EfficientIP DDI

Wybór DDI: 5 cech EfficientIP SOLIDserver

Do przeczytania w 3 min.
Placeholder for Two support engineers discussionTwo support engineers discussion
EfficientIP

Share

Aby sprostać ciągle zmieniającym się potrzebom biznesowym, infrastruktura IT stale ewoluuje i staje się coraz bardziej złożona. Firmy muszą z dużym wyprzedzeniem planować budowę i uruchomienie nowych usług IT i sieciowych oraz jak najlepiej zoptymalizować wykorzystanie zasobów. Podczas realizacji należy zapewnić bezpieczeństwo, niezawodność i szybkość, aby uniknąć błędnej konfiguracji, niedotrzymania terminów, braku kontroli i podatności na awarie z powodu silosów i niedokładnych danych.

Z tego powodu DDI (DNS-DHCP-IPAM) stał się niezbędnym elementem transformacji cyfrowej, umożliwiając realizację strategicznych inicjatyw IT, takich jak Zero-Trust, SD-WAN i multi-cloud. Jednak tylko kilka rozwiązań DDI jest w stanie sprostać temu zadaniu. SOLIDserver firmy EfficientIP jest szczególnie znany jako łatwe w zarządzaniu, opłacalne i oparte na API DDI.

Pułapki, których należy unikać przy wyborze rozwiązania DDI

Organizacje korzystające z innych rozwiązań DDI musiały zmierzyć się ze złożonymi architekturami, specjalistycznymi urządzeniami i niespójnymi, silosowymi możliwościami zarządzania, które trudno zautomatyzować. Ponadto, GUI często okazywały się nie być jednorodne dla różnych komponentów rzekomo zintegrowanego rozwiązania. Zdarza się, że możliwości API są ograniczone, co utrudnia wykorzystanie tych rozwiązań DDI do automatyzacji łańcucha dostaw usług IT. Urządzenia sprzętowe są często specyficzne pod względem funkcji, wymagają ciągłych aktualizacji, aby nadążyć za nowymi możliwościami i zdolnościami oprogramowania - co oczywiście przekracza budżety na konserwację sprzętu. A po stronie oprogramowania, firmy skarżą się na kosztowne, wymykające się spod kontroli licencjonowanie DDI i skomplikowane aktualizacje komponentów oprogramowania.

5 powodów, dla których warto wybrać EfficientIP DDI

Organizacje we wszystkich branżach wybierają EfficientIP DDI ze względu na prostszą i bardziej skalowalną architekturę, elastyczność umożliwiającą automatyzację, wiodące na rynku bezpieczeństwo DNS i korzystny koszt TCO. Oto więcej szczegółów na temat tego, co wnosi SOLIDserver DDI:

1. Niższe TCO dzięki uproszczonej architekturze, dzięki serwerowi all-in-one

Pojedyncze oprogramowanie SOLIDserver dostarcza usługi w oparciu o licencje i konfigurację urządzenia zarządzającego, dzięki czemu mogą Państwo wdrożyć rozwiązanie w oparciu o swoje rzeczywiste potrzeby. Aktualizacje są łatwe, a urządzenia mogą być ponownie wykorzystane w razie potrzeby. Ta prostsza architektura oprogramowania przekłada się na niższe koszty.

2. Łatwiejsze zarządzanie zasobami DDI dzięki intuicyjnemu GUI we wszystkich produktach

Korzystając z jednego GUI dla wszystkich usług, rozwiązanie może obsługiwać nawet podstawowe usługi sieciowe działające w systemach Microsoft i Linux. Wszystkie usługi DDI, urządzenia i użytkownicy mogą być zarządzani z centralnego urządzenia, skalowalnego do milionów wpisów. Ponadto, szablony SmartArchitecture ułatwiają tworzenie, konfigurowanie i zarządzanie rozległymi usługami DNS i DHCP. Aktualizacje i wymianę serwerów można przeprowadzić w mgnieniu oka.

3. Wszechstronne wbudowane funkcjonalności: DNS firewall, synchronizacja z chmurą i raportowanie

Oprócz zasobów IP i zarządzania VLAN, VRF, urządzeniami, aplikacjami i tożsamościami, EfficientIP IPAM synchronizuje również dane IPAM z AWS i Azure dla globalnej i scentralizowanej widoczności. EfficientIP DNS może uruchomić zaporę DNS z wykorzystaniem wewnętrznego zasilania RPZ lub zewnętrznego zasilania DNS. Wbudowany jest mechanizm raportowania, który zapewnia pełną widoczność wszystkich zasobów sieciowych. Wszystko, co można zrobić za pomocą GUI, można również zrobić za pomocą API, co jest kluczowe dla automatyzacji.

4. Zaawansowane możliwości automatyzacji dzięki elastycznemu IPAM z metadanymi, które można wykorzystać w praktyce

Zazwyczaj zasoby IP zarządzane przez IPAM nie są połączone z innymi repozytoriami lub informacjami biznesowymi. Ale dzięki EfficientIP IPAM te zasoby IP mogą być wzbogacone o wykorzystywane metadane i wyszukiwane zarówno w GUI, jak i przez API. W ten sposób znacznie zwiększa się zakres automatyzacji z ekosystemem.

5. Płynna integracja ekosystemu IT z rozszerzalnymi interfejsami API

SOLIDserver oferuje zarówno interfejsy SOAP API, jak i REST API, co umożliwia integrację z większością mechanizmów i języków programowania. Poprzez podłączenie SOLIDserver do systemów automatyzacji lub orkiestracji, IT otrzymuje mocną podstawę dla sieci IP, od adresowania do globalnego równoważenia obciążenia.

Struktura jest ważna

Aby pokonać złożoność i sprostać wymaganiom nowoczesnych infrastruktur IT, potrzebują Państwo elastycznego, skalowalnego i wydajnego rozwiązania DDI, które pozwoli na rozszerzenie możliwości obecnego systemu przy jednoczesnym obniżeniu TCO. Należy unikać przymusowego odświeżania sprzętu, oprogramowanie powinno być łatwe do aktualizacji, a licencjonowanie proste i zrozumiałe.

Pobierz whitepaper

IPAM i DDI: wszystko, co powinni Państwo wiedzieć

Dzięki temu angielskojęzycznemu whitepaperowi 2 w 1 dowiedzą się Państwo o najlepszych praktykach efektywnego zarządzania adresami IP (IPAM) oraz o bardziej szczegółowych powodach, dla których warto wybrać Efficient IP SOLIDserver DDI. Jeśli ten temat Państwa zainteresował, proszę skontaktować się z nami bezpośrednio.

Skontaktuj się z nami
Updates

Więcej aktualizacji