Sieć szkieletowa

Wysokowydajne rozwiązania z zakresu sieci szkieletowej.

W miarę jak rośnie nasze zapotrzebowanie na usługi pożerające coraz większe ilości danych, dostawcy muszą wciąż inwestować w łącza i routery o wysokiej przepustowości, tak aby zapewnić odpowiedni poziom jakości usług (QoS), którego oczekują klienci. Dodatkowo, ponieważ rosną ceny energii, a w niektórych lokalizacjach wprost trudno ją zapewnić w odpowiedniej ilości, w miarę rozrastania się swoich sieci dostawcy muszą więc szukać rozwiązań wydajnych i energooszczędnych.

Rozwój usług

W miarę jak zwiększa się liczba usług oferowanych przez sieć, powstaje oczekiwanie, aby usługi te można było łatwo konfigurować, a często także aby mogli to zrobić sami odbiorcy. Dostawcy przyglądają się więc rozwiązaniom sieciowym definiowanym programowo, tak aby usługi dla odbiorców móc świadczyć na różnych poziomach, a docelowo także, aby umożliwić samodzielne korzystanie z usług w sieci, co zmniejszyłoby koszty operacyjne dostawców.

Rozszerzona płaszczyzna sterowania

O ile MPLS nadal jest „najchętniej wybieranym protokołem”, o tyle wielu dostawców przybliża jego stosowanie do klienta przez rozszerzenie jego stosowalności na krawędź sieci, aby lepiej świadczyć swoje usługi, niektórzy dostawcy zaczynają zaś rozważać używanie nowszych rozwiązań takich jak Segment Routing i SD-WAN.

Sieci optyczne

W miarę zwiększania się szerokości pasma dostawcy zaczynają wykorzystywać ciemny światłowód („dark fibre”) i techniki takie jak CWDM (Course Wave Division Multiplexing) i DWDM (Dense Wave Division Multiplexing), bądź dostarczając osobne urządzenia optyczne, bądź używając interfejsów WDM bezpośrednio w routerach.

W czym może pomóc Nomios?

Nomios współtworzy infrastrukturę sieci szkieletowej już od ponad dekady i posiada dogłębną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie technik sieciowych zarówno tradycyjnych pakietowych jak i światłowodowych. Nasze rozwiązania tworzyliśmy dla niektórych z największych dostawców w Europie.

Nasze świetnie wyszkolone zespoły techniczne (co potwierdzają otrzymane certyfikaty) są w stanie zaprojektować i dostarczyć sieci szkieletowe wykorzystując najnowsze technologie od dostawców takich jak Juniper Networks, Cisco i Nokia – firmy, która specjalizuje się w urządzeniach trasujących w wersjach zarówno low- jak i high-endowych, które można dowolnie skalować: przepustowość może być rzędu od Gb/s do Tb/s.

Nasz know-how w zakresie sieci optycznych pozwala nam dostarczać sieci o wysokiej przepustowości, zbudowane na bazie produktów oferowanych przez Nokia i ADVA Optical Networking oraz obsługujące zarówno CWDM jak i DWDM.

Eksperci ds. sieci

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Portrait of ethnic male smiling dotted shirtPortrait of ethnic male smiling dotted shirt
Updates

Aktualności i artykuły na blogu