SSE

Porównanie SSE Magic Quadrant™ za rok 2023 i 2024

Romain Quinat
Placeholder for Romain QuinatRomain Quinat

Romain Quinat , Marketing manager , Nomios Francja

Do przeczytania w 5 min.
Placeholder for I Stock 157531192I Stock 157531192
Fortinet

Share

Na wstępie należy podkreślić, że artykuł ten nie stanowi analizy rozwiązań Nomios, ale jedynie prezentuje wnioski Gartnera.

Gratulujemy naszym partnerom Palo Alto Networks, Fortinet i Skyhigh Security za ich pozycjonowanie w Magic Quadrant™ for Security Service Edge (SSE) na 2024 rok. Ich uwzględnienie w tym raporcie dowodzi siły naszych strategicznych wyborów partnerskich, odzwierciedlając nasze zaangażowanie w dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań bezpieczeństwa naszym klientom.

Magic Quadrant™ SSE z dnia 15 kwietnia 2024 r. analizuje rozwiązania zabezpieczeń chmurowych, aby pomóc nabywcom w ocenie dostawców SSE w ramach strategii Secure Access Service Edge (SASE). Ci partnerzy wyróżniają się zdolnościami w realizacji oraz wizją rynkową.

Placeholder for SSE Magic Quadrant changes 2023 2024SSE Magic Quadrant changes 2023 2024

Podsumowanie Gartner® SSE 2024 MQ

Liderzy w tym Magic Quadrant™ to Palo Alto Networks, Netskope i Zscaler. Każdy z nich ma mocne strony i obszary wymagające poprawy.

Porównanie i rozwój w latach 2023-2024

Kluczowe punkty do odnotowania

Porównując Magic Quadrant™ na rok 2023 z tym na rok 2024, warto zauważyć kilka zmian:

 • Netskope i Zscaler zdołały utrzymać pozycję liderów. Netskope jest faworyzowany przez Gartner® zarówno jako najbardziej innowacyjne rozwiązanie, jak i ze względu na najlepsze możliwości jego dostarczenia.
 • W latach 2022-2023 firma Palo Alto Networks zmieniła status z pretendenta na lidera, w następstwie przejęć i ulepszeń swoich produktów, takich jak Prisma Access. W 2024 r. firma nadal się rozwija, zwiększając zarówno swoją zdolność do wprowadzania innowacji, jak i dostarczania, aby dołączyć do czołowej grupy.
 • W 2023 r. firma Skyhigh Security wspięła się po szczeblach kariery, aby stać się wizjonerem w Magic Quadrant™, dzięki podejściu do bezpieczeństwa skoncentrowanemu na danych i szerokiej gamie klientów. Firma wyróżniła się wysiłkami na rzecz integracji technologii takich jak DLP i RBI, umacniając tym samym swoją pozycję wśród wizjonerów. Gartner® uważa, że Skyhigh Security w dużej mierze koncentruje się na sektorach rządowych i usługach finansowych i ma mniejszą atrakcyjność dla klientów spoza tych obszarów, co może tłumaczyć ich spadek zdolności dostaw.
 • Broadcom utrzymał swoją pozycję wśród niszowych graczy w 2024 roku, ale brak ogólnej integracji i różne konsole mogą utrudnić jej postęp.
 • Wreszcie, Fortinet i Versa Networks pojawiają się w SSE Magic Quadrant™, odpowiednio w kategoriach Challengers i Niche Players.

Liderzy

 • Palo Alto Networks oferuje Prisma Access, solidne rozwiązanie SSE i inwestuje w przejęcia, takie jak Talon Cyber Security, aby wzmocnić swoje możliwości. Jednak według Gartner® niektórzy klienci uważają, że model licencjonowania jest złożony, a związane z nim koszty mogą być zniechęcające.
 • Netskope doskonale rozumie rynek SSE. Jej rozwiązanie, Netskope Intelligent Security Service Edge, zapewnia solidną kontrolę bezpieczeństwa danych. Jednak według Gartner®, Netskope może być drogie w porównaniu do swoich konkurentów i wolno wprowadza pewne funkcje, takie jak Digital Experience Monitoring (DEM).
 • Zscaler ma natywne podejście do chmury i silną strategię marketingową. Jej rozwiązanie, Zscaler for Users, oferuje uznane funkcje SSE. Jednak według Gartner® klienci zgłaszali problemy z wydajnością i opóźnieniami, a złożony model cenowy może powodować zamieszanie.

Placeholder for Figure 1 Y24 Q2 Magic Quadrant for Security Service Edgetarget 2Figure 1 Y24 Q2 Magic Quadrant for Security Service Edgetarget 2

Pretendenci

Fortinet, ze swoją ofertą FortiSASE, jest jedynym pretendentem w tej edycji Magic Quadrant™ 2024 SSE. Jego zróżnicowani pod względem wielkości i sektora klienci korzystają z szerokiego zasięgu geograficznego. Fortinet dąży do rozszerzenia swojej sieci POP, zwłaszcza z Google Cloud, ale sieci POP obu marek nie są interoperacyjne. W międzyczasie Fortinet kontynuuje prace nad lepszą integracją swojej szerokiej gamy rozwiązań bezpieczeństwa.

