Studium przypadku
Placeholder for Travers Smith LogoTravers Smith Logo

Firma prawnicza Travers Smith poprawia bezpieczeństwo i zarządzanie siecią rdzeniową

Wyjątkowość Travers Smith

Travers Smith to kancelaria adwokacka oferująca szeroką paletę usług, między innymi doradczych, mediacyjnych, regulacyjnych i transakcyjnych, ale jej misja jest znacznie szersza niż praktyka prawa. Dumą przedsiębiorstwa jest w pełni zintegrowany zespół, w którym ceni się niezależność myśli, a o firmy klientów dba jak o własną. Siedziba kancelarii znajduje się w Londynie, skąd nawiązywane są relacje z wiodącymi, niezależnymi kancelariami z całego świata.

Zmiana oczekiwań najbardziej utalentowanych pracowników oraz klientów

Utrzymanie przy sobie najlepszych pracowników i pozyskiwanie nowych klientów to wyzwania, z którymi boryka się wiele organizacji. Oczekiwania pracowników i klientów zmieniają się, czego doświadczają zwłaszcza kancelarie prawne. Nowi użytkownicy często żądają możliwości współpracy bez względu na lokalizację. Chcą działać elastycznie, np. w domu, biurze, kawiarni czy poczekalni na lotnisku. Z kolei współcześni klienci nie mogą obyć się bez aktualnych wiadomości, udostępniania informacji w czasie rzeczywistym oraz konsultowania różnych kwestii z własnymi działami prawnymi za pośrednictwem najnowocześniejszych aplikacji.

W Travers Smith zdecydowanie dało się odczuć, jak wszystkie powyższe problemy wywierają znaczną presję na istniejącej infrastrukturze sieciowej oraz wewnętrznych zasobach technologicznych. Firma chciała wdrożyć nowe narzędzia do komunikacji i współpracy poprawiające jakość obsługi. Tak właśnie narodziła się potrzeba nawiązania relacji biznesowej z partnerem technologicznym, którego rolą miałoby być przeprowadzenie kancelarii przez modernizację sieci.

Placeholder for Travers Smith OfficeTravers Smith Office

Szerszy obraz sieci i ochrony

Po wstępnym spotkaniu zespół firmy Nomios bez zwłoki wskazał kilka sposobów zwiększenia niezawodności i wydajności sieci. Dzięki analizie stało się jasne, że kolejne kompleksowe oceny środowiska sieciowego mogłyby potencjalnie pomóc wykryć kolejne okazje do skalibrowania infrastruktury IT firmy Travers Smith z jej szerszymi celami biznesowymi.

Zespół firmy Nomios podjął się pełnej oceny ochrony sieci zaledwie dwa tygodnie później, aby wkrótce przedstawić wyniki analizy opracowanej ze starszą kadrą zespołu ds. technologii w Travers Smith.

Wyniki oceny potwierdzały prawidłową konfigurację i stabilność, ale okazało się, że istnieją modyfikacje, które poprawiłyby niezawodność i dostępność, co byłoby nieocenione w przypadku rosnącego przyszłego popytu.

„Zespół firmy Nomios zaimponował nam już na samym początku współpracy. Pracownicy nie tylko wykazali się wysokim poziomem umiejętności technicznych, ale i zrozumieniem naszych celów oraz chęci błyskawicznego podjęcia działań. Spodobała nam się również niezależność zespołu. Pierwszym priorytetem ekipy było zawsze zrozumienie naszych celów biznesowych” - David Cassidy, kierownik ds. technologii firmy Travers Smith
Placeholder for Travers Smith officeTravers Smith office

Zarządzane rozwiązanie dopasowane do klienta

Będącą pod wrażeniem wiedzy i doświadczenia technicznego zespołu Nomios, starszą kadrę zespołu ds. technologii w firmie Travers Smith zaciekawiło to, w jaki sposób koledzy po fachu mogliby wspierać ich na bieżąco. Po szczegółowej ocenie technologii oraz zapoznaniu się z szerszymi potrzebami biznesowymi, Nomios zaproponowała dostosowaną do potrzeb klienta zarządzaną usługę do codziennej obsługi sieci obejmującą usprawnienia wydajności i konfiguracji, zarządzanie aktualizacjami i łatkami oraz rozwiązywanie problemów.

Jeden z potencjalnych problemów z siecią został wykryty przez zespół w Travers Smith w weekend. W ciągu dwóch godzin 12 osób z firmy Nomios zajęło się tym zadaniem. Problem został zidentyfikowany i rozwiązany.

Tak współpracę opisał David Smith, kierownik Travers Smith ds. infrastruktury: „Firma Nomios wzięła na siebie odpowiedzialność za codzienne zarządzanie siecią, dlatego mogliśmy przeznaczyć dodatkowe zasoby na projekty o kluczowym znaczeniu, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jesteśmy firmą, naszą misją jest dbanie o stały rozwój naszej kadry i zapewnianie klientom usług coraz wyższej jakości. Infradata pomaga nam w realizacji obu celów poprzez zarządzanie siecią podstawową i doradzanie w przyszłych projektach”.
Placeholder for Travers Smith LogoTravers Smith Logo

Planowanie bezpiecznej i elastycznej przyszłości

Po udanym wdrożeniu dostosowanej usługi zarządzanej zespół Travers Smith postanowił współpracować z firmą Nomiosnad kolejnymi projektami, takimi jak odświeżenie sieci LAN czy nawet potencjalnie zarządzana usługa do obsługi zagrożeń dla bezpieczeństwa i zarządzania zdarzeniami (SIEM), wykrywanie urządzeń końcowych i reagowanie (EDR) i analityka zachowania użytkowników (UEBA). Dodatkowo firma Nomios doradza uwzględnienie rozwiązań z innych obszarów, takich jak uprzywilejowane zarządzanie kontami (PAM), bezpieczna brama sieciowa (SWG) czy kontrola dostępu sieciowego (NAC).

Po pierwszej prośbie dotyczącej pomocy związanej z rozwiązaniem Skype dla firm rozpoczęła się współpraca Travers Smith z Nomios nad kolejnymi projektami, których celem jest zapewnienie większej elastyczności pracownikom, klientom i kontrahentom kancelarii, a także zabezpieczenie jej przed całą gamą cyberzagrożeń, z którymi muszą mierzyć się wszystkie współczesne organizacje. Travers Smith wie, że poza rozwiązaniami technologicznymi kluczowe znaczenia ma edukowanie użytkowników i podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa IT w kulturze przedsiębiorstwa.

„Technologia to oczywiście tylko część historii o poprawianiu współpracy i bezpieczeństwa, równie ważna jest ochrona naszych ludzi oraz naszych danych. Zespół Nomios doskonale to rozumie, dlatego, przy współpracy z naszym wewnętrznym zespołem IT, robi wszystko, by przysłużyć się nam w tym zakresie” — podsumował David Cassidy.
Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Czy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away

Aktualności i blog