- HomeCyberbezpieczeństwo
PAM Privileged Access Management
Ochrona danych logowania dla kont uprzywilejowanych.

Czym jest Zarządzanie Dostępem Uprzywilejowanym (PAM)?
Dzięki Privileged Access Management możesz zabezpieczać, kontrolować, zarządzać i monitorować krytyczne zasoby w swojej organizacji. Każda organizacja posiada konta z podwyższonymi uprawnieniami. Posiadacze tych kont mogą na przykład uzyskiwać dostęp do konsoli zarządzania rozwiązaniami poczty e-mail czy danych osobowych lub zarządzać wszystkimi plikami przechowywanymi w archiwum danych. W niektórych przypadkach używane hasła są przekazywane od administratora do administratora i nie podlegają żadnym zasadom odnawiania haseł. Stwarza to ogromne ryzyko, ponieważ każdy były administrator może nadal kontrolować te zasoby i mieć do nich dostęp.
W przypadku każdej organizacji głównym zagrożeniem jest kradzież danych logowania do kont uprzywilejowanych. Coraz częściej uprzywilejowani użytkownicy, tacy jak administratorzy systemu, stają się celem cyberataków. W takich przypadkach skuteczną bronią okazuje się Privileged Access Management (PAM). PAM pomaga chronić dane logowania dla kont uprzywilejowanych, a jednocześnie umożliwia ograniczenie uprzywilejowanego dostępu w ramach istniejącej domeny typu Active Directory.
Skuteczne rozwiązanie PAM pozwala na przechowywanie tych haseł w bezpiecznym miejscu, w którym mogą z nich korzystać tylko aktywni administratorzy i to tylko raz. W zależności od poziomu integracji samo hasło może nawet pozostać nieznane dla administratora.
PAM: istotna część bezpieczeństwa informatycznego
Privileged Access Management (PAM) chroni dane logowania do kont uprzywilejowanych, w związku z czym powinien być traktowany priorytetowo. Privileged Access Management sprawia, że nawet gdy atakujący uzyska dostęp do danych uwierzytelniających dla kont uprzywilejowanych, możesz nadal uniemożliwić mu wejście i wyrządzenie szkód.
Rozwiązanie PAM stanowi solidny punkt wyjścia i dlatego jest niezbędne dla bezpieczeństwa. Pomaga ono ograniczyć uprzywilejowany dostęp do istniejącej domeny typu Active Directory zarówno dla użytkowników wewnętrznych, jak i zewnętrznych, takich jak zdalne wsparcie IT, z którego może korzystać Twoja organizacja (jak wiele innych organizacji).
Zarządzanie tożsamością powinno umożliwiać działalność firmy, a nie ją ograniczać
Wyrusz z nami w podróż w kierunku transformacji zarządzania tożsamością. Razem możemy przekształcić Twój program bezpieczeństwa w opłacalne, innowacyjne i przyjazne dla użytkownika doświadczenie.
Eksperci ds. bezpieczeństwaPotrzebujesz konsultacji eksperta?
Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Aktualności i blog

ZTNA
Czy czasy VPN już minęły?
Czym różni się podejście Zero Trust Security od tradycyjnych zabezpieczeń sieci? W tym artykule przedstawimy koncepcję wykorzystania architektury Zero-Trust Network Access (ZTNA) w oparciu o rozwiązania firmy Fortinet.

Przemysław Pięcek

Mist AI
Monitorowanie i diagnostyka sieci z wykorzystaniem Juniper MIST AI
Chcesz monitorować oraz diagnozować aktualny stan i potencjalne problemy Twojej sieci LAN i Wi-Fi? Zastanawiasz się jak to zrobić? Koniecznie zapoznaj się z artykułem, aby dowiedzieć się więcej na ten temat!

Adam Piątek

Cyberbezpieczeństwo
Bezpieczeństwo cybernetyczne podczas podróży
Wybierasz się na wakacje lub podróżujesz do pracy? Upewnij się, że wszystkie Twoje urządzenia pozostają cyberbezpieczne podczas podróży. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jonas Walker from Fortinet