Cyberbezpieczeństwo

Fudo Security - nowoczesne cyberbezpieczeństwo

Do przeczytania w 2 min.
Placeholder for Sandro katalina k1b O V Ti Z Ss unsplashSandro katalina k1b O V Ti Z Ss unsplash
Fudo Security

Share

W dynamicznie zmieniającym się świecie technologii, gdzie bezpieczeństwo informacji staje się kluczowym elementem sukcesu biznesowego, Fudo Security prezentuje się jako innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie Privileged Access Management (PAM). Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą skutecznie chronić swoje kluczowe zasoby i informacje. Najczęstszym celem ataku są konta uprzywilejowane (od początku wojny na Ukrainie , według raportu przygotowanego przez Komponent Sił Obrony Cyberprzestrzeni) System PAM skutecznie zabezpiecza przez tego typu atakami. 270 dni - tyle średnio upływa zanim organizacja zorientuje się, że padła ofiarą cyberataku. Przy Fudo czas ten znacznie się skraca, a skuteczność wykrywalności i reagowania wzrasta.

Czym charakteryzuje się FUDO?

Fudo to polskie rozwiązanie, które zdobyło uznanie na świecie. Jego pochodzenie i łańcuch dostaw stanowią ważny atut w kontekście sytuacji geopolitycznej.

Działa w oparciu o system bezagentowy, co oznacza łatwość konfiguracji i mniejsze ryzyko przejęcia kontroli przez niepowołane osoby w porównaniu z systemami agentowymi Można go porównać do "kamery wewnątrz organizacji", monitorującą wszystkie działania w sieci.

Oto kilka kluczowych aspektów, które Fudo Security oferuje przedsiębiorstwom w kontekście cyberbezpieczeństwa:

Całkowicie bezagentowy dostęp zdalny. Fudo Security dostarcza narzędzia umożliwiające użytkownikom intuicyjny dostęp do serwerów i aplikacji bez konieczności instalowania dodatkowych agentów. To podejście oparte na przeglądarce gwarantuje elastyczność i bezpieczeństwo. Ułatwia to zarówno pracę zdalną, jak i dostęp do zasobów z różnych lokalizacji, jednocześnie minimalizując ryzyko naruszenia bezpieczeństwa.

Precyzyjne zarządzanie dostępem - w tzw. erze Zero Trust, Fudo wprowadza funkcję Just-In-Time, która umożliwia dokładne i świadome zarządzanie dostępem do kluczowych zasobów. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą lepiej kontrolować, kto, kiedy i w jakim zakresie ma dostęp do danych. To nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale także poprawia efektywność operacyjną.

Monitorowanie w czasie rzeczywistym - Fudo skupia w sobie zaawansowane narzędzia do monitorowania sesji, w tym możliwość oglądania na żywo oraz analizy zarejestrowanych materiałów. Pozwala to na szybką identyfikację nieautoryzowanych działań i reagowanie na nie w odpowiednim czasie. Wspiera to działania prewencyjne oraz umożliwia szybką reakcję w przypadku incydentów.

Inteligentna ochrona, która w pełni korzysta z zalet AI - dzięki zaawansowanym algorytmom AI, w Fudo Security identyfikują i reagują na podejrzane sesje, dostarczając narzędzi niezbędnych dla specjalistów ds. bezpieczeństwa. Sztuczna inteligencja pozwala na głęboką analizę zachowań i wzorców, co przekłada się na wyższą skuteczność wykrywania zagrożeń. Dzięki temu specjaliści mogą skupić się na najważniejszych zagadnieniach.

Szybkie, łatwe i efektywne wdrożenie - Fudo to kompleksowe rozwiązanie, które jest proste w implementacji i nie generuje ukrytych kosztów. Dzięki swojej modularnej budowie, pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa czy organizacji, a jednocześnie gwarantuje szybkość wdrożenia. Dzięki temu firmy mogą szybko czerpać korzyści z zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa.

Jak wygląda konsola Fudo Security?

  • Placeholder for Fudo 2Fudo 2
  • Placeholder for Fudo 3Fudo 3
  • Placeholder for Fudo 1Fudo 1
Fudo Security

Najważniejsze korzyści rozwiązania FUDO

Podmiana poświadczeń

W przypadku, gdy wszyscy użytkownicy logują się w ten sam sposób, rozwiązanie umożliwia podmienianie poświadczeń.

Podgląd i ingerencja w sesje na żywo

Administratorzy mogą obserwować działania w czasie rzeczywistym i w razie potrzeby interweniować.

Nagrywanie sesji

Fudo oferuje najlepsze na rynku narzędzie do nagrywania sesji, co umożliwia dokładne śledzenie wszystkich działań w sieci.

Maksymalna rozliczalność

Fudo umożliwia dokładne śledzenie aktywności użytkowników, co jest szczególnie ważne przy rozliczaniu zewnętrznych kontraktorów.

Definiowanie polityk bezpieczeństwa

Użytkownicy mogą dostosowywać ustawienia zgodnie z potrzebami swojej organizacji.

Pojedynczy punkt dostępu

Fudo stanowi jedyny punkt dostępu do organizacji, co zwiększa bezpieczeństwo.

Analiza behawioralna

Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji, Fudo identyfikuje sesje, w których użytkownik zachowuje się inaczej niż zwykle, oznaczając je jako podejrzane.

Znakowanie czasem

Kluczowe dla informatyki śledczej, umożliwiające dokładne śledzenie wszystkich działań w sieci.

Zgodność z dyrektywami NIS2

Fudo wpisuje się w najnowsze standardy bezpieczeństwa, takie jak dyrektywa NIS2.

Podsumowanie

Fudo Security potwierdza swoją pozycję jako niezawodne i skuteczne rozwiązanie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Współpraca z Fudo to krok w stronę przyszłości bezpiecznego biznesu, gdzie technologia służy ochronie i efektywności operacyjnej. W świecie, gdzie technologia i cyberzagrożenia rozwijają się równolegle, Fudo Security dostarcza nowoczesnych narzędzi i rozwiązań, które odpowiadają na aktualne wyzwania w zakresie zarządzania dostępem i bezpieczeństwem danych.

Eksperci ds. sieci

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Portrait of ethnic male smiling dotted shirtPortrait of ethnic male smiling dotted shirt
Updates

Więcej aktualizacji