Firma

Grupa Nomios zwiększa zasięg w Europie Południowej dzięki wiodącemu włoskiemu ekspertowi ds. cyberbezpieczeństwa – spółce Aditinet

Sébastien Kher
Placeholder for Sebastien KherSebastien Kher

Sébastien Kher , Dyrektor Generalny (CEO) , Grupa Nomios

Do przeczytania w 2 min.

Share

Grupa Nomios, wiodący europejski dostawca usług i rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, ogłosiła finalizację przejęcia większościowego pakietu udziałów w spółce Aditinet, czołowej firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem na rynku włoskim. Przejęcie wzmacnia europejską pozycję spółki Nomios jako jednej z wiodących firm świadczących usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Placeholder for Aditinet Nomios tinyAditinet Nomios tiny

„To przejęcie stanowi ważny krok w dalszym rozwoju spółki Nomios oraz pozwoli nam na osiąganie dalszych sukcesów. Widzimy wiele korzyści związanych z połączeniem sił w zakresie oferowanych rozwiązań, relacji z klientami i oferty usług. Przejęcie spółki Aditinet zapewnia Grupie Namios nie tylko znaczącą wiedzę fachową i dostęp do szerokiego grona klientów we Włoszech, ale także pozwala nam wzbogacić portfolio o nowe usługi, takie jak etyczny hacking”, wyjaśnił Sébastien Kher, dyrektor generalny Grupy Nomios.

Po przejęciu firmy Aditinet roczne przychody Grupy Nomios rosną do 400 milionów euro, a łączna liczba pracowników wzrasta do ponad 600 etatów na siedmiu rynkach europejskich. Obecny dyrektor generalny i założyciel (Paolo Marsella) oraz dyrektor finansowy (Alberto Mez) pozostaną akcjonariuszami mniejszościowymi i będą nadal zarządzać spółką oraz kierować integracją w ramach Grupy Nomios.

„Bycie częścią Nomios to idealny kolejny krok w realizacji wizji Aditinet, aby uczynić IT i chmurę najbezpieczniejszym środowiskiem dla naszych klientów oraz dla dalszej konsolidacji naszych relacji z kluczowymi dostawcami”, powiedział Paolo Marsella, dyrektor generalny Aditinet. „Integracja z Grupą Nomios zapewnia dostęp do europejskich rynków oraz wiedzy specjalistycznej, co pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć tempo rozwoju na rynku włoskim. Nie możemy się doczekać możliwości skorzystania z możliwości spółki Nomios w zakresie SOC, co pomoże w monitorowaniu bezpieczeństwa naszych klientów, a także referencji w zakresie SASE. Obecnie cały rynek interesuje się tymi technologiami, a nasi nowi współpracownicy z Nomios już udowodnili, że potrafią osiągać sukcesy w obu aspektach”.

O Grupie Nomios

Nomios jest wiodącym europejskim dostawcą rozwiązań i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa i bezpiecznych rozwiązań sieciowych oraz posiada szeroką bazę klientów w wielu sektorach. W ciągu 19 lat spółka Nomios stała się organizacją obejmującą ponad 20 oddziałów w siedmiu krajach europejskich i stale rozwija własne usługi profesjonalne, usługi zarządzane, wsparcie i ofertę usług SOC.

Nomios może pochwalić się najbardziej doświadczoną, lojalną i wysoce certyfikowaną pulą inżynierów w branży, co zostało potwierdzone w wielu badaniach zewnętrznych. Spółka nawiązała ponadto strategiczne partnerstwa z wiodącymi dostawcami technologii, w tym Juniper Networks, Cisco, Fortinet, F5 i innymi. W styczniu 2019 roku fundusze, którym doradza IK Partners, wiodąca ogólnoeuropejska firma private equity, nabyły większościowy pakiet akcji Nomios Group.

O firmie Aditinet

Aditinet jest założoną w 2004 roku włoską firmą, która zajmuje się integracją systemów i usługami profesjonalnymi, specjalizującą się w cyberbezpieczeństwie. Z rocznym przychodem w wysokości 40 milionów euro, Aditinet jest jednym z najbardziej uznanych graczy we włoskiej branży cyberbezpieczeństwa z najlepszymi w swojej klasie certyfikatami od Palo Alto Networks (Diament) i F5 (Platyna) wśród innych wysoko ocenianych partnerstw dostawców. Aditinet ma dwa główne biura we Włoszech - w Rzymie i Mediolanie. Aditinet obsługuje ponad 150 klientów, do których zaliczają się między innymi włoskie banki narodowe, dostawcy mediów, uniwersytety, firmy produkcyjne i ministerstwa.

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat?

Nasi eksperci i opiekunowie handlowi są do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane, a my wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of french manPortrait of french man
Updates

Więcej aktualizacji