Advanced Partner
logo Fortinet Bezpieczeństwo punktów końcowych

Fortinet Bezpieczeństwo punktów końcowych

Fortinet Fabric Agent zapewniający widoczność, kontrolę, ZTNA i SASE.

FortiEDR - przegląd

Złożone ataki mogą zainfekować punkty końcowe w ciągu kilku minut, jeśli nie sekund. Narzędzia pierwszej generacji do wykrywania i reagowania na punkty końcowe (EDR) są wobec nich bezradne. Z kilku powodów: Wymagają one ręcznej selekcji i reagowania na alerty - co jest zbyt powolne w przypadku szybko zmieniających się ataków - oraz generują tak wiele wskaźników, że i tak już przeciążone zespoły bezpieczeństwa są przytłoczone powodzią alertów bezpieczeństwa. Ponadto, przestarzałe narzędzia EDR zwiększają koszty operacji bezpieczeństwa, a procesy mogą stać się tak powolne, że ucierpi na tym biznes.

FortiEDR zapewnia inteligentną ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym, która chroni punkty końcowe przed i po infekcji. Rozwiązanie proaktywnie redukuje powierzchnię ataku i zapobiega infekcjom złośliwym oprogramowaniem. Potencjalne zagrożenia są wykrywane i łagodzone w czasie rzeczywistym. Ponadto, reagowanie na incydenty i usuwanie ich skutków może być zautomatyzowane dzięki konfigurowalnym podręcznikom odtwarzania. FortiEDR pomaga w automatycznym i skutecznym powstrzymywaniu naruszeń bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym, bez przeciążania zespołu ds. bezpieczeństwa zalewem fałszywych alarmów lub zakłócaniem działalności biznesowej.

FortiEDR - Szczegóły produktu:

FortiEDR to jedyne rozwiązanie zabezpieczające punkty końcowe z uczeniem maszynowym, które zapewnia zarówno kompleksową ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, jak i ochronę poinfekcyjną w czasie rzeczywistym. Od pierwszego dnia FortiEDR automatycznie wykrywa i łagodzi potencjalne zagrożenia w czasie rzeczywistym - nawet na hostach, które są już zainfekowane. Po rozwiązaniu problemu, warstwa ochronna kontroluje komunikację wychodzącą i modyfikacje systemu plików. Zapobiega to podsłuchiwaniu danych, rozprzestrzenianiu się złośliwego oprogramowania w sieci, komunikacji z serwerami dowodzenia (komunikacja C2), dalszym manipulacjom i oprogramowaniu ransomware.

Dzięki zautomatyzowanym funkcjom EDR, umożliwiającym wyszukiwanie zagrożeń i reagowanie na incydenty, ochrona zaczyna działać natychmiast: dzięki FortiEDR nie ma opóźnień między reakcją a czasem przebywania w sieci - nie ma też opóźnień lub braku reakcji na alerty bezpieczeństwa. Ponadto systemy FortiEDR chronią szeroki zakres systemów operacyjnych na stacjach roboczych, serwerach i maszynach wirtualnych, w tym starsze systemy operacyjne i systemy wbudowane, dzięki parytetowi zabezpieczeń.

Placeholder for Young woman tabletYoung woman tablet

FortiClient ujednolica funkcje punktów końcowych

FortiClient to Fabric Agent, który zapewnia ochronę, zgodność i bezpieczny dostęp w jednym, modułowym, lekkim kliencie. Fabric Agent to oprogramowanie działające na punkcie końcowym, takie jak laptop lub urządzenie mobilne, które komunikuje się z Fortinet Security Fabric w celu zapewnienia informacji, widoczności i kontroli tego urządzenia. Umożliwia również bezpieczną, zdalną łączność z Security Fabric.

FortiClient Fabric Agent może:

  • Raportować do Security Fabric o stanie urządzenia, w tym o uruchomionych aplikacjach i wersji firmware.
  • Wysłać wszelkie podejrzane pliki do Fabric Sandbox.
  • Wymuszać kontrolę aplikacji, kontrolę USB, filtrowanie adresów URL i polityki aktualizacji oprogramowania sprzętowego.
  • Zapewnić ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i usługi zapory aplikacji.
  • Umożliwienie bezpiecznego połączenia urządzenia z Security Fabric poprzez szyfrowane tunele VPN (SSL lub IPsec) lub ZTNA. Połączenie z Security Fabric może być albo FortiGate Next-generation Firewall lub usługą SASE.

Szczegóły produktu FortiClient

FortiClient może być zakupiony z trzema poziomami możliwości: Zero Trust Security, Endpoint Security i Cloud-based Endpoint Security.

  • Zero Trust Security: Edycja ZTNA FortiClient zapewnia wymagania dla zdalnego pracownika, aby mógł połączyć się z siecią z minimalnym poziomem kontroli. Ta edycja umożliwia zarówno tunele szyfrowane ZTNA i VPN, jak również filtrowanie URL i kontrolę urządzeń USB. Dołączone jest centralne zarządzanie poprzez FortiClient EMS.
  • Endpoint Protection: Edycja EPP/APT FortiClient rozszerza możliwości edycji ZTNA dodając oparty na sztucznej inteligencji antywirus nowej generacji (NGAV), kwarantannę punktów końcowych i firewall aplikacji, a także wsparcie dla piaskownicy w chmurze.
  • Bezpieczeństwo punktów końcowych w chmurze: SASE SIA Edition rozszerza EPP/APT Edition, dodając możliwości firewall-as-a-service (FWaaS) z usług FortiSASE, w tym inspekcję SSL, zapobieganie włamaniom (IPS), filtrowanie stron internetowych, bezpieczeństwo systemu nazw domen (DNS) i zapobieganie utracie danych (DLP).

Skontaktuj się z nami już dziśPotrzebujesz konsultacji eksperta?

Szukasz szczegółów dotyczących cen, informacji technicznych, pomocy technicznej lub niestandardowej wyceny? Nasz zespół ekspertów jest gotowy do pomocy.

Placeholder for Portrait of black woman curly hairPortrait of black woman curly hair

Więcej aktualizacji