Advanced Partner
logo Fortinet FortiSASE

Fortinet FortiSASE

SASE solution - bezpieczeństwo w chmurze dla sieci rozproszonych.

Co wchodzi w skład rozwiązania SASE?

Wraz z rozszerzaniem się sieci poza krawędź WAN w kierunku cienkich sieci oddziałowych i chmury, tradycyjne modele infrastruktury typu "hub and spoke" skupione wokół korporacyjnego centrum danych zaczynają się załamywać. Wymagana jest nowa strategia sieciowa i bezpieczeństwa, która łączy funkcje sieciowe i bezpieczeństwa z możliwościami sieci WAN w celu obsługi dynamicznego, bezpiecznego dostępu do Internetu dla pracowników "pracujących z dowolnego miejsca". Tą strategią jest Secure Access Service Edge, czyli SASE.

SASE rozszerza możliwości sieci i zabezpieczeń poza obszar, w którym były one zazwyczaj dostępne, umożliwiając użytkownikom, niezależnie od lokalizacji, korzystanie z zapory sieciowej jako usługi (FWaaS), bezpiecznej bramy internetowej (SWG), dostępu do sieci z zerowym zaufaniem (ZTNA) oraz szeregu innych funkcji wykrywania zagrożeń.

Fortinet wprowadza sieci i zabezpieczenia do chmury

W pełni zintegrowane rozwiązanie SASE firmy Fortinet zapewnia najszerszy na rynku zakres rozwiązań sieciowych opartych na bezpieczeństwie. Zamiast izolowanego podejścia opartego wyłącznie na chmurze, FortiSASE oferuje usługi SASE jako rozszerzenie Fortinet Security Fabric w celu rozszerzenia i wykorzystania możliwości FortiOS - wspólnego systemu operacyjnego, który łączy całe portfolio rozwiązań bezpieczeństwa Fortinet - wszędzie. Ten ujednolicony, rozproszony model daje użytkownikom FortiSASE potężny pakiet usług SASE, które są nie tylko intuicyjne we wdrażaniu i zarządzaniu, ale także zapewniają spójną ochronę w dynamicznych i rozproszonych sieciach.

Dzięki FortiSASE, Fortinet staje się jedynym dostawcą zdolnym do zapewnienia spójnej ochrony na każdym brzegu sieci. FortiSASE zapewnia zaawansowane zabezpieczenia klasy korporacyjnej poprzez konsumpcję w chmurze, eliminując typowe luki w zabezpieczeniach bez wpływu na operacje przepływu pracy dla użytkowników chmury i cienkiej krawędzi.

Jakie problemy rozwiązują rozwiązania Secure Access Service Edge (SASE)?

W miarę jak organizacje przyjmują strategie wielochmurowe i politykę pracy zdalnej, sieci stają się coraz bardziej rozproszone, a pracownicy coraz bardziej zależni od aplikacji i środowisk chmurowych w wykonywaniu swojej pracy. Ta rozrastająca się sieć zwiększa również powierzchnię ataku. Większość rozwiązań bezpieczeństwa nie nadąża jednak za innowacjami w zakresie sieci opartych na chmurze. To z natury naraża organizacje na więcej punktów narażenia na ataki i pogarsza wrażenia użytkowników zdalnych pracowników, którzy są uzależnieni od konwencjonalnych rozwiązań VPN w celu uzyskania dostępu do sieci.

Dla organizacji zmagających się z problemem adaptacji i zabezpieczenia hybrydowej siły roboczej składającej się z coraz większej liczby pracowników zdalnych, rozwiązanie SASE oferuje bardziej skalowalny, scentralizowany sposób ich zabezpieczenia. Ponieważ rozwiązanie SASE jest dostarczane w chmurze, pozwala ono również organizacjom na rezygnację z zakupu licznych produktów punktowych do zabezpieczania różnych części sieci i przyjęcie modelu usługowego o większych kosztach operacyjnych.

W teorii, SASE zapewnia bezpieczny dostęp do chmury dla użytkowników w dowolnym miejscu. Niemniej jednak nie wszystkie rozwiązania SASE są jednakowe pod względem skalowalności, orkiestracji i bezpieczeństwa.

Jak usługa SASE firmy Fortinet może odmienić Twoją firmę

Jako dostarczane w chmurze rozwiązanie typu multi-tenant ze wspólnym systemem operacyjnym Fortinet (FOS), usługa ForitSASE umożliwia liderom w dziedzinie bezpieczeństwa i infrastruktury centralne dostarczanie, wizualizację i zarządzanie wszystkimi użytkownikami w ich sieciach w odniesieniu do poszczególnych urządzeń.

