
Placeholder for Travers Smith LogoTravers Smith Logo

Firma prawnicza Travers Smith poprawia bezpieczeństwo i zarządzanie siecią rdzeniową

Wyjątkowość Travers Smith

Travers Smith to kancelaria adwokacka oferująca szeroką paletę usług, między innymi doradczych, mediacyjnych, regulacyjnych i transakcyjnych, ale jej misja jest znacznie szersza niż praktyka prawa. Dumą przedsiębiorstwa jest w pełni zintegrowany zespół, w którym ceni się niezależność myśli, a o firmy klientów dba jak o własną. Siedziba kancelarii znajduje się w Londynie, skąd nawiązywane są relacje z wiodącymi, niezależnymi kancelariami z całego świata.

Zmiana oczekiwań najbardziej utalentowanych pracowników oraz klientów

Utrzymanie przy sobie najlepszych pracowników i pozyskiwanie nowych klientów to wyzwania, z którymi boryka się wiele organizacji. Oczekiwania pracowników i klientów zmieniają się, czego doświadczają zwłaszcza kancelarie prawne. Nowi użytkownicy często żądają możliwości współpracy bez względu na lokalizację. Chcą działać elastycznie, np. w domu, biurze, kawiarni czy poczekalni na lotnisku. Z kolei współcześni klienci nie mogą obyć się bez aktualnych wiadomości, udostępniania informacji w czasie rzeczywistym oraz konsultowania różnych kwestii z własnymi działami prawnymi za pośrednictwem najnowocześniejszych aplikacji.

W Travers Smith zdecydowanie dało się odczuć, jak wszystkie powyższe problemy wywierają znaczną presję na istniejącej infrastrukturze sieciowej oraz wewnętrznych zasobach technologicznych. Firma chciała wdrożyć nowe narzędzia do komunikacji i współpracy poprawiające jakość obsługi. Tak właśnie narodziła się potrzeba nawiązania relacji biznesowej z partnerem technologicznym, którego rolą miałoby być przeprowadzenie kancelarii przez modernizację sieci.

Placeholder for Travers Smith OfficeTravers Smith Office

Szerszy obraz sieci i ochrony

Po wstępnym spotkaniu zespół firmy Nomios bez zwłoki wskazał kilka sposobów zwiększenia niezawodności i wydajności sieci. Dzięki analizie stało się jasne, że kolejne kompleksowe oceny środowiska sieciowego mogłyby potencjalnie pomóc wykryć kolejne okazje do skalibrowania infrastruktury IT firmy Travers Smith z jej szerszymi celami biznesowymi.

Zespół firmy Nomios podjął się pełnej oceny ochrony sieci zaledwie dwa tygodnie później, aby wkrótce przedstawić wyniki analizy opracowanej ze starszą kadrą zespołu ds. technologii w Travers Smith.

Wyniki oceny potwierdzały prawidłową konfigurację i stabilność, ale okazało się, że istnieją modyfikacje, które poprawiłyby niezawodność i dostępność, co byłoby nieocenione w przypadku rosnącego przyszłego popytu.

„Zespół firmy Nomios zaimponował nam już na samym początku współpracy. Pracownicy nie tylko wykazali się wysokim poziomem umiejętności technicznych, ale i zrozumieniem naszych celów oraz chęci błyskawicznego podjęcia działań. Spodobała nam się również niezależność zespołu. Pierwszym priorytetem ekipy było zawsze zrozumienie naszych celów biznesowych” - David Cassidy, kierownik ds. technologii firmy Travers Smith
Placeholder for Travers Smith officeTravers Smith office

Zarządzane rozwiązanie dopasowane do klienta

Będącą pod wrażeniem wiedzy i doświadczenia technicznego zespołu Nomios, starszą kadrę zespołu ds. technologii w firmie Travers Smith zaciekawiło to, w jaki sposób koledzy po fachu mogliby wspierać ich na bieżąco. Po szczegółowej ocenie technologii oraz zapoznaniu się z szerszymi potrzebami biznesowymi, Nomios zaproponowała dostosowaną do potrzeb klienta zarządzaną usługę do codziennej obsługi sieci obejmującą usprawnienia wydajności i konfiguracji, zarządzanie aktualizacjami i łatkami oraz rozwiązywanie problemów.

Jeden z potencjalnych problemów z siecią został wykryty przez zespół w Travers Smith w weekend. W ciągu dwóch godzin 12 osób z firmy Nomios zajęło się tym zadaniem. Problem został zidentyfikowany i rozwiązany.

Tak współpracę opisał David Smith, kierownik Travers Smith ds. infrastruktury: „Firma Nomios wzięła na siebie odpowiedzialność za codzienne zarządzanie siecią, dlatego mogliśmy przeznaczyć dodatkowe zasoby na projekty o kluczowym znaczeniu, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jesteśmy firmą, naszą misją jest dbanie o stały rozwój naszej kadry i zapewnianie klientom usług coraz wyższej jakości. Infradata pomaga nam w realizacji obu celów poprzez zarządzanie siecią podstawową i doradzanie w przyszłych projektach”.
Placeholder for Travers Smith LogoTravers Smith Logo

Planowanie bezpiecznej i elastycznej przyszłości

Po udanym wdrożeniu dostosowanej usługi zarządzanej zespół Travers Smith postanowił współpracować z firmą Nomiosnad kolejnymi projektami, takimi jak odświeżenie sieci LAN czy nawet potencjalnie zarządzana usługa do obsługi zagrożeń dla bezpieczeństwa i zarządzania zdarzeniami (SIEM), wykrywanie urządzeń końcowych i reagowanie (EDR) i analityka zachowania użytkowników (UEBA). Dodatkowo firma Nomios doradza uwzględnienie rozwiązań z innych obszarów, takich jak uprzywilejowane zarządzanie kontami (PAM), bezpieczna brama sieciowa (SWG) czy kontrola dostępu sieciowego (NAC).

Po pierwszej prośbie dotyczącej pomocy związanej z rozwiązaniem Skype dla firm rozpoczęła się współpraca Travers Smith z Nomios nad kolejnymi projektami, których celem jest zapewnienie większej elastyczności pracownikom, klientom i kontrahentom kancelarii, a także zabezpieczenie jej przed całą gamą cyberzagrożeń, z którymi muszą mierzyć się wszystkie współczesne organizacje. Travers Smith wie, że poza rozwiązaniami technologicznymi kluczowe znaczenia ma edukowanie użytkowników i podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa IT w kulturze przedsiębiorstwa.

„Technologia to oczywiście tylko część historii o poprawianiu współpracy i bezpieczeństwa, równie ważna jest ochrona naszych ludzi oraz naszych danych. Zespół Nomios doskonale to rozumie, dlatego, przy współpracy z naszym wewnętrznym zespołem IT, robi wszystko, by przysłużyć się nam w tym zakresie” — podsumował David Cassidy.
Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Czy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away
Updates

Aktualności i artykuły na blogu