Advanced Partner
logo Fortinet Zero Trust Network Access

Fortinet Zero Trust Network Access

Lepszy bezpieczny dostęp użytkowników zdalnych do aplikacji w dowolnym miejscu.

Co to jest ZTNA?

Dostęp do sieci o zerowym zaufaniu (ZTNA) jest elementem dostępu o zerowym zaufaniu, który koncentruje się na kontroli dostępu do aplikacji. ZTNA rozszerza zasady zerowego dostępu zaufanego (ZTA) o weryfikację użytkowników i urządzeń przed każdą sesją aplikacji. Potwierdza to, że spełniają oni wymagania polityki organizacji w zakresie dostępu do danej aplikacji.

Fortinet wprowadza ZTNA do Fortinet Security Fabric

Począwszy od wersji FortiOS 7.0, funkcje ZTNA są włączone na każdym urządzeniu lub usłudze z systemem FortiOS. Obejmuje to urządzenia sprzętowe, maszyny wirtualne w chmurach, a nawet usługę FortiSASE.

Zapora sieciowa nowej generacji FortiGate i agent FortiClient ZTNA to wszystko, czego potrzebuje Twoja organizacja, aby umożliwić bezpieczniejszy dostęp i lepsze doświadczenia dla użytkowników zdalnych, zarówno w sieci, jak i poza nią. Te korzyści skłaniają wiele organizacji do przejścia z VPN na ZTNA.

Dlaczego Fortinet ZTNA?

Kluczowym elementem koncepcji ZTNA jest niezależność użytkownika od lokalizacji. Polityka dostępu do aplikacji i proces weryfikacji jest taki sam niezależnie od tego, czy użytkownik znajduje się w sieci, czy poza nią. Użytkownicy w sieci nie mają większego zaufania niż użytkownicy, którzy są poza siecią.

Ponieważ użytkownicy mogą znajdować się poza siecią, Fortinet ZTNA zawiera bezpieczny, szyfrowany tunel umożliwiający połączenie z urządzenia użytkownika do punktu proxy aplikacji ZTNA. Automatyczny charakter tego tunelu sprawia, że jest on łatwiejszy w użyciu niż tradycyjne tunele VPN, co poprawia komfort użytkowania.

Fortinet ZTNA zapewnia również lepsze bezpieczeństwo. Umieszcza on aplikacje za punktem proxy, ukrywając je przed Internetem. Tylko zweryfikowani użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tych aplikacji.

Jak Fortinet ZTNA rozwiązuje wyzwania związane z bezpiecznym dostępem?

Fortinet ZTNA zmniejsza powierzchnię ataku i jednocześnie upraszcza zarządzanie dostępem do aplikacji. Fortinet ZTNA zmniejsza powierzchnię ataku poprzez:

  • Ukrywanie aplikacji. Aplikacje będą ignorować komunikację, chyba że będzie ona pochodzić z punktu proxy.
  • Weryfikację użytkowników. Punkt proxy przeprowadza weryfikację użytkownika przy każdym dostępie do aplikacji.
  • Ocena urządzeń. Punkt proxy przeprowadza ocenę postawy urządzenia za każdym razem, gdy uzyskiwany jest dostęp do aplikacji.
  • Tworzenie tuneli dla użytkowników. Agent ZTNA automatycznie tworzy bezpieczny tunel od użytkownika do punktu proxy za każdym razem, gdy uzyskiwany jest dostęp do aplikacji.

Fortinet ZTNA upraszcza zarządzanie, umożliwiając administratorom łatwe konfigurowanie i egzekwowanie kontroli dostępu opartej na rolach dla użytkowników i aplikacji z polityką, która jest taka sama bez względu na lokalizację użytkownika.

Skontaktuj się z nami już dziśPotrzebujesz konsultacji eksperta?

Szukasz szczegółów dotyczących cen, informacji technicznych, pomocy technicznej lub niestandardowej wyceny? Nasz zespół ekspertów jest gotowy do pomocy.

Placeholder for Portrait of black woman curly hairPortrait of black woman curly hair

Więcej aktualizacji