Imperva API Security

Kompleksowe zabezpieczenie interfejsów API przed atakami typowymi i wielowektorowymi.

Placeholder for Aerial view city streetsAerial view city streets

Chroń swoje interfejsy API przed współczesnymi cyberatakami

Interfejsy API (Application Programmable Interface) to dla wielu przedsiębiorstw kamień węgielny transformacji cyfrowej. Bez względu na to, czy chodzi o tworzenie aplikacji w nowych chmurowych, natywnych architekturach mikroserwisowych i bezserwerowych, automatyzację procesów biznesowych czy zaplecze aplikacji mobilnych, interfejsy API zyskują coraz większe znaczenie dla przedsiębiorstw. Niestety, cyberprzestępcy dostrzegli tę zmianę w kierunku świata skoncentrowanego na interfejsach API i odkrywają nowe wektory ataków równie szybko, jak rozwijają się same interfejsy API. Stwarza to krytyczną potrzebę przyjęcia przez przedsiębiorstwa nowych środków bezpieczeństwa, które pozwolą lepiej chronić ich interfejsy API i wszystko, co cyfrowe.

Imperva API Security

Dzięki automatycznemu wykrywaniu punktów końcowych API, Imperva API Security zapewnia kompleksową widoczność API dla zespołów bezpieczeństwa - bez konieczności publikowania interfejsów API przez OpenAPI lub dodawania zasobochłonnego przepływu pracy do procesów CI/CD - poprzez dostarczanie pełnych danych kontekstowych i znaczników oraz automatyczne określanie ryzyka związanego z danymi wrażliwymi. Zespoły ds. bezpieczeństwa mogą wprowadzić pozytywny model bezpieczeństwa, aby chronić swoją organizację przed zagrożeniami opartymi na interfejsach API. Ponadto za każdym razem, gdy interfejs API jest aktualizowany, zespoły ds. bezpieczeństwa mogą na bieżąco śledzić zmiany, rozumieć nowe zagrożenia i wprowadzać zmiany, co prowadzi do szybszego i bezpieczniejszego cyklu wydawania oprogramowania. Imperva API Security umożliwia zespołom ds. bezpieczeństwa dotrzymanie kroku innowacjom bez wpływu na tempo rozwoju oprogramowania.

Kompleksowe wykrywanie interfejsów API i klasyfikacja ryzyka

Niezależnie od tego, czy chodzi o znane interfejsy API, nieznane interfejsy API typu shadow API czy wewnętrzne interfejsy API sterujące transakcjami na serwerach, odkrywanie interfejsów API jest niezbędne do ustanowienia pozytywnego modelu bezpieczeństwa dla API Security. Imperva API Security zapewnia ciągłe wykrywanie interfejsów API. Co ważniejsze, Imperva oferuje kontekstowy wgląd, począwszy od wykrywania wrażliwych danych, takich jak informacje umożliwiające identyfikację osób (PII), po klasyfikację interfejsów API na podstawie zagrożeń związanych z danymi i kodowaniem.

Dogłębna ochrona przed OWASP API Top 10

Imperva chroni Cię przed najnowszymi standardami Open Web Application Security Project (OWASP) API Security Top 10, gdy Twoi programiści budują mikrousługi i interfejsy API w różnych środowiskach.

Pozytywny model bezpieczeństwa wymusza prawidłowe zachowanie

Chroń swoje interfejsy API przed krytycznymi atakami bezpieczeństwa za pomocą pozytywnego modelu bezpieczeństwa, zbudowanego na podstawie własnych zasobów interfejsów API. Pomaga to w odciążeniu programistów od sprawdzania poprawności specyfikacji API oraz w odciążeniu aplikacji w czasie działania.

Placeholder for Trellix GTITrellix GTI

Przesunięcie w lewo poprzez udostępnienie programistom stanu interfejsów API w czasie rzeczywistym

Dostosowując się do DevOps i innych nowoczesnych praktyk programistycznych, zespoły ds. bezpieczeństwa muszą oferować zwinne usługi zapewniania jakości w trakcie przepływu kodu przez potok CI/CD. Rozwiązanie API Security dostarcza dane API (od skorelowanych metryk po ślady i logi), aby współpracować z programistami przy tworzeniu produktów, które zachwycą klientów.

Elastyczny model wdrażania bez spowalniania rozwoju

Szybkie włączenie przez Imperva Cloud Web Application Firewall (WAF) lub wdrożenie jako samodzielne rozwiązanie, aby uzyskać wgląd w cały ruch API.

Imperva

Kluczowe korzyści

API Security jest kluczowym elementem Imperva Application Security, który zmniejsza ryzyko, zapewniając jednocześnie optymalne wrażenia użytkownikom. Rozwiązanie zabezpiecza zarówno starsze aplikacje, jak i te działające w modelu cloud-native.

Ochrona dowolnych aplikacji backendowych w dowolnym miejscu, do którego może kierować Cloud WAF.

Od starszych aplikacji po aplikacje w chmurze - ciągłe wykrywanie interfejsów API z automatyczną klasyfikacją danych.

Elastyczny model wdrażania bez spowalniania rozwoju.

Szybka identyfikacja i ustanowienie pozytywnego modelu bezpieczeństwa bez wpływu na DevOps.

Bezproblemowe zapewnienie zarządzania interfejsami API w odniesieniu do danych wrażliwych.

Skontaktuj się z nami już dziś

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Szukasz szczegółów dotyczących cen, informacji technicznych, pomocy technicznej lub niestandardowej wyceny? Nasz zespół ekspertów jest gotowy do pomocy.

Placeholder for Portrait of nomios employee2Portrait of nomios employee2
Updates

Więcej aktualizacji