PAM

Privileged Access Management

Ochrona danych logowania dla kont uprzywilejowanych.

Placeholder for Man using smartphone bus stopMan using smartphone bus stop
Wprowadzenie

Czym jest Zarządzanie Dostępem Uprzywilejowanym (PAM)?

Dzięki Privileged Access Management możesz zabezpieczać, kontrolować, zarządzać i monitorować krytyczne zasoby w swojej organizacji. Każda organizacja posiada konta z podwyższonymi uprawnieniami. Posiadacze tych kont mogą na przykład uzyskiwać dostęp do konsoli zarządzania rozwiązaniami poczty e-mail czy danych osobowych lub zarządzać wszystkimi plikami przechowywanymi w archiwum danych. W niektórych przypadkach używane hasła są przekazywane od administratora do administratora i nie podlegają żadnym zasadom odnawiania haseł. Stwarza to ogromne ryzyko, ponieważ każdy były administrator może nadal kontrolować te zasoby i mieć do nich dostęp.

W przypadku każdej organizacji głównym zagrożeniem jest kradzież danych logowania do kont uprzywilejowanych. Coraz częściej uprzywilejowani użytkownicy, tacy jak administratorzy systemu, stają się celem cyberataków. W takich przypadkach skuteczną bronią okazuje się Privileged Access Management (PAM). PAM pomaga chronić dane logowania dla kont uprzywilejowanych, a jednocześnie umożliwia ograniczenie uprzywilejowanego dostępu w ramach istniejącej domeny typu Active Directory.

Skuteczne rozwiązanie PAM pozwala na przechowywanie tych haseł w bezpiecznym miejscu, w którym mogą z nich korzystać tylko aktywni administratorzy i to tylko raz. W zależności od poziomu integracji samo hasło może nawet pozostać nieznane dla administratora.

Dlaczego PAM

PAM: istotna część bezpieczeństwa informatycznego

Privileged Access Management (PAM) chroni dane logowania do kont uprzywilejowanych, w związku z czym powinien być traktowany priorytetowo. Privileged Access Management sprawia, że nawet gdy atakujący uzyska dostęp do danych uwierzytelniających dla kont uprzywilejowanych, możesz nadal uniemożliwić mu wejście i wyrządzenie szkód.

Rozwiązanie PAM stanowi solidny punkt wyjścia i dlatego jest niezbędne dla bezpieczeństwa. Pomaga ono ograniczyć uprzywilejowany dostęp do istniejącej domeny typu Active Directory zarówno dla użytkowników wewnętrznych, jak i zewnętrznych, takich jak zdalne wsparcie IT, z którego może korzystać Twoja organizacja (jak wiele innych organizacji).

Zarządzanie tożsamością powinno umożliwiać działalność firmy, a nie ją ograniczać

Wyrusz z nami w podróż w kierunku transformacji zarządzania tożsamością. Razem możemy przekształcić Twój program bezpieczeństwa w opłacalne, innowacyjne i przyjazne dla użytkownika doświadczenie.

Our Partners

Ecosystem

Eksperci ds. bezpieczeństwa

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo
Updates

Aktualności i artykuły na blogu