Wizjonerzy

Wizjonerzy, tacy jak Lookout i Skyhigh Security, wnoszą innowacyjne pomysły, ale mogą mieć określone ograniczenia:

 • Lookout oferuje solidne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa danych, ale ma mniej punktów obecności (POP) niż konkurenci. Pobiera dodatkowe opłaty za niektóre zaawansowane funkcje.
 • Skyhigh Security ma podejście do bezpieczeństwa skoncentrowane na danych i kompleksowy zakres funkcji SSE. Skyhigh ma jednak mniej POP-ów, co może wpływać na jej wydajność i zdolność do spełniania oczekiwań klientów.

Niszowi gracze

Wśród graczy niszowych znajdują się takie firmy jak Cloudflare, Broadcom, Versa Networks i iboss. Każda z tych firm ma silną ofertę, ale zidentyfikowane ograniczenia:

 • Cloudflare ma globalną obecność i prosty model cenowy, ale brakuje mu zaawansowanych funkcji, takich jak sandboxing treści.
 • Broadcom ma znaczną dywersyfikację geograficzną, ale jego rozwiązaniu SSE brakuje ujednoliconych konsol i integracji. Klienci wyrażają zastrzeżenia dotyczące doświadczenia użytkownika.
 • Versa Networks wchodzi do Quadrantu ze swoim produktem Versa Security Service Edge, zarządzanym za pomocą pojedynczej i ujednoliconej konsoli. Versa Networks nie jest jednak rozpoznawana na rynku SSE przez klientów, a rozwiązanie wciąż nadrabia zaległości w zakresie funkcji, takich jak wykrywanie i reagowanie na punkty końcowe, zazwyczaj już dostępne wśród konkurentów.
 • iboss oferuje rozwiązanie SSE skupione na sieci webowej, ale z ograniczeniami w integracji interfejsu API dla aplikacji SaaS.

Vendorzy, którzy opuścili Magic Quadrant™ SSE

Dwóch naszych partnerów zostało wykluczonych z rankingu z dniem 15 października 2023 roku. Prawda z października prawdopodobnie różni się od prawdy z kwietnia 2024 r., ale jesteśmy przekonani, że są w stanie szybko powrócić do rankingu.

Oto powody ich wykluczenia przez firmę Gartner®.

Cisco

„Cisco Systems zostało wykluczone z Magic Quadrant™, ponieważ jego główna oferta SSE, Cisco Secure Access, nie osiągnęła wymaganej liczby klientów i stanowisk do 15 października 2023 roku. Produkt SSE firmy Cisco jest częścią kilku linii produktów, w tym Cisco Umbrella, Cisco+ Secure Connect i Duo. W 2022 roku Cisco uruchomiło usługę Cisco+ Secure Connect, która ma na celu konsolidację SSE z elementami Meraki SD-WAN, ale obsługuje tylko 5000 użytkowników. Cisco rozszerzyło również swoje możliwości zapobiegania utracie danych (DLP) o EDM i dodało możliwość zastosowania tych możliwości w wielu kanałach, takich jak broker bezpieczeństwa dostępu do chmury (CASB) i bezpieczna brama internetowa (SWG). Mimo to Cisco nie spełniło kryteriów włączenia do Magic Quadrant 2024™”.

Forcepoint

„Forcepoint został wykluczony z Magic Quadrant™, ponieważ nie spełnił kryterium obsługi agentów mobilnych do 15 października 2023 roku. Forcepoint oferuje rozwiązania SSE za pośrednictwem platformy Forcepoint ONE, która łączy różne technologie, takie jak DLP, zdalna izolacja przeglądarki (RBI) i zapora sieciowa jako usługa (FWaaS). Forcepoint podjął wysiłki w celu usprawnienia swojej oferty SSE, w tym migracji klientów z tradycyjnych produktów w chmurze do Forcepoint ONE. Chociaż Forcepoint jest obecny na całym świecie i ma zróżnicowaną bazę klientów, brak obsługi agentów mobilnych był decydującym czynnikiem decydującym o jego wykluczeniu z Magicznego Kwadrantu 2024”.

Zastrzeżenia firmy Gartner

GARTNER jest zastrzeżonym znakiem towarowym i znakiem usługowym firmy Gartner, Inc. i/lub jej podmiotów stowarzyszonych w Stanach Zjednoczonych i na świecie, Magic Quadrant jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Gartner, Inc. i/lub jej podmiotów stowarzyszonych i jest używany w niniejszym dokumencie za zgodą. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Gartner, Magic Quadrant for Security Service Edge, Charlie Winckless, Thomas Lintemuth, Dale Koeppen, 15 kwietnia 2024 r.

Gartner nie popiera żadnego dostawcy, produktu ani usługi przedstawionych w swoich publikacjach badawczych i nie zaleca użytkownikom technologii wybierania tylko tych dostawców, którzy mają najwyższe oceny lub inne oznaczenia. Publikacje badawcze Gartner składają się z opinii organizacji badawczo-doradczej Gartner i nie powinny być interpretowane jako stwierdzenia faktów. Firma Gartner zrzeka się wszelkich gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, w odniesieniu do tych badań, w tym wszelkich gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.
Skontaktuj się z nami już dziś

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Szukasz szczegółów dotyczących cen, informacji technicznych, pomocy technicznej lub niestandardowej wyceny? Nasz zespół ekspertów jest gotowy do pomocy.

Placeholder for Portrait of nomios employee2Portrait of nomios employee2
Updates

Więcej aktualizacji