Czym jest DDI?

DDI: DNS, DHCP & IPAM

DDI jest skrótem od innych nazw, co jest bardzo popularne w branży IT. DDI jest połączeniem DNS, DHCP i IPAM. Określa integrację tych trzech podstawowych komponentów sieci w jednym rozwiązaniu do zarządzania.

  • Domain Name System - DNS: zapewnia kojarzenie nazw hostów z adresami IP. DNS umożliwia routing dostępu do prawie wszystkich aplikacji i usług w celu utrzymania płynności ruchu sieciowego i internetowego HTTP.
  • Dynamic Host Configuration Protocol - DHCP: zapewnia dynamiczne przydzielanie adresów IP dla węzłów logujących się do sieci, wraz z możliwością konfiguracji automatycznie dziedziczonej z address plan tree.
  • IP Address Management - IPAM: obsługuje te kluczowe technologie, umożliwiając efektywne zarządzanie adresami IP w całej sieci.

Kiedy potrzebujesz DDI?

Kiedy DNS, DHCP i IPAM są zarządzane oddzielnie, istnieje nieodłączne ryzyko. Jednak dzięki scentralizowanemu rozwiązaniu administratorzy sieci mają wgląd i kontrolę nad swoją siecią z jednej szyby.

Ponieważ DDI jest zintegrowane, wiele zadań zostaje uproszczonych dla zespołu sieciowego. Zamiast rozbieżności między rejestrami a faktycznym wykorzystaniem adresów IP, rejestry są aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Wiele organizacji IT postrzega DDI jako kluczową technologię sieciową. Jest ona teraz bardziej istotna niż kiedykolwiek ze względu na rozprzestrzenianie się wielu chmur i urządzeń. Również z powodu stale ewoluujących zagrożeń bezpieczeństwa, z którymi konwencjonalne zabezpieczenia sieciowe nie są w stanie walczyć. Zintegrowane rozwiązanie DDI pomaga uprościć i zautomatyzować zarządzanie interakcjami pomiędzy DNS, DHCP i IPAM. Dzięki tym możliwościom organizacje mogą skutecznie radzić sobie ze stale rosnącą liczbą adresów IP i zależnością biznesu od podstawowych usług sieciowych.

Ekosystemu technologicznego

Partnerzy w zakresie rozwiązań DDI

Pobierz whitepaper

IPAM i DDI: wszystko, co powinni Państwo wiedzieć

Dzięki temu angielskojęzycznemu whitepaperowi 2 w 1 dowiedzą się Państwo o najlepszych praktykach efektywnego zarządzania adresami IP (IPAM) oraz o bardziej szczegółowych powodach, dla których warto wybrać Efficient IP SOLIDserver DDI. Jeśli ten temat Państwa zainteresował, proszę skontaktować się z nami bezpośrednio.

Skontaktuj się z nami
Updates

Więcej aktualizacji