Studium przypadku
Placeholder for Vervaeke Group logoVervaeke Group logo

Lider logistyczny Vervaeke Group usprawnia zarządzanie flotą

Placeholder for Lined tanksLined tanks
Juniper Networks

Dzięki przejęciu firma Vervaeke Group, wiodący dostawca usług logistycznych w branży chemicznej i naftowej w krajach Beneluksu, stała się ponad dwukrotnie większa. Aby zapewnić sprawne działanie i dalszy rozwój, firma postanowiła przeprowadzić transformację cyfrową. Udana cyfryzacja firmy wymagała również transformacji informatycznej. Zdecydowano się na platformę Mist WLAN i Nomios, aby umożliwić pracownikom łatwą pracę z dowolnego miejsca w warsztatach, magazynach i biurach.

„Jesteśmy w trakcie całkowitej cyfryzacji naszej firmy”, mówi Mario De Smedt, kierownik działu IT w Vervaeke Group. „Zrobiliśmy duży postęp, jeśli chodzi o cyfryzację naszych procesów i przepływ informacji”.

Vervaeke Group to działająca od prawie stu lat rodzinna firma, która obsługuje klientów na terenie Belgii, Holandii, Luksemburga i Niemiec, przewożąc środki chemiczne, gaz, paliwo i inne towary wysokiego ryzyka. Oferuje również szeroki zakres usług logistycznych w transporcie drogowym, kolejowym i morskim do innych regionów, a także na arenie międzynarodowej. Firma działa w 13 lokalizacjach i zatrudnia 950 osób, z czego 850 stanowią kierowcy.

Po przejęciu dostawcy usług w zakresie transportu multimodalnego w 2019 r. firma rozpoczęła proces transformacji biznesowej. W chwili obecnej konsoliduje i modernizuje wszystkie aplikacje, aby uzyskać jednolity obraz swoich europejskich operacji. Jedna platforma oprogramowania dla całej firmy zintegruje niegdyś różne procesy biznesowe przejętych spółek. Nowe jezioro danych zapewni kompleksowy obraz operacji i klientów firmy. Skonsolidowanie systemu zarządzania transportem, które jest niezbędne, aby zamówienia klientów na ropę i gaz były dostarczane we właściwe miejsce we właściwym czasie, zapewni spójną widoczność w poszczególnych krajach, zwiększy wydajność i zapewni zgodność z przepisami.

Transformacja sieci we współpracy z firmą Nomios

Ponieważ udana transformacja biznesowa zależy od transformacji informatycznej, firma Vervaeke Group całkowicie odświeżyła również swoją infrastrukturę informatyczną.

„Firma Nomios pomogła nam w konfiguracji, implementacji i połączeniu z istniejącą siecią od początku do samego końca”. – Mario De Smedt, kierownik działu IT w Vervaeke Group

Aby przyspieszyć przejście w kierunku przedsiębiorstwa opartego na sztucznej inteligencji, firma skontaktowała się z firmą Nomios, wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i sieci w chmurze w Belgii. Nomios przedstawiła Vervaeke Group platformę Mist dla jej nowej bezprzewodowej sieci LAN. Mario De Smedt i jego zespół ściśle współpracowali z firmą Nomios przy projektowaniu i wdrażaniu rozwiązania firmy Mist w siedzibie głównej. „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Nomios. Kiedy jej pracownicy zainicjowali projekt, pomogli nam w konfiguracji, implementacji i połączeniu z istniejącą siecią od początku do samego końca. Ponieważ chcieliśmy dokonać segmentacji w sieci dla rozwiązania WiFi, mogliśmy w tym zakresie polegać na pomocy ze strony firmy Nomios”, mówi Mario De Smedt. Dzięki wiedzy i łatwym kontaktom mogliśmy szybko planować aktualizacje wszystkich punktów dostępu i w razie potrzeby przeprowadzać aktualizacje oprogramowania układowego. Zwiększa to naszą elastyczność w miejscu pracy i oszczędza cenny czas.

