UTM

Unified Threat Management

Całkowicie zintegrowane rozwiązania z dziedziny cyberbezpieczeństwa dla Państwa organizacji.

Placeholder for Aerial view hanging bridgeAerial view hanging bridge

Wczesne wykrywanie cyberzagrożeń, świadomość sytuacji na podstawie danych, precyzyjne podejmowanie decyzji, szybsze reagowanie oraz ograniczanie incydentów dotyczących bezpieczeństwa wymaga zaawansowanego oprogramowania do zarządzania bezpieczeństwem oraz holistycznego podejścia do bezpieczeństwa. Do zapobiegania zagrożeniom, wykrywania ich oraz reagowania na nie potrzeby jest framework zarządzania cyberzagrożeniami.

Najważniejsze wyzwania dotyczące bezpieczeństwa, z jakimi muszą się mierzyć przedsiębiorstwa:

 • Skrócenie czasu potrzebnego na wykrycie i zneutralizowanie cyberzagrożeń.
 • Brak cyberkompetencji pozwalających odnaleźć „igłę w stogu siana”.
 • Dostęp do informacji o zaawansowanych cyberzagrożeniach i zrozumienie anomalii kontekstowych.
 • Wydajność operacyjna podczas zarządzania programami do zarządzania cyberzagrożeniami.

Rozwiązania Nomios do zarządzania cyberzagrożeniami są zaprojektowane pod kątem ograniczania wszystkich cyberzagrożeń, a w szczególności zagrożeń długofalowych, ukierunkowanych w szczególności na przedsiębiorstwa i mających na celu kradzież danych i niszczenie zasobów. Cyberzagrożenia mogą się przejawiać w postaci podejrzanej aktywności sieciowej, złośliwego kodu, wirusów, trojanów, rootkitów, niedozwolonych transferów danych, ataków phishingowych oraz wykorzystywania luk.

Zunifikowany system monitorowania i kontroli zagrożeń zewnętrznych

Skuteczne rozwiązania do zarządzania cyberzagrożeniami zapobiegają tego typu zagrożeniom zanim dojdzie do naruszenia danych na dużą skalę lub rozległego uszkodzenia zasobów. Malware pisane pod kątem ataku konkretnych celów oraz zagrożenia typu APT (Advanced Persistent Threats) działają wielofazowo, ale zawsze celem jest włamanie się do sieci, uniknięcie wykrycia i długofalowe zbieranie cennych informacji.

Oferując własne profesjonalne usługi, usługi zarządzane oraz technologię wiodących dostawców, Nomios pomaga przedsiębiorstwom zwiększyć swój poziom bezpieczeństwa rzez wdrożenie skutecznego programu zarządzania cyberzagrożeniami i zwiększenie efektywności istniejących zabezpieczeń.

Nasze rozwiązania obejmują:

 • Zbieranie danych o zagrożeniach i ich analiza z wykorzystaniem inteligentnej automatyzacji.
 • Zaawansowane monitorowanie w czasie rzeczywistym zagrożeń i anomalii.
 • Zaawansowana cyberanaliza i narzędzia informatyki śledczej.
 • Połączenie technologii z pracą kompetentnych ekspertów z branży ochrony w zakresie analizy danych, ułatwianie szybszego podejmowania decyzji i automatyzacja procesu reagowania.

Korzyści

 • Wyższy poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu wielowarstwowego modelu zabezpieczeń i zintegrowanej platformy łączącej zabezpieczenia sieci, chmury i urządzeń końcowych we wspólną architekturę zapewniającą pełną widoczność i kontrolę.
 • Lepsza widoczność wszystkich etapów ataku w zunifikowanej postaci, umożliwiająca niezakłóconą analizę zagrożeń.
 • Przejście do proaktywnego modelu zabezpieczeń bazującego na zarządzaniu ryzykiem, reagowanie na incydenty z zakresu bezpieczeństwa na bazie lepszych informacji.
 • Hybrydowy model dostarczania usług, umożliwiający początkowo pełne korzystanie z usług zarządzanych, a następnie, w miarę ogólnej poprawy możliwości zarządzania cyberzagrożeniami, przeniesienie ich do klienta.
Powiązane rozwiązania

Bądź o krok do przodu z Nomios

Eksperci ds. bezpieczeństwa

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo
Updates

Aktualności i artykuły na blogu