Ocena możliwości migracji do chmury

Budowanie strategii i uzasadnienia biznesowego dla migracji do chmury.

Placeholder for Aerial view city streetsAerial view city streets

Firmy stoją przed poważnymi wyzwaniami związanymi z transformacją IT. Cyfrowa transformacja w skali globalnej dyktuje sposób, w jaki firma powinna przyjąć i zaadoptować usługi firm oferujących chmurę publiczną. Niezależnie od tego, czy to SaaS, PaaS czy IaaS przyciąga Twoją uwagę, chmura obliczeniowa to szeroki temat, który wpływa na praktycznie każdy aspekt IT. Chmura staje się nośnikiem dla dużej części tego, co określa się jako przyszłość IT - cyfrowego biznesu, Internetu rzeczy (IoT), biznesu algorytmicznego i bimodalnego IT.

Chociaż potencjalne korzyści z chmury obejmują oszczędności kosztów (powszechnym mitem jest to, że chmura obliczeniowa zawsze oszczędza pieniądze) i dodatkowe możliwości (na przykład szybkość reagowania, innowacyjność, ochrona inwestycji i czas wprowadzenia na rynek), te ostatnie są często zachętą do korzystania z chmury publicznej.

Ale od czego zacząć swoją migrację do chmury? Jakie są kluczowe pytania, na które należy odpowiedzieć? Jakie będą wyznaczniki sukcesu? Czy istnieje strategia chmury? Jak stworzyć i zrealizować plan, aby mieć pewność, że migracja odbędzie się na czas, w ramach budżetu i spełni oczekiwania? Skuteczne planowanie jest krytyczne i powinno rozpocząć się od dokładnej oceny infrastruktury przez doświadczonego dostawcę, który rozumie Twoje konkretne cele.

Ocena chmury

Lista kontrolna i harmonogram działania

Nasza ocena chmury jest po części listą kontrolną, a po części harmonogramem działania. Przeprowadzamy audyt całego środowiska, aby umożliwić skuteczne i szybkie przeprowadzenie migracji.

Zbyt wiele organizacji próbuje przeprowadzić taką migrację do chmury samodzielnie, co zazwyczaj oznacza zwrócenie się do i tak już przepracowanego personelu IT z prośbą o "dopasowanie się". Dziś przeciętny dział IT jest już odpowiedzialny za wiele platform. Dlatego próba dodania projektu tak dużego i złożonego jak migracja chmury przedsiębiorstwa równolegle do obecnych obowiązków personelu IT, po prostu nie jest realistycznym oczekiwaniem. Stanowi to również zły sygnał dotyczący wielkości i znaczenia projektu, a jednocześnie sprawia, że przyszłe problemy są nieuniknione.

Ocena możliwości migracji do chmury pomaga osiągnąć szybszy czas osiągnięcia zysków. Pamiętaj, że kiedy przechodzisz na model SaaS, ROI ma zupełnie inne znaczenie. Na przykład, nie szukasz już możliwości odzyskania długoterminowej inwestycji kapitałowej. Zamiast tego oczekuje się natychmiastowego uzyskania wartości z nowych wydatków operacyjnych. Nasza usługa oceny możliwości migracji do chmury, pomaga dokładnie zaplanować migrację i osiągnąć szybszy czas osiągnięcia wartości.

Nasze podejście

Faza 1: Gromadzenie informacji

Omówimy i przeanalizujemy Państwa cele biznesowe i związaną z nimi strategię migracji do chmury. Stanowi to kontekst dla późniejszej analizy obecnego środowiska zarządzania przepływem pracy.

Gromadzenie podstawowych informacji oraz dyskusje na miejscu obejmą nie tylko szczegóły techniczne dotyczące istniejącej platformy zarządzania przepływem pracy, ale także minimalizację ryzyka i maksymalizację wyników w celu osiągnięcia sukcesu w nowym modelu chmury. W razie potrzeby ocenione zostaną obszary specjalne;

  • Podmioty gromadzące dane
  • Interfejsy i integracje
  • Dostosowania i konfiguracje
Placeholder for Young engineers whiteboard designYoung engineers whiteboard design

Faza 2: Analiza i dokumentacja chmury

Zidentyfikujemy opcje dla modelu adopcji chmury i opracujemy zestaw rekomendacji. Przed ostateczną prezentacją wstępne ustalenia zostaną zweryfikowane z zespołem architektów. Pomoże to upewnić się, że zalecenia są prawidłowo dopasowane do celów technicznych i biznesowych.

Placeholder for Project notes tasksProject notes tasks

Faza 3: Wniosek i zalecenia

W fazie 3, końcowa prezentacja zostanie przeprowadzona zdalnie z Tobą i Twoim zespołem. Będzie ona dotyczyć ram przyjęcia chmury dla Twojej firmy w celu migracji do chmury.

Placeholder for Young engineer datacenter roomYoung engineer datacenter room

Korzyści wynikające z usługi oceny możliwości migracji do chmury

Dzięki ocenie możliwości migracji do chmury Nomios można uniknąć niespodzianek związanych z przyjęciem chmury, które mogłyby poważnie wpłynąć na ciągłość działalności. Chociaż nikt nie może powiedzieć, że widział już wszystko, Nomios pomaga zidentyfikować potencjalne przeszkody i wyzwania, o których nie wiedziałeś, związane z migracją do chmury - zanim staną się one nie do pokonania. Nomios zapewnia umiejętności i specjalistyczną wiedzę wymaganą dla konkretnego rozwiązania, których Ty lub Twój dostawca usług hostingowych możecie nie posiadać we własnym zakresie. Nasze zespoły są naprawdę wielofunkcyjne, z mieszanką wiedzy specjalistycznej w zakresie zarządzania projektami, wdrożeń technicznych, procesów biznesowych, wiedzy branżowej i innych.

Skrócenie czasu uzyskania wartości

Skrócenie czasu osiągnięcia wartości w miarę przechodzenia od modelu Cap Ex do modelu kosztów Op Ex. Szybka migracja oznacza szybką adopcję kosztów opartych na opex.

Odpowiednie doświadczenie w zakresie chmury

Zespół oceniający dostarcza ekspertyzę, która często nie jest lub jeszcze nie jest dostępna w Twojej organizacji. Dzięki dostępnemu zespołowi usługowemu możesz oczekiwać, że jakość i postęp zostaną dostarczone.

Minimalizacja ryzyka

Przegląd strategii chmury minimalizuje ryzyko i maksymalizuje sukces.

Ramy przyjęcia chmury

Zdefiniuj ramy przyjęcia chmury.

Ocena zarządzania przepływem pracy

Ocena aktualnych zasobów rozwiązania do zarządzania przepływem pracy.
Usługi oceny

Zamów ocenę już dziś

Poproś o ocenę i pozwól naszym ekspertom pomóc Ci iść naprzód.

Placeholder for Portrait of guy smiling eyes closedPortrait of guy smiling eyes closed
Updates

Aktualności i artykuły na blogu