Platforma Mist została zbudowana na nowoczesnej architekturze mikrousług chmury, która zapewnia elastyczność i koncentruje się na prostocie operacyjnej sieci, programowalności opartej na interfejsie programowania aplikacji i zaangażowaniu użytkowników końcowych poprzez usługi lokalizacyjne. Rozwiązanie firmy Mist zapewnia użytkownikom wyjątkowe wrażenia z pracy w sieci i ułatwia pracę działowi IT.
„Jesteśmy zadowoleni z elastyczności platformy Mist”, mówi Mario De Smedt. „Bardzo cieszy nas także jej wydajność i doświadczenia użytkowników”.
Placeholder for 60227991 2302874053293639 4553859085560184832 o60227991 2302874053293639 4553859085560184832 o

W samym sercu operacji

Rozwiązanie Mist jest sercem wszystkich działań związanych z zarządzaniem flotą Vervaeke Group, począwszy od dostosowania i konserwacji 750 ciągników, 1000 cystern i 750 kontenerów.

Urządzenia mobilne zastąpiły podkładki i papier w warsztatach oraz magazynach. Technicy uzyskują dostęp do zleceń za pomocą tabletów, niezależnie od tego, czy ich zadaniem jest zainstalowanie komputera pokładowego w nowej ciężarówce Volvo tak, aby kierowcy mogli otrzymywać instrukcje i zamówienia na trasie, czy przeprowadzenie konserwacji floty. Dzięki urządzeniom mobilnym i doskonałej sieci WiFi technicy mogą sprawdzać zapasy części, składać zamówienia, a nawet automatycznie uruchamiać proces fakturowania po zakończeniu pracy. „Optymalizacja naszych procesów zależy od sieci WiFi”, mówi Mario De Smedt.

Sieć WiFi jest dostępna dla pracowników i gości w biurach firmy. „Dzięki laptopom i urządzeniom mobilnym mamy niezwykłą elastyczność poruszania się w naszych biurach”, mówi. „Gdy pracownicy podróżują do innych lokalizacji firmy, po przybyciu ich laptopy automatycznie łączą się z naszą siecią”. Dzięki rozwiązaniu Mist nawet najbardziej wymagające aplikacje, takie jak czat głosowy i wideo, działają bez żadnych problemów.

Platforma Mist sprawia, że nasi pracownicy zyskują korzyści płynące z mobilności, a dział IT wciąż zachowuje odpowiednią kontrolę. „Mist daje nam wgląd w sposoby użytkowania i pozwala kontrolować korzystanie z Internetu”, mówi. „W razie potrzeby możemy uruchomić środki korygujące zachowania pracowników w godzinach pracy. Doceniamy fakt, że możemy je identyfikować za pomocą platformy Mist”.

Uproszczone operacje sieciowe

Oparta na sztucznej inteligencji platforma Mist zapewnia niespotykany dotąd obraz łączności, co ostatecznie upraszcza rozwiązywanie problemów i przeprowadzanie operacji sieciowych.

„Umiejętność uczenia maszynowego platformy Mist sprawia, że bardzo łatwo można ją skonfigurować i używać”, mówi Mario De Smedt.

Marvis, zintegrowany silnik sztucznej inteligencji, upraszcza operacje informatyczne dzięki wglądowi na poziomie klienta, szybkiemu rozwiązywaniu problemów za pomocą sieci przewodowej i bezprzewodowej, analizowaniu trendów, wykrywaniu anomalii i proaktywnemu usuwaniu problemów. Dzięki silnikowi Marvis pracownicy działu IT mogą zadawać pytania w naturalnym języku, na przykład „Dlaczego Mathais nie może połączyć się z siecią?”, a ukierunkowane środki zaradcze identyfikują pierwotną przyczynę i, jeśli to możliwe, podejmują zautomatyzowane działania.

„Dzięki platformie Mist mamy podgląd wszystkich punktów dostępu w różnych lokalizacjach”, mówi Mario De Smedt. „Po zainstalowaniu punktu dostępu automatycznie łączy się on z chmurą Mist, a następnie z naszym kontem, dzięki czemu jest od razu gotowy do użycia. Integrowanie nowych punktów dostępu z platformą Mist jest dziecinnie proste”.

Patrząc w przyszłość na usługi lokalizacyjne

Usługi lokalizacji wewnętrznej były również kluczowym czynnikiem w decyzji o wdrożeniu platformy Mist. Dzięki wirtualnemu standardowi Bluetooth Low Energy (BLE) wbudowanemu w punkt dostępu, platforma Mist upraszcza usługi lokalizacyjne. Vervaeke Group planuje wykorzystać wirtualną zdolność BLE do identyfikowania ciężarówek, gdy docierają do bazy w celu konserwacji lub czyszczenia, co dodatkowo usprawni operacje.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Czy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away
Updates

Aktualności i artykuły na blogu