Dodatkowo, FortiSASE jest bezproblemowo połączony z rozbudowanym systemem Fortinet Security Fabric składającym się z ponad 30 rozwiązań i otwartego ekosystemu obejmującego ponad 300 partnerów. Organizacje mogą korzystać z pełnego dostępu do innowacji, informacji o zagrożeniach oraz zaawansowanych, użytecznych usług dostarczanych przez FortiGuard Labs.

Dzięki FortiSASE, następujące możliwości i narzędzia są rozszerzone do chmury:

  • Firewall-as-a-Service (FWaaS): Wykorzystanie niezależnie certyfikowanych i uznanych możliwości Fortinet FortiGate Next-Generation Firewall łączy w sobie wysokowydajną inspekcję SSL i zaawansowane techniki wykrywania zagrożeń dostarczane za pośrednictwem chmury z FortiSASE. Ustanawia i utrzymuje bezpieczne połączenia dla rozproszonych użytkowników oraz analizuje ruch przychodzący i wychodzący bez wpływu na komfort pracy użytkowników.
  • Domain Name System (DNS): Dzięki FortiSASE, automatycznie zapobiegaj zagrożeniom dla sieci rdzeniowej ze strony złośliwych domen identyfikowanych w czasie rzeczywistym.
  • Intrusion Prevention (IPS): Dzięki FortiSASE masz dostęp do systemu zapobiegania włamaniom Fortinet Intrusion Prevention System, który monitoruje sieć, poszukując złośliwych działań próbujących wykorzystać znane luki w zabezpieczeniach.
  • Data Loss Prevention (DLP): FortiSASE zapewnia funkcjonalność DLP, która zapobiega przenoszeniu przez użytkowników końcowych kluczowych informacji poza sieć, dzięki czemu zarówno sieć, jak i dane, są bezpieczne.
  • Secure Web Gateway (SWG): Korzystaj z możliwości Fortinet Secure Web Gateway, aby zabezpieczyć dostęp do sieci przed zagrożeniami zarówno wewnętrznymi jak i zewnętrznymi. Automatycznie blokuje zagrożenia w ruchu szyfrowanym, w tym TLS 1.3 z najwyższą w branży wydajnością inspekcji SSL.
  • ZTNA i VPN: Z FortiSASE, dodajesz bezpieczeństwo klasy korporacyjnej na szczycie VPN i rozszerzasz dostęp do sieci z zerowym zaufaniem na użytkowników zdalnych. Pozwala to FortiSASE na integralną integrację z istniejącymi rozwiązaniami VPN i rozszerzenie dostępu do aplikacji o zerowym zaufaniu do zdalnych użytkowników poza siecią.
  • Sandboxing: Niezależnie od tego, czy sandboxing jest wykonywany w chmurze, czy na urządzeniu, zapewnia kluczową ochronę. FortiSASE dostarcza piaskownicę poprzez chmurę, zapewniając, że Twoja organizacja wyprzedza złych aktorów chcących uzyskać dostęp do systemu lub go skompromitować.

Wszystkie te możliwości w połączeniu sprawiają, że Fortinet jest jedynym dostawcą sieci i zabezpieczeń, który może zapewnić bezpieczeństwo na każdym brzegu sieci.

Twoi specjaliści Fortinet

Nagradzana firma Nomios jest partnerem Fortinet i specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań. Zespół Infradata ma w swoich szeregach wielu certyfikowanych inżynierów. Fortinet postrzega naszych pracowników jako świetnych specjalistów i ambasadorów rozwiązań Fortinet. Oznacza to, że Nomios może pochwalić się niezbędną wiedzą techniczną i praktycznym doświadczeniem, aby prawidłowo ocenić Twoje wymagania biznesowe oraz tak zaprojektować i wdrożyć rozwiązania Fortinet oraz tak nimi zarządzać, aby odpowiadały one Twoim potrzebom.

Skontaktuj się z nami już dziśPotrzebujesz konsultacji eksperta?

Szukasz szczegółów dotyczących cen, informacji technicznych, pomocy technicznej lub niestandardowej wyceny? Nasz zespół ekspertów jest gotowy do pomocy.

Placeholder for Portrait of black woman curly hairPortrait of black woman curly hair

Więcej aktualizacji